Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 85

Thread: Още "Една 75-ца" този път... 1.8 Turbo

  1. #61
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Кабела за лампата на маслото на обикновенните 75 (нетурбо) идва по лявата страница на коша, заедно с кабелите на алтернатора.
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #62
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колеги, моля помагайте! Днес ми се случи нещо неприятно. При опита ми да сменя панела с копчетата на алфа контрол-а с този от турбото, защото има един малка разлика(лампа и копче за детонационния датчик) смених куплунг-а с този стария, който пасва на алфа контрол - веглия борлети(този който беше вътре беше борг немски, за това се различаваше куплунга към диодите за масло, вода и т.н.). Цветовете на куплунга отговарят 1 към 1, но след това този стария не тръгна, а съм сигурен че работеше, защото го пробвах преди да разглобим тази червената. та въпросът ми е някой друг имал ли е такъв проблем при смяна на алфаконтрол с друга марка или само на мен ми е случват такива неща?

    П.П. Имам още един алфа контрол от старите, с който също пробвах, н0о и с него не става, такаче верочтно има някаква разлика в подреждането на кабелите или де да знам и аз какво... Давайте идеи...
    Last edited by Da_Fuse; 03-07-2009 at 22:01.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  3. #63
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Направих една трансплантацията и успях да оправя нещата, но сега пък ми светна на алфа контрол-а лампата, на която пише STOP, и малко след това светна тази с удивителната... За какво са тези лампи, и каде да търся проблемаа?

    П.П. Мисля че тази за стоп светна след като разджитках една кабелна обувка отпред, с кабелчето към накладките (в ляво на двгателя), а другата малко след това. Имам течност до горе в казанчето и крушките на стоповете светят и двете. В началото като дадох първия контакт след прехвърлянето на турбо двг-то нищо не светна и умрях от кеф, но вчера...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  4. #64
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Направих една трансплантацията и успях да оправя нещата, но сега пък ми светна на алфа контрол-а лампата, на която пише STOP, и малко след това светна тази с удивителната... За какво са тези лампи, и каде да търся проблемаа?

    П.П. Мисля че тази за стоп светна след като разджитках една кабелна обувка отпред, с кабелчето към накладките (в ляво на двгателя), а другата малко след това. Имам течност до горе в казанчето и крушките на стоповете светят и двете. В началото като дадох първия контакт след прехвърлянето на турбо двг-то нищо не светна и умрях от кеф, но вчера...
    Абе колега, ти преди да подхващаш
    тая с кабеляците, крушки,обувки и прочие.
    Откачваш ли изобщо клемите от акумулатора бре?
    Чи как нема да святкат лампичките ако не ги откачаш.
    не винаги святкат, ама сигурността никога не е излишна!
    Важното е , че си се справил! Бравос!
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  5. #65
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Я пак за откачването на акумулатора... В какъв смисъл как няма да светкат, ако не откачвам клемата?
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  6. #66
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Я пак за откачването на акумулатора... В какъв смисъл как няма да светкат, ако не откачвам клемата?
    По-точно:
    Преди всяка интервенция засягаща
    Електричеството и др.
    Е хубаво да се откачат ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Клемите! И чак тогава може спокойно да ровичкаме и да бърникаме..
    А много често забравяме да откачим клемците и
    после я лампичка, я отечка някъде и т.н.
    Все пак ел.техниците изключват всичко , преди да почнат
    с ремонти, запоявания, подмяна на кабели и т.н.
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  7. #67
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Мхмммм.... ясно! Е при мен светнаха дадените лампи без моя интервенция. та въпросът ми е какво обозначава светването на лампа STOP на алфацонторл-а и лампа (!)?
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  8. #68
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    лампа стоп означава, че стоповете ти не работят (изгоряла крушка или бушон или късо някъде), а ! означава, че или нямаш течност за спирачки или са ти износени накладките (на една друга кола просто си свъзах двата кабела дето са за сензора на накладките и по този начин все едно всичко е ок - но ако искаш компютъра да ти казва кога са ти за смяна накладките трябва да си купиш нови сензори)

    и също така ако светне стоп винаги светва и ! (т.е. оправи стоп първо)

    колега, свали си един наръчник за колата. има много линкове в темата за Manuals малко по-нагоре. не мога да повярвам, че си се захванал да местиш инсталации без да имаш наръчника
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  9. #69
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Инсталацията вече е преместена и колата пали, а това със стоп-а е единствения яд дето ми се появи. А иначе мануалите ги имам, но в момента не съм у дома и по тази причина писах. Иииии.... Благодаря за отговора.

    П.П. лошото е че вече проверих и двата стоп-а си светят. Въпросът е дали ак осветне (!) винаги светва стоп-а, защото смених казанчето и незнам дали му работи дат-чикаи другото което е, че аз за накладките видях само 1 кабел, та значи ако има друг то той липсва...
    Last edited by Da_Fuse; 06-07-2009 at 21:53.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  10. #70
    Младши ентусиаст Nikoror's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    241

    Default

    сигурен ли си, че този 1 кабел е само 1 жица вътре? може на Алфата да е на друг принцип де :S
    за казанчето най-лесното е да премериш съпортивлението като е пълно и като е празно, ако не се променя драстично (примерно от 0 до много хиляди) значи не е в ред. до колкото разбирам от наръчника, когато светне ! не светва и стоп, но не съм сигурен. от това, което съм чувал за ARC-to мога да кажа, че ако единствения ти проблем е, че свети лампичка значи си се справил доста добре. надявам се и това да изчезне скоро.

    за маслото 15-50 или 20-60 бих ти препоръчал, ако стане много студено (под 0) 5-40, 5-30 или 0-40/0-30. За филтрите Мобил1 са най-добрите, но като цяло почти всички истински марки са екстра

    пусни някоя снимка на колата и напредъка
    Last edited by Nikoror; 06-07-2009 at 23:09.
    Rice SAE
    www.racingowls.com
    oo=v=oo

  11. #71
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default Малко да раздвижа и аз

    Да раздвижа и аз малко темата... Процедурата по трансплантацията на всичко от червената на купето на 1.6 - завършена!
    Заден мост изтъркан от всяка ръждичка и намазан с преубразовател, след което грундиран с цел по-скоро консервация отколкото естетичен вид, нов тампон на де дион-а както и консервация на гредата по същия начин както на моста и нови тампони на стабилизиращата щанга.
    Скорости - нов заден тампон към купето , ново масло 75w90 пълна синтетика в скоростите.
    Предното окачване също е от турбото с нови горни носачи, тези дни ще сменям и тампоните на малките щанги към купето.
    Задните спирачни апарати са лищени от всякаква ръжда и боядисани, предните за момента са ок, но и на тях им предстои същата процедура малко по-нататък, оставам с впечатление че сервото няма клапан и не държи вакуум, тъй като когато надуе турбото педала става по твърд от нормално - предстои проверка по случая.
    Двигателят е ок с изключение на празния ход който иска едно специално болтче, което и загубено от предишния собственик и заменено с обикновено. Трябват му свещи и смяна на маслото(вече е купено 10w60 agip). Резервоарът в крайна сметка е този който беше от 1.6, но с нова сонда от инжекция, изтъркан от ръждите, обработен с преубразувател и след това добре грундиран. За мое най-голямо удовлетворение инсталацията е 100% оригинална! Какво имам в предвид, аз супер много държах нещата да станат като излезли от завода, или поне колкото се може по - близо до този вид. Всеки необходим кабел е изваден от инсталацията на турбото вплетен е в сноповете на сивото купе на същите места където е била оригинално в червената, което ме кара да се чувствам многооого добре, защото нещото което немога да понасям е висящи кабели, снадки изолирбанд навсякъде...
    Единствените два - три дребни проблема,които остават са долната част от кутията на въздушния филтър която е леко пострадала от удъра на червената, това прословуто винтче за празния ход и разбирасе най-важното - трябва да направя проверка на сервото...

    Ами това е а сега..., колата върви приятно, но в момента не я карам, че нямам книжка.

    Ето и малко снимки тук: http://dafuse.snimka.bg/automobiles/...83385.15177075

    П.П. Имам едно питане - някой знае ли какво е това реле, или модулче което случайно намерих в кашоните, на мен малко ми прилича на такова за миенето на фаровете , но не съм сигурен защото моята нямаше, а в момента съм ги свързал заедно с миенето на челното стъкло.
    Last edited by Da_Fuse; 02-10-2009 at 10:48.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  12. #72
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Браво колега!
    Чудесна "съживителна" акция си предприел!
    Това реле мисля, че е релето на горивната помпа..
    Ама бат' Венци ще каже с точност
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  13. #73
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75twinspark

    Това е релето за централното заключване
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  14. #74
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Марто на горивната помпа релето няма изобщо не прилича на този модул, това си е за централното. Браво на Da_fuse за колата! Евала!
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #75
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Марто на горивната помпа релето няма изобщо не прилича на този модул, това си е за централното. Браво на Da_fuse за колата! Евала!
    Ясно Венци, ама не съм казал със сигурност, че това е за горивната помпа релето..Приличаше ми на такова. Просто така предположих.
    Та затова те споменах, за да се изкажеш с точност
    А и не е лошо да ни учиш нас "невежите" хе хе
    То и без тва, човек се учи цял живот и си умира ненаучен
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •