Page 42 of 48 FirstFirst ... 324041424344 ... LastLast
Results 616 to 630 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #616

    Default

    Възможно е, хлабави клеми не е добре, почисти клемите и кабелните обувки със ситна шкурка, намажи ги с техн. вазелин и ги стегни добре
    Last edited by lordliness; 28-05-2015 at 12:10.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #617
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Колеги май му хванах цаката поправете ме в логиката,но оправих клемата току що и забелязах следното...Стъклата пак не работят и изведъж се сетих,че снощи нали подмених релето на помпата с същото от бушоните вътре до волана!!!Извадих релето от вътре почукнах го и о стъклата работят,извадих го пак стъклата не работят,слагам го пак и тръгват.Съответно това реле беше на помпата и явно забива отвреме навреме,защото откакто ги смених не съм имал проблеми със скоростите!Моля за мнения и ако бъркам някъде да ме поправите.Дано не се самоубеждавам,че това е края на проблемите,но следвам логиката

  3. #618

    Default

    Значи е напълно възможно и логично. Махнал си го от помпата и си го сложил на друго място -съответно другото място не работи коретно.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #619

    Smile Грешка P1818

    Здравейте колеги, имам проблем със селеспеед-а (dualogic) . Проблема се състои в това, че както си карам и превключва на неутрална дори и в ръчен режим не мога да включа на никаква скорост. Случва се на студен и топъл двигател, понякога се проявява два пъти за половин час друг път карам два дена без проблем. Оправя се само като загася колата и изчакам ~20 мин. Реших, че проблема е електрически и изкарах всички букси на селето, и ги напръсках с контакт спрей, но проблема си остана. Дотук проверих релето на помпата, самата помпа се чува че работи. При проверка с МЕС изписва грешка P1818. Пак чрез МЕС тествам ел. част и се чуват всички клапани и релето. Вече се насочвам за проверка на вилката и съединителя. Ако някой ме насочи към нещо друго ще съм му благодарен.

    P.S. Оказа се. че във Варна или никой не разбира от този автомат или не му се занимава. Затова тръгнах сам да издирвам проблем.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Без име.jpg  

  5. #620
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Значи е напълно възможно и логично. Махнал си го от помпата и си го сложил на друго място -съответно другото място не работи коретно.
    Точно така,и сега остава да си купя нови релета,въпреки че видях,че струва 46лв ново в AXM auto

  6. #621

    Default

    Quote Originally Posted by m.lukanov View Post
    Точно така,и сега остава да си купя нови релета,въпреки че видях,че струва 46лв ново в AXM auto
    Можеш да оправиш тези. Лесно и безплатно.
    Миналата седмица се справих с две.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #622
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by m.lukanov View Post
    Колеги май му хванах цаката поправете ме в логиката,но оправих клемата току що и забелязах следното...Стъклата пак не работят и изведъж се сетих,че снощи нали подмених релето на помпата с същото от бушоните вътре до волана!!!Извадих релето от вътре почукнах го и о стъклата работят,извадих го пак стъклата не работят,слагам го пак и тръгват.Съответно това реле беше на помпата и явно забива отвреме навреме,защото откакто ги смених не съм имал проблеми със скоростите!Моля за мнения и ако бъркам някъде да ме поправите.Дано не се самоубеждавам,че това е края на проблемите,но следвам логиката
    От релето е,но си намери едно ново 50А реле и го сложи на помпата,пък другото си го върни на място,това ти е мейн релето,което значи че освен стъклата може и други неща да не работят.

    ---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:49 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Можеш да оправиш тези. Лесно и безплатно.
    Миналата седмица се справих с две.
    50А реле,ако е нагоряло стабилно/а това на помпата е 100%,повярвай ми/ няма оправия,просто му изчезват пъпките.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #623

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    От релето е,но си намери едно ново 50А реле и го сложи на помпата,пък другото си го върни на място,това ти е мейн релето,което значи че освен стъклата може и други неща да не работят.

    ---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:49 ----------



    50А реле,ако е нагоряло стабилно/а това на помпата е 100%,повярвай ми/ няма оправия,просто му изчезват пъпките.
    Зависи от състоянието, колегата не казва нищо за изгоряло, трябва да ги отвори и да види какво им има, ако механиката е здрава може да се оправи
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #624
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Те тия релета са по 600лв. та си заслужава да го прави...
    Като се отвърне пластината от прегряването какво ще му поправяш.
    Или просто трябва да се си се пише нещо напряко на другите?
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  10. #625

    Default

    Мен ли се опитваш да убедиш че не става, колегите или себе си?
    Аз мога и си ги оправям когато се наложи. А заради такива като теб не казвам как става.
    Май ти пишеш напряко. Това че не можеш и не знаеш не е мой проблем.
    Четеш ли какво пиша по нагоре или ей така дрънкаш да се намираш на работа.
    А пък щом не са ти скъпи подари на колегата. Ще му подариш ли?
    Last edited by lordliness; 30-05-2015 at 01:20.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #626

    Default

    Ако могат да се оправят на пътя с подръчни инструменти си струва да се спомене.

    Като съединителя ми потъна по сред нощ на средата на нищото не беше особено яко. Ако знаех процедурата по обезвъздушаване можех да оправя проблема на първата крайпътна бензиностанция без трошене на нерви.



  12. #627
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Ами радвам се че и вие мислите като мен за релето.Погледнах в Ахм Ауто и там го пишат oem такова реле 50А 46-7 лева беше.В интерес на истината от онзи ден не ми е давало проблеми и стъклата и всичко си работи,но да решил съм да купя ново такова реле.Имаме си и един стар Пасат който съм почти сигурен че има такова реле...възможно ли е да е същото и ппне за резерва да го пазя?

  13. #628
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    50 лв за някакво си реле си е пладнешки обир. Едно 50А реле реално не струва повече от 5 лв.
    Старото винаги може да се почисти и ползва за резерва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #629
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Мен ли се опитваш да убедиш че не става, колегите или себе си?
    Аз мога и си ги оправям когато се наложи. А заради такива като теб не казвам как става.
    Май ти пишеш напряко. Това че не можеш и не знаеш не е мой проблем.
    Четеш ли какво пиша по нагоре или ей така дрънкаш да се намираш на работа.
    А пък щом не са ти скъпи подари на колегата. Ще му подариш ли?
    Ако вярно не си намери колегата ,ще му подаря едно - тел. ми е в профила, ако иска да звънне и да каже ще му изпратя едно.
    За всички останали дето четат - не взимайте предишния ми пост под внимание. Явно тия релета МОГАТ да се правят. Просто АЗ НЕ ЗНАМ КАК и НЕ МОГА .
    Въобще се извинявам, че се намесих в тая тема като не съм виждал Селеспийд на живо, камоли пък да му правя нещо. Даже чак сега видях че едната ми Алфа е селеспийд - ше взема да дигна капака да се образовам малко.
    Last edited by Ilko Ivanov; 30-05-2015 at 17:13.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  15. #630
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Ако вярно не си намери колегата ,ще му подаря едно - тел. ми е в профила, ако иска да звънне и да каже ще му изпратя едно.
    За всички останали дето четат - не взимайте предишния ми пост под внимание. Явно тия релета МОГАТ да се правят. Просто АЗ НЕ ЗНАМ КАК и НЕ МОГА .
    Въобще се извинявам, че се намесих в тая тема като не съм виждал Селеспийд на живо, камоли пък да му правя нещо. Даже чак сега видях че едната ми Алфа е селеспийд - ше взема да дигна капака да се образовам малко.
    Остай ги да си плямпат бре,те не са виждали стопено реле от помпата на селето,затова си мислят че могат да го оправят..................аз имам към 40 бройки за ремонт,някой нещо.

    ---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    50 лв за някакво си реле си е пладнешки обир. Едно 50А реле реално не струва повече от 5 лв.
    Старото винаги може да се почисти и ползва за резерва.
    Точно при това реле,не става с почистване,изчезват му пъпките и колкото и да се мъчиш,най много пак да сотанеш на пътя...............

    П.С.Помпата на селето се включа минимум 100 пъти на ден.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 42 of 48 FirstFirst ... 324041424344 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •