Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с климатика на алфа 145

  1. #1
    запален алфист toniseh's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    софия
    Posts
    21

    Default Проблем с климатика на алфа 145

    Колеги,имам едно питане,копчето на климатика е със снежинка и трябва когато колата работи и то се натисне да светне в зелено и климатика да се задеиства-нали,но при мен все едно го няма несветва не се задеиства климатика,проверих всички бушони под таблото вс е ок и този под капака,на двигателя пак е ок не остана маи бушон които да не съм проверил а може да има някаде скрит знам ли,филтара е бомба уж имам и фреон,а не тръгва,невярвам да е компресора,нещо по-токовете ще да е моля за съвет!!!предварително ви благодаря.

  2. #2
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Ако се окаже че копчето ти е сдало багажа аз имам,0876 09 58 22
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  3. #3

    Default

    Проблема може да не е електрически.Ако системата няма достатъчно газ климатика няма да тръгне.Има датчик,който следи налягането в системата и не сработва ако газта е малко.Ще трябва да отидеш да я види човек,който разбира.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    като натиснеш кпчето усеща ли се затрудняване на мотора или не?ако е така може и запушване, а ако не значи може нещо ремък или подобно.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    като натиснеш кпчето усеща ли се затрудняване на мотора или не?ако е така може и запушване, а ако не значи може нещо ремък или подобно.
    Запушване на копчето ли....?Това запушване откъде го измисли.Защо не оставите хората които разбират да помогнат на човека,а изказвате мнения които са смешни.

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Щом не светва като натиснеш копчето, може и да е електрически проблем. Светодиодът трябва да светне дори и да не работи компресора.

    Но най-добре иди на майстор и виж дали имаш фреон или само си мислиш че имаш.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •