Page 14 of 48 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 196 to 210 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #196
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Оги View Post
    Има теч при лявата гума
    Трябва да се види откъде точно е теча,и да се отстрани,за което ще трябва да се свали робота
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #197
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    При лявата гума си тече когато прелива казанчето. Причината може да е прекалено много течност и винаги да изхвърля излишното или по вероятното е проблем със сферата.
    По начина п о който го обяснява колегата най вероятно се касае за първия случай.
    Колега като остане на минимума не доливай, а продължи да караш така. Би следвало да не прелива и маслото да си стои все на минимума. Ако нямаш проблеми с включване на скорости и управление на робота, теча не бива да те притеснява. Системана не търпи много масло и изхвърля излишното.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  3. #198
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Няма проблем да я оставя на минимум , но маслото е изчезнало напълно, като се има в предвид че преди 500км го доливах и бях го нагласил на мах.Проблема проистича от там , че по някога не иска да включи на 2-ра ,ако съм на трета и съм пуснал на скорост да намалява от 3-та на 2-ра прехъркват скоростите и не включва , това го прави рядко,но като се добави изчезналото масло от казанчето и работата мой не е читава , но от какво е това.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  4. #199
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Извади маркуча (през който прелива) от кората в подкалника и го пъхни в едно пластмасово шише, но маркуча да е далече от дъното на шишето. Така ще установиш, дали тече от робота или прелива през казанчето. При опит за ръчно превключване от 3-та на 2-ра при високи обороти има ли хъркане на синхронизатор ?

  5. #200
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Здравей колега,
    Виждам че имаш какво да кажеш по темата я сега аз да ти задам 1-2 въпроса да видим какво ще ми кажеш. Така проблема ми е следният:
    Спрях си колата една вечер и след 1-2 часа не можах да я запаля, след като на таблото ми мигаше "N". Разполагах с лаптоп тогава и ми даде грешка, която аз тогава не записах като номер, но я проверих. Излизаше като грешка за соленоид на високото налягане, но не знам колко е правилно (буквален превод ти давам) тъй като програмата беше от най-простите. В сервиза момчета й провериха сферата, датчиците и тем подобни. Оказа се, че всичко е на ред според тях. Аз реших на своя глава да взема един робот от колега от форума. Смениха го и пак същото. Запалили я по някакъв техен начин и тя пак не иска да сменя.
    Имаш ли си някаква идея какво да търсят ?
    Поздрави !!!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  6. #201
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Извади маркуча (през който прелива) от кората в подкалника и го пъхни в едно пластмасово шише, но маркуча да е далече от дъното на шишето. Така ще установиш, дали тече от робота или прелива през казанчето. При опит за ръчно превключване от 3-та на 2-ра при високи обороти има ли хъркане на синхронизатор ?
    Това със шишето ми мина през акъла и ще го пробвам.Не съ пробвал във високи обороти да мина на втора ,но и него ще пробвам.Аз мисля че това с хъркането го прави когато маслото отиде на минимум.Днес ще долея ,ще сложа ено шише и то ще си покаже
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  7. #202
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    Здравей колега,
    Виждам че имаш какво да кажеш по темата я сега аз да ти задам 1-2 въпроса да видим какво ще ми кажеш. Така проблема ми е следният:
    Спрях си колата една вечер и след 1-2 часа не можах да я запаля, след като на таблото ми мигаше "N". Разполагах с лаптоп тогава и ми даде грешка, която аз тогава не записах като номер, но я проверих. Излизаше като грешка за соленоид на високото налягане, но не знам колко е правилно (буквален превод ти давам) тъй като програмата беше от най-простите. В сервиза момчета й провериха сферата, датчиците и тем подобни. Оказа се, че всичко е на ред според тях. Аз реших на своя глава да взема един робот от колега от форума. Смениха го и пак същото. Запалили я по някакъв техен начин и тя пак не иска да сменя.
    Имаш ли си някаква идея какво да търсят ?
    Поздрави !!!
    Помпата работи ли коректно? Включва ли редовно и чуваш ли промяна на звука преди да изключе. Това можеш да го провериш на отворена врата без да палиш колата.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #203
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Помпата работи ли коректно? Включва ли редовно и чуваш ли промяна на звука преди да изключе. Това можеш да го провериш на отворена врата без да палиш колата.
    Знаеш ли че това не съм го погледнал изобщо трябваше да се сетя по рано. fiore благодаря колега ще го погледна и това и ще кажа какво е станало
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  9. #204
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Затопли се и тия селета пощуряха.
    Аз отивам за сфера,намерих за 104 евро с доставката от Германия,92 паунда от Англия и чакам днес отговор за цена от тук в Гърция,но ми минават и мисли за Ситроенска за 60-70 лева от България.
    Ако някой знае за Ситроенските точно от кои модели става да казват.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #205
    започва да се пристрастява mitko_k01's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    stara zagora
    Posts
    39

    Smile

    Аз си сложих тази: [IMG][/IMG] Около 90лв е оригинална. Трябва да и правиш преходник на струг, защото е с по-голяма резба(и на фреза за да стане за гаечен ключ, ако искаш), планка да изместиш скобата, че отива по-назад тази сфера и е по-широка, и да удължиш и самата скоба за по-голям диаметър. Също и да ти изпуснат газа,че тя е на 62 бара надута(моята на 35 я оставих). Сега сменя след трето превключване и не минава сама на N втора година . Ако ти се занима действай
    156 2.0ts selespeed

  11. #206
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by mitko_k01 View Post
    Аз си сложих тази: [IMG][/IMG] Около 90лв е оригинална. Трябва да и правиш преходник на струг, защото е с по-голяма резба(и на фреза за да стане за гаечен ключ, ако искаш), планка да изместиш скобата, че отива по-назад тази сфера и е по-широка, и да удължиш и самата скоба за по-голям диаметър. Също и да ти изпуснат газа,че тя е на 62 бара надута(моята на 35 я оставих). Сега сменя след трето превключване и не минава сама на N втора година . Ако ти се занима действай
    Благодаря за изчерпателния отговор,сега остава да намеря човек да направи всичките гореизброени неща ,иначе отивам на оригинална
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #207
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Затопли се и тия селета пощуряха.
    .....
    Че кво им е на селетата в топлото бре))Щуреят тея дето не са в ред.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #208

    Default

    Ако питаш мен , когато е студено повече щуреят тия дето се са в ред .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  14. #209
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Че кво им е на селетата в топлото бре))Щуреят тея дето не са в ред.
    То че е така,така е.Имах в предвид,че и жегата им помага на тия където не са в ред да щуреят,моята докато е студена е ок,загрее ли мина ли 20-тина километра и опаааааа,светка лапмпичката и дано не ме хване червен светофар,че спирам движението за 10 минути.
    Дано не ми го направи тоя номер другата седмица като идвам към България.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #210
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Ако питаш мен , когато е студено повече щуреят тия дето се са в ред .
    Не те питам щото твоя винаги е щур)) Дано откакто го запозна с Добри се е вразумил че предишните му приятелчета не могат да го вкарат в правия път))
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 14 of 48 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •