Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Обобщен съвет за 166-та!

  1. #16
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Поддръжката е като на всяка "биваща" кола, ако не изкочи някакъв голям ремонт не е нищо особено. Изобщо слушай хора дето имат такива коли, а не някои дето "предполагат". Ако си вземеш нещо немско от този клас тогава ще видиш поддръжка. Един основен ремонт на TS излиза колкото обслужването на Ауди 2.5TDI - не, че е малко, но зависи от гл.т.
    Last edited by code; 30-04-2009 at 16:54.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #17

    Default

    тва е така защото TS двигателя е консуматив

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Добре де ти нали си му намерил лесното - карай си Тойотите и си свиркай. Ние ще си трошим главите със счупени Алфи и готово Двигателя го сменям направо с маслото за по-лесно . . Ако можеше никой да не си купува 166 и единствената да е моята .. - кеф. Какъвто тормоз съм виждал на двг TS сигурно никоя Тойота няма да го издържи - 10г тормоз на колегата Гошко от Б-с, ако чете ще потвърди, тая кола се форсира докато не почне да припуква и е без ремонт и без да гори масло. Ама те философите са много. То на всеки най-хубавия курник е неговия - нормално.
    Last edited by code; 30-04-2009 at 17:10.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19

    Default

    мм не си само ти , много си викат малее ква лимузина с кожена гарнитура за 6000 лв , супер , утре я взимам и съм гъзар номер 1 в квартала
    ма никой не мисли що са толкова евтини тия коли , после разбират ама е вече късно щото поне още толкова пара са набили да я поддържат в що годе нормално състояние и си остава вечно тяхна .

    Аз си карам Тойотата и си свиркам няма се притесняваш
    колегат дето си прави проучване просто му обяснявам нещата както са си ,тая кола иска мноого пари за да се поддържа
    а такива като тебе вместо да му кажат истината в очите му казват "да брато взимай я не се замисляй " поради някакви изкривени безумни Алфо - Бай Ганъови психоза и мироглед .

    колега дето мислиш да си купуваш 166 , разгледай първата тема в раздела : ремотни и подобрения по 166
    разгледай цифрите

  5. #20
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Абе един човек дето си купува кола по критерия "ни са чупи" нямам разговор с него изобщо. Аз съм карал Авенсис - супер бездушна кола, а си представям по-долните класове каква са трагедия. Нова кола от магазина - по улиците никой не я поглежда, ставаш невидимия човекКато искаш да си турбо-гъзар купуваш си Тойота-конфекция с 22% отстъпка /от рекламата/ и след 5 години я продаваш двойно не ме разсмивай с тия конфекции тука да се буташ при големите, Тойота за мен е пенсионерска кола с изключение на някои модели, които няма да си купиш щото не са "изгодни" също като Алфите дето ги плюеш. Като те накърти на сфетофара някоя 15-год. Алфа ще се успокояваш със разсъжденията си Ако беше толкова доволен от Тойотата щеше да си стоиш в Тойота-форума, не да избиваш квартали тука . Момчето пита за 166 и някъв с Тойота почва да му отваря очите - смях. Виж в Тойота-форума някой мераклия да открехнеш, 22% са тва и ни са чупи
    Last edited by code; 30-04-2009 at 17:35.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #21
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Свинкса много добре го е написал. Колата е страхотна, но зависи какви парички би отделил. Ако нямаш много възможност по добре се огледай в друг модел за да не слугуваш после на колата. По принцип за препоръчване е 140 и 150кс дизела. Ако ще купуваш задължително я закарай на преглед. Някой беше споменал за нещо немско, ами на БМВ-то ми потдръжката е по евтина от на Алфата тъй че.....

  7. #22
    Къде е ъъъъ... климатика BOXER_33_PLD's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    43
    Posts
    72

    Default

    Колега,
    карам я почти една година колата и досега всички скъпоструващи ремонти са ми около 1000-1200 лв.
    Като се има предвид, че и задницата беше на салата като я купувах.
    Не знам дали бензина или дизела е по-добре, защото бензинка 166 не съм карал.
    Ако те кефи колата,ако се заглеждаш по-всяка алфа дето минава покрай теб и ако не робуваш на всеобщото мнение че италианските коли не стават-КУПИ СИ!!!

    Ще останеш доволен
    Alfa 166 2,4 jtd
    Alfa 33 1,7-беше на жената
    Toyota Passeo-новата на жената
    Всички четем упътването когато няма смисъл

  8. #23
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ами значи да си купува човека БМВ 7 за по-евтино и готово, аз бях до тук със 2 форума не ми се спори. Иначе щях да се регистрирам навсякъде да обяснявам коя е колата.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Абе един човек дето си купува кола по критерия "ни са чупи" нямам разговор с него изобщо. Аз съм карал Авенсис - супер бездушна кола, а си представям по-долните класове каква са трагедия. Нова кола от магазина - по улиците никой не я поглежда, ставаш невидимия човекКато искаш да си турбо-гъзар купуваш си Тойота-конфекция с 22% отстъпка /от рекламата/ и след 5 години я продаваш двойно не ме разсмивай с тия конфекции тука да се буташ при големите, Тойота за мен е пенсионерска кола с изключение на някои модели, които няма да си купиш щото не са "изгодни" също като Алфите дето ги плюеш. Като те накърти на сфетофара някоя 15-год. Алфа ще се успокояваш със разсъжденията си Ако беше толкова доволен от Тойотата щеше да си стоиш в Тойота-форума, не да избиваш квартали тука . Момчето пита за 166 и някъв с Тойота почва да му отваря очите - смях. Виж в Тойота-форума някой мераклия да открехнеш, 22% са тва и ни са чупи
    ся понеже си много отворен с твоята 10-15 годишна "лимузина" да ти обясня как стоят нещата .
    Можех да си купя няколко коли като твоята ама вместо това си купих "скромна "Корола от магазина .
    Изобщо няма да се опитвам да ти обяснявам защо съм си купил таква " скромна" кола
    вместо да си купя 3-4 Алфи 166 осма употреба
    Last edited by SFINKS; 30-04-2009 at 18:17.

  10. #25

    Default

    Свинкс,до сега винаги си ме редвал с твоите мнения,анкети и т.н.
    Ама вече почна да говориш колкото да не е без хич.Каква е целта ти всъщност,при положение че не си имал 166/така предполагам/.
    Автомобила освен да ти върши работа не се ли и избира да ти доставя удоволствие?
    Ти по тази логика що не се возиш в автобусчето..там се слуша чалгичка а не черно?
    Твоята колица,както и почти цялата гама на тази фирма ги познавам отлично.Веднъж от факта че съм работил като дилър на TOYOTA.И от факта че в сегашната ми работа,90% от автопарка е на TOYOTA.
    В крайна сметка защо превръщаме темата Alfa срещу TOYOTA???
    Че има + това че е нова,е безпорен факт,но масовите модели са безлични както и притежателите им/без да се засягаш лично/!!
    Остани си със здраве

    П.П Code като е отворен,аз като имам две,затворен ли съм????
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #26

    Default

    мдаа , я да ми обясниш тия алфи дето ги имаш ти ли ги караш ???? една за понеделник една за вторник една за сряда и боксер да ходиш за хляб до магазина
    или си ги пазиш пред блока да ги ползваш за донори като ти се повреди нещо

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    мдаа , я да ми обясниш тия алфи дето ги имаш ти ли ги караш ???? една за понеделник една за вторник една за сряда и боксер да ходиш за хляб до магазина
    или си ги пазиш пред блока да ги ползваш за донори като ти се повреди нещо
    Ще ти отговоря културно,макар че съм полудял.
    И трите са в движение,все още не са донори за твое съжаление.
    -------------
    Виждам че си доста плосък от към самочувствие.
    Два пъти съм ти написал да не се засягаш лично,въпреки това се палиш от коментарите,защо?
    -------------------
    Време е Пинко да затрие темата преди да почнем да си мерим пишките и да се псуваме
    Last edited by Linkestis; 30-04-2009 at 18:31.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #28
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Някой беше споменал за нещо немско, ами на БМВ-то ми потдръжката е по евтина от на Алфата тъй че.....
    Гиги стига бе бате ! Един мой познат преди около 2-3 години сменя амортисъори за такава БИМА като твоята 740 1997 мисля че беше ! Двата струваха 3600 лева разбирасе може и да ме е метнал , но човека разполага с много пари и се съмнявам да ме лъже !!!
    Last edited by leketo84; 30-04-2009 at 18:39.
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  14. #29
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Я да вземем да помълчим... може да му дойде акъла на момченцето...

  15. #30
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Я се сбиите
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •