Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Обобщен съвет за 166-та!

  1. #1

    Default Обобщен съвет за 166-та!

    Здравейте колеги ,нов съм тука и затова се реших да пусна тази тема.Предварително ви моля да ме извините,ако има подобна тема.Тъй като от малък съм фен на "Алфите" и на италянските коли като цяло,наскоро реших да се придобия с една 166-ца.Все още не съм решил на 100% дали това да бъде колата,реших да се допитам до вас ,тези които имат същия автомобил или имат силни впечатления от този модел на Алфа.Та да мина по същество,ще ви бъда страшно благодарен ако може да ми споделите какви са слабите и силните страни на тази красавица.И на кое да обърна по-специялно внимание при една евентуална покупка на този автомобил.Сигурно ви звучи тъпо,но все пак искам да чуя мненията ви по въпроса.Може би тук трябва да кажа,че колата мисля да я копувам директно от Италия.Аз ще си я внасям.Светнете ме какво да гледам по нея на 1-во четене преди да я закупя.Освен това,имам намерение колата да е или 2.0 Twin Spark (150 к.с.),или 2.4 JTD (138 к.с.).Не че не искам по-як мотор,ама нямам излишни пари да давам за акцизи.Очаквам коментарите ви за тези две модификаций.Предварително ви благодаря .
    Поздрави и дано и аз успея найстина да вляза в "Алфа клуба" !

  2. #2

    Default

    По между другото преди някои колега да ти отговори..
    Лека грешка си допуснал,няма бензинка 150,както и 138к.с. дизел..136,140,150,бензин 155.Това са без чипове,мипове и т.н.
    На 136,140,150 няма акциз,както и на бензиновата 155к.с.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Здравей колега, ако бях на твое място веднага бих се метнал в търсачката но не искам да ти натрапвам правилата като за първи път тука този модел на Алфа е уникален, поразходи се из форума и събери информация, има повече от достатъчно. Иначе обобщено според мен - колата е много добра, много емоционална, с нисък разход на гориво и голяма надеждност (говоря за дизеловия вариант). Много добър дизайн както и високо качество, все пак е флагмана на марката.

    Като недостатъци мога да отбележа - високи фиксирани разходи, малко страда от липса на практичност в интериора (но пък усещането вътре е страшно готино, което компенсира), при моя вариант гадно за каране в София - предния надвес е прекалено голям и винаги задирам бронята в неравности, картера е много ниско и за България с тези дупки си е сдухващо ... друго не мога да добавя освен, че колата е за маниаци има и по-добри и много по-функционални модели на други марки, както и по-престижни зависи какво търсиш но ако покараш Алфа 166, според мен, друга марка престава да съществува поне за мен беше така ... Така че - събирай инфо и ако ще ставаш алфист - успех!
    Tormentvm In Dvm Demens

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    ... ... друго не мога да добавя освен, че колата е за маниаци има и по-добри и много по-функционални модели на други марки, както и по-престижни зависи какво търсиш но ако покараш Алфа 166, според мен, друга марка престава да съществува поне за мен беше така ... Така че - събирай инфо и ако ще ставаш алфист - успех!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    няма бензинка 150 к.с.
    Има бензинка 150 к.с. - ела да ти покажа моята.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Има бензинка 150 к.с. - ела да ти покажа моята.
    Няма да спорим,грешката е моя.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Няма да спорим,грешката е моя.
    Намирам два недостатъка на 166.Нисък картер(предполагам като на повечето по нови автомобили) и това че не може да се слага мп3.
    Сетих се и за трети-Ще ми взимат книжката.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  8. #8
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Turbon View Post
    Здравейте колеги ,нов съм тука и затова се реших да пусна тази тема.Предварително ви моля да ме извините,ако има подобна тема.Тъй като от малък съм фен на "Алфите" и на италянските коли като цяло,наскоро реших да се придобия с една 166-ца.Все още не съм решил на 100% дали това да бъде колата,реших да се допитам до вас ,тези които имат същия автомобил или имат силни впечатления от този модел на Алфа.Та да мина по същество,ще ви бъда страшно благодарен ако може да ми споделите какви са слабите и силните страни на тази красавица.И на кое да обърна по-специялно внимание при една евентуална покупка на този автомобил.Сигурно ви звучи тъпо,но все пак искам да чуя мненията ви по въпроса.Може би тук трябва да кажа,че колата мисля да я копувам директно от Италия.Аз ще си я внасям.Светнете ме какво да гледам по нея на 1-во четене преди да я закупя.Освен това,имам намерение колата да е или 2.0 Twin Spark (150 к.с.),или 2.4 JTD (138 к.с.).Не че не искам по-як мотор,ама нямам излишни пари да давам за акцизи.Очаквам коментарите ви за тези две модификаций.Предварително ви благодаря .
    Поздрави и дано и аз успея найстина да вляза в "Алфа клуба" !
    Колега, правилно си се насочил...166 е колата... Вземаи една 2.о - туин спарк и си ти. Ако ти е голям разхода - слагаи газово.. Провери дали работят всички екстри, че те са и в излишак, особено климатроника. Успех...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    слагаи газово
    Извинявай, но за мен това е извращение с Алфа Ромео.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #10

    Default

    Благодаря за съветите до момента колеги.Ще седна да поразуча тия дни как стоят нещата с 166-та.Надявам се да намеря задоволителна информация тук в форума.Прочетох написаното от вас,относно мненията ви за колата.Разбирам че ви харесва.Ако ми кажете и как стоят нещата с подръжката по автомобила ще бъде добре .Разбрах че ахилесова пета им били дебитомера и окачването(ако не бъркам),при дизеловите агрегати голям проблем била турбината.Поне това са ми първите впечатления от постовете който сте писали в раздела за разходи по колата.А и като цяло бензина или дизела е по-добър за наще родни стандарти (имайте предвид пътищата,издръжливостта на мотора,цени на горивата и т.н.)
    Благодаря за вниманието

  11. #11
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by Turbon View Post
    А и като цяло бензина или дизела е по-добър за наще родни стандарти (имайте предвид пътищата,издръжливостта на мотора,цени на горивата и т.н.)
    Благодаря за вниманието
    Колега всяка една е добра за себе си , бензин или дизел ти решаваш важното е да е 166 мисля че това е най-симпатичната АЛФА !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Дали газовото е извращение или Алфа Ромео дизел - всеки си преценя - за мен нещата са на кантар, с едно уточнение! Газово за 2000лв НЕ БИХ СЛОЖИЛ на никаква кола до 10 000лв, моята си я купих с готова монтирана уредба. Така, че ако се замисляш за газ това е моя съвет. Иначе колата ми гори 7лв извънградско при тия цени на газта което е абсолютен смях за тоя танк Дизелите на Алфа са много сполучливи, но как ще рева по светофарите с тоя дизел? Ремонтите и на двата двигателя са тежки и скъпи да не дава господ . .
    Last edited by code; 30-04-2009 at 08:22.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13

    Default

    Turbon , не е лоша колата , само че си приготви за първата година още толкова пари за поддръжка за колкото ще купиш колата от Италия

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    Turbon , не е лоша колата , само че си приготви за първата година още толкова пари за поддръжка за колкото ще купиш колата от Италия

    Доста плашешто ми звучи твоя отговор. То вярно че италянците никак не щадят,ама чак толкова зле да се се съмнявам.Имам доста приятели и познати,които карат коли "италянки" вярно че повечето се оплакват,ама все пак тая някакви надежди,че мога да си намеря хубава алфа от там.Ама де да знам,времето ще покаже .

  15. #15

    Default

    виж аз не казвам че ще намериш лоша , просто имай предвид че ти трябва голям резерв от пари за всеки случай , примерн най-малкото което ще ти се появи като проблем е подмяна на почти цялото окачване + задължителната смяна на консумативите - ремъци , ролки , филтри , свещи, накладки + гуми + акомулатор и други такива "дреболии " дето като им събереш обшата стойност си става една красива цифра горе долу колкото ти струва колата
    затва и тия " лимузини" се продават толкова евтино , поддръжката им е "дебела "
    Last edited by SFINKS; 30-04-2009 at 16:23.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •