Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 116

Thread: Генерация - що е то...?

  1. #1
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default Генерация - що е то...?

    Здравейте, на всички от скоро съм собственик на алфа 145 и искам да започна с смяна на системата за изспускане на газовете...
    От собствени расъждения и това онова чуто достигнах до идеята да махна катализатора и да сменя всички тръби след колекторите (които са Ф45 на моя модел) с Ф55 или 60 като оставя последните две гърнета. Ясно ми е че, е по лесно да отида и да си купя каквото трябва но няма да е интересно. Въпросът ми е дали съм се насочил в правилна посока и ако може идеи как да стене по-лесно/добре. Двигателя е 1.6i 16v 88kw ако има значение...? Приемам всякакви критики и нося на маитап
    Благодаря предварително!

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Гледам това ти е първо мнение, аз ще ти кажа Добре дошъл в сектата колега, пък колегите които знаят нещо по въпроса нека си кажат мнението.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    Добре дошъл, ами... какво да ти кажа добре си го замислил, но точно да оставиш задните 2 гърнета не съм съгласен смени ги с "Тунинг" гарнета за да има добър звук мое мнение.
    Spin City!

  4. #4
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Абсолютно съм съгласен Zhivkov за купуването ама ми се искаше всичко да е custom made пък и инвестицията няма да е много сериозна. Сега като преспах и се позамислих още се сетих и че, сигурно ще трябва да се сменят и самите колектори за да има по добър ефект?
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by emko View Post
    Абсолютно съм съгласен Zhivkov за купуването ама ми се искаше всичко да е custom made пък и инвестицията няма да е много сериозна. Сега като преспах и се позамислих още се сетих и че, сигурно ще трябва да се сменят и самите колектори за да има по добър ефект?
    Ами да, ако искаш ефект трябва да смениш колекторите и след тожа най-зву4но и най-ежтино ти излиза да слойжиш дирекни търби без гърнета ама, ще те базикат куките
    Spin City!

  6. #6
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Zhivkov View Post
    Ами да, ако искаш ефект трябва да смениш колекторите и след тожа най-зву4но и най-ежтино ти излиза да слойжиш дирекни търби без гърнета ама, ще те базикат куките
    Това с генерацията е голям филм,ако се впускаш,попрочети малко,не става само с увеличаване на диаметъра.Има шанс да стане и по-зле.колкото до колекторите се смятат,имам таблици и формули,ако ти трябва информация,пиши
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  7. #7

    Default

    колега аз бяс със custom made генерация,първо ще ти кажа че тая цялата работа е бая голяма свадба ,втора ако си я оравиш сам тряя да се поразтърсиш за да видиш тазмари и такива работи щот аз мойта е бях напраил на 60,3 мм и много лоша стана работата,нито звук нито вирвене така че помисли сериозно дали да правиш нещо или да си купиш цяла "Straight Pipe without Resonators"

  8. #8
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Ivo ако може да дадеш формулите ще е супер наистина А колкото до "Straight Pipe without Resonators" съм съгласен ама имам един приятел с mazda 323 1.8 с такава само дето си е взел една резонансова пура и я е сложил накрая осети се разлика в вървенето но ужасно ми надува главата направо му се чудя как кара така... за това си мислех да оставям последните гърнета ама маи ще се махат ...
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  9. #9
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Преди малко махнах средното гърне и сложих права тръба на негово място ... разлика във вървежа няма, уникално дразнещ писклив глас. Тъй че това с правите тръби го пропускайте по възможност.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by emko View Post
    Здравейте, на всички от скоро съм собственик на алфа 145 и искам да започна с смяна на системата за изспускане на газовете...
    От собствени расъждения и това онова чуто достигнах до идеята да махна катализатора и да сменя всички тръби след колекторите (които са Ф45 на моя модел) с Ф55 или 60 като оставя последните две гърнета. Ясно ми е че, е по лесно да отида и да си купя каквото трябва но няма да е интересно. Въпросът ми е дали съм се насочил в правилна посока и ако може идеи как да стене по-лесно/добре. Двигателя е 1.6i 16v 88kw ако има значение...? Приемам всякакви критики и нося на маитап
    Благодаря предварително!

    е да ама всичко след двуцевката ти е ф58

  11. #11
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Ето линк към книга с информ.за констр. на изп. колектор.не ми се сканира да качвам,тук също е обяснено на достъпен език:
    http://www.volkspage.net/technik/man...gineTuning.pdf
    Ето и линк към калкулатор и снимки :http://www.mez.co.uk/mezporting/exhaust_length.html
    И ЩЕ ПОМОЛЯ МОДЕРАТОРИТЕ ДА ОТДЕЛЯТ ВАЖНИТЕ ЛИНКОВЕ ЗА ДА НЯМА ИЗЛИШНИ ТЕМИ И ТЪРСЕНЕ!МАЛКО РЕД НЕ Е НИКОГА ИЗЛИШЕН
    Last edited by Ivo Skoklev; 25-04-2009 at 00:04.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Абе таз книга съм я прехвърлял има много ценна информация и много идеи но най кофтито е че има формули според диаметъра на клапана и според това къде да въври из ниските ии високите и пак пише че всичко се доуточнява на диното което е малко арзочароващо а иначе примерно TS двигателите 1,6 1,8 и 2,0 са с еднакви глави даже 1,8 и 2,0 са еднакви разпределителни валове и споед книгата всичко тярбва да е на един диаметър генерация а съм чувал че примерно за променливото газоразпределение се подготвят различни колектори от обикновенните
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Поразгледах някои сайтове с спортни гърнета/тръби за 145-ца хората използват Ф54 тръба за между гърнетата като накрая излиза на Ф90-100 (wtf...) до колкото разбрах се ползва това на мястото на катализатора (поне така ми изглежда ако съдим по планката)и за крайно гърне да кажем това

    много ми е интересно как изглеждат отвътре...?
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  14. #14

    Default

    А аз да запитам.....

    За Дизел какъв диаметър е удачно да се сложи след турбината.... и с какъв е сега, че не съм мерил...

    Намислил съм от турбото до края (само крайно гърне) да е права тръба, да речем ф55 или ако немря 60 ... деазнам... може и повече...

    интересно ми е също дали мога да сложа алуминиева тръба... имам ф45 ... ама май ще се стопи, и ми се струва тясна... (това вътрешен диаметър )
    http://luchi.bg/ Парапети

  15. #15
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0 View Post
    интересно ми е също дали мога да сложа алуминиева тръба... имам ф45 ... ама май ще се стопи, и ми се струва тясна... (това вътрешен диаметър )
    Няма да се стопи. Знам една кола, която е около 600к.с. (естествено бензинова, при това италианска) и вече близо 2 години не си е стопила генерацията.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •