Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Отностно втората кола

  1. #1
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default Отностно втората кола

    Колеги , жената иска кола и засега се е спряла на рено туинго и ланчия Y . Посъветвайте ме коя от двете да и зема или каква друга на тази цена. Аз лично съм за 145ица , но за да взема нещо хубаво трябва да отделя много повече пари , а като се има в предвид че ще и е първа кола не ми се ще.
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  2. #2

    Default

    една 145-ца 1.6 боксер(все пак не искаш да влиза в "Клуб Картер - Само за твинспаркове") и си свиркате

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  3. #3

    Default

    Или 145 или Фиат браво, мноого им паднаха цените и на двете, а на Бравото подръжката му е доста евтина Само на Бравото да не зимате двг 1.4 12V, а за жена едно 1.2 16V 80 коня е чук и двигателя се произвежда след 99г.... Успех
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  4. #4
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Тая Ланчия Ю за мен не е кола ... да се фърля на едно пунто
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  5. #5
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    Тая Ланчия Ю за мен не е кола ... да се фърля на едно пунто
    ако питаш мене и двете не са коли,ама всеки си решава.....голфовете може да са всякакви,ама мене много повече ме кефи голфа от тия двете...тва са коли без никав вид...
    Last edited by Kostadin`; 01-05-2009 at 02:16. Reason: .

  6. #6
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    tigra,corsa,punto,polo,golf,bravo,145,fiesta... абе избор огромен, само пари да има човек, иначе това че първата кола трябва да е бавна е голяма глупост

    аз лично бих и взел едно Пунто, ама е по-важно тя кво иска, а не ти или ние , такаче... ако каже туинго.... туинго ше е
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  7. #7
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Ей това е твоята кола

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28550
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #8
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Twingo-то е голям кошник, с невероятно чупливо, но за сметкана това твърдо окачване. Бягайте далеч от Рено, това е съвета ми. Ипсилончето е маскирано Пунто с повечко глезотийки и определено си заслужава повече.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #9
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    е що пък у да не е кола
    като изключа дизайна си е екстра
    маман кара такова 1,4 95кс купено ново вече е на 4 или 5 г няма никви грижи вътре нищо не скърца нищо не тропа а се кара сериозно вече е на 70к- колко от новите коли са така
    върви прилично (прави 190 с 3 ма души - без майтап) разхода е средно 8-8,5 въобще чудо. минусите са че е доста по-скъпа от останалите (навремето струваше колкото 147ца) и фасона на дамска кола
    за реното нищо незнам освен че емблемата е п.... и конкретно за туинго гледах в топ гиър какго плюеха ама те са си такива.
    още едно предимство на ланчата е че е стар модел (без да изглежда демоде) с изчистени детски болести а туингото мисля че скоро излезе последната версия
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  10. #10
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Ти пък, само 70 000 км. и си доволен, чакай да мине 100 000 и тогава съди. Между другото 8/100 за такава кола е много, подходящата моторизация за нея е 1,3 мултиджет. Иначе е много широка отвътре и въобще не се усеща като малка кола, колкото до женския изглед - пълно е с лица от мъжки пол, които карат Опел Тигра
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #11

    Default

    Аз карам по-стария модел Ипсилон(840 май беше), и съм доста доволен. Имам я отскоро, за това не мога да кажа колко е здрава, но е мноого приятна за градско каране, и управлението е чудесно. Давал съм я на приятелки без шофьорски опит и свикват с нея доста бързо. Ако решите да си взимате такава кола, много хубаво я огледайте, защото италианците НАИСТИНА не си гледат колите, а Ланчии се внасят главно от Италия. Мойта не беше с редовни интервали на смяна на консумативите. Просто търсете гледан екземпляр, ако се спрете на Ланчията.

  12. #12
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Жена ми кара форд ка и противно на всеобщото мнение съм мн доволен тъи като аз я поддържам....препоръчвам я , а и на жените странно мн им харесва фацата...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #13
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    Колега и аз смятам да взимам на моето момиче ФОРД КА...едно, че я харесва, и второ поддръжката и не е кой знае каква в цифрово отношение. Хубавото е, че жените не са толкова претенциозни на коли като нас, щото ако беше отбратното

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    а за една Микра какво мислиш? аз такава взех не жена ми. силно дамска кола - невероятно маневрена, и много компактна за паркиране, а огледалата са така направени, че на огледалото си мислиш, че вече си подпрял отзад, а имаш поне още половин метър. и на моята жена това и е първата кола и признавам, че първата седмица всеки ден беше отбелязан, но имам една философия за първата кола на жената. ако дадеш малко пари, няма да ти се занимава да я оправяш и след година-две ще имаш една гробница и малкото пари са за автоморгата, а ако дадеш повечеко, правиш и едно пълно каско и след година две пак ще има кола, защото че имаш стимул да я оправяш.
    но изводът от всички разсъждения е: няма никакво значение ТИ каква кола искаш да вземеш на жена си. ако искаш мир и спокойствие, вземи и каквато ТЯ си харесва - по цвят и външен вид
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  15. #15
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Темата е от април месец. Вероятно колата е закупена отдавна.
    Last edited by deadairplane; 04-09-2009 at 01:42.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •