Page 15 of 48 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #211

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Не те питам щото твоя винаги е щур)) Дано откакто го запозна с Добри се е вразумил че предишните му приятелчета не могат да го вкарат в правия път))
    Вече да чукна на дърво нямам никакви проблеми .От както Добри го оправи ,имам чувството ,че ще е вечен тоя робот

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #212
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Намерих 2 Ситроенски сфери,едната е 45 бар.

    http://drive.bg/product_info.php?cPa...1&ModelId=9079

    а другата 30 бар.

    http://drive.bg/product_info.php?cPa...2&ModelId=9079

    има и други с по-високо налягане,но тези са най-близо до 35 бар. на селесферата.
    Имам два въпроса:
    1.Някой пазарувал ли е от даденият сайт?
    2.Мога ли да използвам някоя от двете без да я изпускам или надувам допълнително?

    Благодаря!
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #213
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Пвепоръчвам ти да си вземеш оригинална сфера.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #214
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Още преди седмица ти писах на лична, а сега и Цецо ти го каза- Вземи си нова оригинална сфера. Това със ситроенската се прави, когато е спешно, и единствената алтернатива е 300 и кусор лева за цена в БГ. Повярвай ми , тия 100 лева дето ще ги спестиш, не си заслужават разправиите и ядовете по монтажа. Иначе 30 баровата можеш да я навиеш "директно", без корегции в налягането.

    ---------- Post added at 10:08 ---------- Previous post was at 09:53 ----------

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    ..
    Спрях си колата една вечер и след 1-2 часа не можах да я запаля, след като на таблото ми мигаше "N". ....
    Имаш ли си някаква идея какво да търсят ?
    Поздрави !!!
    Мигащата предавка на дисплея означава "некоректно позициониране" . Прочети темата от началото за да разбереш принципа на работа. В случая, твоят проблем има 2 варианта:
    1. Избирача на скоростите механично не е позициониран на правилното място . Причините може да са в : неработещ хидроцилиндър /клапан, износена вилка в скоростната кутия, Петите, които "опипват" избирача не са правилно монтитани и т.н .
    2. Избирача си е правилно позициониран, но сигнала от датчиците е некоректен. Причини : Повреден датчик, окабеляване, захранване.
    И за двете има изписано по темата подробно, прочети. Ако нещо не ти е ясно , звънни ще ти обясня, на никой не съм отказвал помощ !

  5. #215
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Още преди седмица ти писах на лична, а сега и Цецо ти го каза- Вземи си нова оригинална сфера. Това със ситроенската се прави, когато е спешно, и единствената алтернатива е 300 и кусор лева за цена в БГ. Повярвай ми , тия 100 лева дето ще ги спестиш, не си заслужават разправиите и ядовете по монтажа. Иначе 30 баровата можеш да я навиеш "директно", без корегции в налягането.

    ---------- Post added at 10:08 ---------- Previous post was at 09:53 ----------


    Мигащата предавка на дисплея означава "некоректно позициониране" . Прочети темата от началото за да разбереш принципа на работа. В случая, твоят проблем има 2 варианта:
    1. Избирача на скоростите механично не е позициониран на правилното място . Причините може да са в : неработещ хидроцилиндър /клапан, износена вилка в скоростната кутия, Петите, които "опипват" избирача не са правилно монтитани и т.н .
    2. Избирача си е правилно позициониран, но сигнала от датчиците е некоректен. Причини : Повреден датчик, окабеляване, захранване.
    И за двете има изписано по темата подробно, прочети. Ако нещо не ти е ясно , звънни ще ти обясня, на никой не съм отказвал помощ !
    Знам,че оригинална е най-добре,досега винаги съм се стремял да ползвам само оригинални части и не ми е за 100-те лева разлика,първоначално питах за ситроенска сфера повече от любопитство.
    Вчера звънях в Англия,Германия и тук в Гърция,та Енглета ми казват около 10 дена,Немците над 8 работни дни а Византийците не предлагат само сферата.
    Лошото е,че след ровене по колата проблема спря за 3 дена,ама добре са го казали всяко чудо за 3 дена.
    Трябваше още тогава да послушам и да поръчам оригинална,ама реших и аз да се правя на майстор .
    За мен е спешно,може и малко да съм нетърпелив,всекидневно навъртам около 100 км градско и просто не става като загрее колата да спирам постоянно.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #216
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Моята зелка си хвърля маслото от отдушника, вече в шишето има около 30гр.Пробвах да я напъна на трета и в обороти да сваля на втора и от лоста и от перата нямаше проблем ,правих го няколко пъти.Мисля че проблема се появява когато остане без масло системата.Мисля че хвърля само това масло в казанчето , защото и долях точно 50гр. и отиде на мах.Поослушах се за помпата и ми се струва че лекинко си променя звука.Казвайте какво трябва да търся , че идвавреме за море.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  7. #217
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Уфффф, не така !!!! Карай така и СПРИ ДА ДОЛИВАШ ! Това, че е влязло малко масло в шишето, все още нищо не значи. Въпроса е , като остане без масло казанчето, както ти казваш, че става, колко масло ще има в шишето. Защото сега е изхвърлило излишното. От тук нататък, ако нивото спада без да се пълни шишето, означава, че теча е другаде. При условие, че помпата тръгва на 3-тото превключване (както твърдиш) няма как да прелива през казанчето ( обема на здрава сфера е по-малък от обема на казанчето) . Ако няма теч, а маслото ти отново свърши, долей това от шишето и виж дали ще ти се възстанови първоначалното ниво. Ако се случи, се научи да броиш
    ПП: Ти нали си си оригинална сфера ?

  8. #218
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Не знам дали е оригинална сферата май месец я купих колата и това съм забелязал.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  9. #219
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    В крайна сметка поръчах ситроенска сфера и до края на седмицата отивам на лекар,но ще трябва и помпата да се погледне,тъкмо бе почнала да включва за 5-6 секунди и спря,последните два дена включва чак като врътна ключа,при отваряне на вратата не реагира въобще.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #220
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    И вече и аз имам кола след като се оказа че мигащото "N" при мене означавало изгорял компютър на Селе-то
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  11. #221
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    И вече и аз имам кола след като се оказа че мигащото "N" при мене означавало изгорял компютър на Селе-то
    АХахахаха,тва е интересно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #222
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    И вече и аз имам кола след като се оказа че мигащото "N" при мене означавало изгорял компютър на Селе-то
    Това сигурно ли е? Нещо не ми звучи.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #223
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Това сигурно ли е? Нещо не ми звучи.
    И моя майстор каза че не е виждал такова нещо. Ама е факт. Аз не бих се сетил за тая работа. Извикали някакъв негов познат подменили комповете и запалила. Взех един и им го закарах и готово. Имам един робот за чарколя поне след цялат манипулация.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  14. #224
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    А пробвали ли са след това да върнат пак твоя комп да видят дали пък няма да е ОК?
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #225

    Default

    Попадал съм на такъв случай. Прецакан компютър на селето и ,колата има първа и втора само. Беше при Боби от алекс ауто. Смених компютрите и колата заспа

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 15 of 48 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •