Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 116

Thread: Генерация - що е то...?

  1. #31
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, легни под колата с една линийка и поогледай и сам ще разбереш че за малко пари по-добро от стоковото няма да получиш.
    точка

  2. #32
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    колега, легни под колата с една линийка и поогледай и сам ще разбереш че за малко пари по-добро от стоковото няма да получиш.

    Браво,4аках просто някой да го каже!Особено за колектори(това което най-трудно се прави,вси4ки на него ска4ат)аз просто съм наливал бая пари на вятъра....а на твинспарковете са си много добри колекторите,и незнам що да се барат(макар и аз да съм се занимавал с глупости!)
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  3. #33
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    колега, легни под колата с една линийка и поогледай и сам ще разбереш че за малко пари по-добро от стоковото няма да получиш.
    Вобще не съм съгласен че, за малко пари нямало да получа по добро от сток при положение че, инструментите и материалите са ми на лице. Не знам колко пъти тря да го напиша тва ама мен ми е пределно ясно че, няма да стане по добре или като това дето го има в магазина. По вашата логика тука 90% от къстъм меид нещата правени в форума не е трябвало да се случат щото е по добре да идеш да си го купиш.
    С пари всеки може! Апък и ако успееш да си го направиш и накрая видиш че, има резултат усещането е супер.

    Колкото до колекторите съм апсолютно съгласен че, са си добре то се вижда и е логично въпреки че, не съм някаф "майстор".

    Предлагам, ако е възможно де, тука да се изказват хора който са правили подобно нещо а не такива който са си мислили и са зае*али щот е по добре от магазина...!?

    П.С. към колегата колев: Под колата съм лягал да или по точно съм стоял прав и така като гледам отдоло мисля че, няма невъзможни неща! (И да помоля само без засяганки и такива глупости не сме деца
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  4. #34
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами колега, ти се засягаш. като си стоял прав под колата сигурно си си премерил какъв диаметър ти е генерацията и от какъв материал е. в изпускателната система точно колектора е най-важното /и най-скъпо за правене/ нещо и ако него не смениш другото е безсмислена занимавка. от двете гърнета накрая най-много да качиш 2-3 коня с цената на голямо бръмчене в стил голф.
    да не ти развалям лафа, ама ако мислеше да правиш нещо, до сега да си изровил нета да видиш как се прави и да си свалил генерацията.
    точка

  5. #35
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Аз не мога да разбера защо продължаваш да се исказваш след като нямаш намерение да помагаш. И от каде знаеш че, не съм се ровил в нета? Както и да е на мен ми беше някой ако е слагал нещо къстъм на алфа 145 1.6 16в да сподели как го е направил и какъв е бил резултата явно няма такива хора тука.
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  6. #36
    Запален алфист ngbauns's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    124

    Default

    Наи доброто което можеш да направиш е на мястото на катализатора да сложиш резонатор от там нататак следва права траба нераждавеика обаче трябва да си измериш ф-то на сегашните траби.Обаче имаи предвид че ште бадеш все едно си на рали.Аз сам то4но така както ти го написах и има разлика вав варвенето.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTDm sportwagon

  7. #37
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ми що пък да не пиша като ме кефи. още в началото ти казах че генерацията ти след колектора е на ф58 ама като ти е твърда главата ходи я сменяй с водопроводни части.да ти кажа и че ако не се ползва алуминизирана тенекия или неръждавейка с качествени заварки, цялото нещо ще прогние за по-малко от година и то отвътре навън
    точка

  8. #38
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ми що пък да не пиша като ме кефи. още в началото ти казах че генерацията ти след колектора е на ф58 ама като ти е твърда главата ходи я сменяй с водопроводни части.да ти кажа и че ако не се ползва алуминизирана тенекия или неръждавейка с качествени заварки, цялото нещо ще прогние за по-малко от година и то отвътре навън
    Колега виж сега аз не знам ти за каква кола говориш може твоята да е на Ф58 ама при мен не е така 1-во. И 2-ро за качеството на заварките и материалите ми е пределно ясно че, трябва да са добре.
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  9. #39
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ми що пък да не пиша като ме кефи. още в началото ти казах че генерацията ти след колектора е на ф58 ама като ти е твърда главата ходи я сменяй с водопроводни части.да ти кажа и че ако не се ползва алуминизирана тенекия или неръждавейка с качествени заварки, цялото нещо ще прогние за по-малко от година и то отвътре навън
    Колега недей да си мислиш че щом ти не можеш да намериш качествени материали със сертификат и заварчик който заваря на 100% гама контрол (ако случайно си имащ представа какво е) то тези които са решили евентуално да прявят нещо нямат тези възможности.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #40
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    emko, измери моля те диаметъра на твоите тръби.

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Колега недей да си мислиш че щом ти не можеш да намериш качествени материали със сертификат и заварчик който заваря на 100% гама контрол (ако случайно си имащ представа какво е) то тези които са решили евентуално да прявят нещо нямат тези възможности.
    колега,това във връзка с какво го казваш. нито съм тръгнал тръби да търся,нито да ги заварявам
    точка

  11. #41
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Я измерете фи-то на една бутилка Загорка, обхванете я и ако вади добър вкус....значи става!!

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  12. #42
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    emko, измери моля те диаметъра на твоите тръби.


    колега,това във връзка с какво го казваш. нито съм тръгнал тръби да търся,нито да ги заварявам
    Брато мойте тръби са Ф45 като преди катализатора са на Ф58 <- (edit) и после до вървят само на Ф45 говорим за алфа ромео 145 1.6 16v 120кс 98 г.
    Last edited by emko; 14-05-2009 at 18:40.
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  13. #43

  14. #44
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Благодаря за пояснението колега. Сега и аз да дам един линк http://www.opelclub-bg.com/forum/ind...pic=47535&st=0 "ремус" в домашни условия.
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  15. #45
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Изкопвам темата, защото се отнася точно за генерация на 1.6TS. Днес сложих генерация от колектора до края почти права тръба на 55мм, огъвана, само където е необходимо. На мястото на катализатора има резонатор, а накрая спортно гърне. Резултата е, че колата се развърта чуствително по-леко, върви много добре. Проблема е, че звука е ужасно силен, като имам чуството, че в купето се чува 2 пъти по-силно отколкото отвън. Дори леко натисната газта на 1500 оборота произвежда много силен звук. Ясно е, че ще трябва да сложа още поне един резонатор или пура за да утихне, но не знам какво точно да избера, и къде да бъде сложено - по-към края на мястото на триъгълното, или някъде до другото? Споделете моля кое би било по-правилно.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •