Page 23 of 48 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast
Results 331 to 345 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #331
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by allberti View Post
    От седмица и нещо като искам да превключа от 2-ра на 3-та се замисля и взима трудно решение. Или да включи 3-та или след изфорсиране на двигателя отива на 4-та Искам да подчертая, че това се случва по някога поради което винаги ме изненаадва, не съм забелязал някяква зависимост от обороти или температура или каквото и да е. А кажете ся т`ва пък к`во е?
    На 19-та страница съм писал за същият проблем,проблема се появи след смяна на сферата на Селето....Μury ми каза да направя една калибрация на робота,закачих я на Екзаминер,направихме калибрацията и всичко е ток и жици.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #332
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Има ли някой един маркуч в повече,този от помпата на Селето до робота?
    Tози с врътките....
    Last edited by Кайо; 26-06-2012 at 01:02.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #333
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Лудо Селе,пак се ошашави.....
    Спирам на светофар и докато светне зелено или се изключва от скорост и светва лампата на Селето или едно притрисане и изгасва....това с тресенето и гасненето е ново 20-се.
    Сферата е чисто нова,релето и то,помпи имам две и си работят нормално на 12V ток,налягане в системата 44,7-54,3 бара,съединител на 28,3 мм всичко това според ФЕС.
    Странно обаче,че като връзвам Селето към ФЕС-а излиза едно съобщение ,,НЕВАЛИДЕН ISO KOД",но после си работи нормално ФЕС-а.....понякога не включва принудително помпата и имах проблем с калибрирането на Селето,стана от 4-тия път,три пъти щрак-щрак трета скорост на дисплея и светка лампат и дотам.
    Сега уж се оправи,карах около 25 км и никакви проблеми но ще я пробвам след малко пак.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  4. #334
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Лудо Селе,пак се ошашави.....
    Спирам на светофар и докато светне зелено или се изключва от скорост и светва лампата на Селето или едно притрисане и изгасва....това с тресенето и гасненето е ново 20-се.
    Сферата е чисто нова,релето и то,помпи имам две и си работят нормално на 12V ток,налягане в системата 44,7-54,3 бара,съединител на 28,3 мм всичко това според ФЕС.
    Странно обаче,че като връзвам Селето към ФЕС-а излиза едно съобщение ,,НЕВАЛИДЕН ISO KOД",но после си работи нормално ФЕС-а.....понякога не включва принудително помпата и имах проблем с калибрирането на Селето,стана от 4-тия път,три пъти щрак-щрак трета скорост на дисплея и светка лампат и дотам.
    Сега уж се оправи,карах около 25 км и никакви проблеми но ще я пробвам след малко пак.
    Не знам дали е точно по темата, но на моята 147-ца като остане без гориво (веднъж ми се случи) и матора като тръгва/гасне и светва лампата на селето и на таблото ми дава грешка в селето. Та мисля си ако има някакъв проблем с двг, пак може да дава грешка в selespeed. Това май е коментирано... Малко тъпо е измислено - за всеки проблем да дава грешка selespeed
    Нз дали и на 156-ците е така...
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  5. #335
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by stef_nikolaev View Post
    Не знам дали е точно по темата, но на моята 147-ца като остане без гориво (веднъж ми се случи) и матора като тръгва/гасне и светва лампата на селето и на таблото ми дава грешка в селето. Та мисля си ако има някакъв проблем с двг, пак може да дава грешка в selespeed. Това май е коментирано... Малко тъпо е измислено - за всеки проблем да дава грешка selespeed
    Нз дали и на 156-ците е така...
    Гориво имам.....а грешки не записва никакви.....лудо Селе.
    Слизам да я пробвам пак.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #336
    Запален алфист allberti's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    137

    Default

    Quote Originally Posted by stef_nikolaev View Post
    Не знам дали е точно по темата, но на моята 147-ца като остане без гориво (веднъж ми се случи) и матора като тръгва/гасне и светва лампата на селето и на таблото ми дава грешка в селето. Та мисля си ако има някакъв проблем с двг, пак може да дава грешка в selespeed. Това май е коментирано... Малко тъпо е измислено - за всеки проблем да дава грешка selespeed
    Нз дали и на 156-ците е така...
    E на мен ми се е случвало при лоша връзка с акумолатора също да греши. Бях си взел обратен акомулатор икабелите бяха под напрежение и постоянно се разхлабваха
    Alfa Romeo 1.9 150 159JTDm

  7. #337
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    ...освен това има един болт за калибрирането на селето . От горе се бърка ,треа да си на 43 мм горе долу ,за да отделя както трябва .Отделно от това самата адаптация треа ти направи 28 и нещо мм между скоростите .
    Преди да сваляш провери лесното ,ако не е това , бегай към Добри . :)
    Провери ВРЪЗКИТЕ ,последния път заебах колата у люлин ,от калпави връзки ,та взимах от лисан алфадиага ,че немам още кабел за моя . И Дригата откри проблема с връзките... Фиорето е много в час с селето. И е точно момче ,помага в нужда (на мен не един път )[/QUOTE]

    Тези 43мм. на алфадиага виждат ли се някъде?
    Last edited by D22DJ; 21-07-2012 at 18:42.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  8. #338
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    #1 D22DJ
    започва да се пристрастява



    Регистриран от: Mar 2011
    Адрес: Перник
    Мнения: 49


    Selespeed проблем - решение
    Здравейте колеги,
    пускам темата защото предполагам ще е полезна за всеки собственик на селеспийд Алфа.

    Накратко - от както карам 147-цата/30000++++ километра/, винаги когато загрее, скоростите почваха да влизат с удар/2-3-4-5/, а при обратното редене даже от 3 към втора се получаваше ефекта, на кола с ръчни скорости при опит да вкараш предавка без да е натиснат докарй педала на съединителя/ демек хъркане/.
    Това пак казвам се случва когато колата е загряла и най-вече при каране при сериозен софийски трафик.
    Когато е студена няма проблем. Кофтито е, че последните седмици много се вдигнаха температурите и хъркането почна да става все по-често а скоростите влизаха дори и с по силен удар.


    Тъй като в общи линии никой не помогна в разрешаването на проблема тук във форума и не само - позачетох английският Алфаоунър и се оказа, че доста хора са патили с този проблем.

    Пускам снимки и съвсем кратки обяснения на това как най-вероятно ще се разреши този толкова досаден проблем.

    Първо вижте дали системата не се нуждае от калибрация - Clutch Actuator Position трябва да бъде 28,5мм.
    Това при контакт без мотора да работи.
    Ако има нужда от калибрация - пак на контакт и с натисната спирачка. Първо минавате процедурата Bleed clutch, с натисната спирачка след това и EOL final calibration.
    Правите едно пробно кръгче, ако пак има проблем /скоростите влизат с удар и т.н/ продължавате с четенето.

    Причината е соленоида EV0. Може да се поръча като част на цена около 90 долара или нещо такова.

    Преди обаче да го поръчате опитайте да го "отремонирате".

    Къде се намира?!
    Сваляте предно ляво колело.
    И се открива тази гледка.
    Махате малкото капаче държащо го, трите малки рапидки:






    Соленоида се намира в очертаното.Махате буксата му:



    Отвинтвате двата болта и соленоида излиза навън/ВАЖНО - не го връткайте отпред, сменяме само гумените пръстени, НЕ пипаме отпред/.

    Важно!!! През алфадиага преди да почнете да правите каквото и да е, трябва да изпуснете налягането в сферата, защото при демонтажа на соленида изтича цялото масло на селето. Хубаво е да не е под налягане. За всеки случай откачате и минуса на акумулатора, и за още всички случай, отвинтвате болтовете докато не почне да тече масло и го оставяте да се поизтече преди напълно да го махнете

    Ето какво предствлява и самият соленоид.


    Проблемни са тези гумени пръстенчета/ зеленото доколкото разбрах е тефлоново/.

    Трябва да се сменят.

    Размерите са както следва:



    Дори и да не намерите с точно тези размери, важното е пръстени да са плътни и да не са твърде големи тъй като соленоида няма да може да бъде вкаран на мястото си след това.

    От тук насетне по обратният ред сглобявате.

    Накрая сипвате маслото за селето - като през това време колата трябва да е на контакт.

    Палите тръгвате и се радвате на плавното превключващите Ви скорости. След като загрее колата, пускате отново Bleed Clutch и EOL calibration по описаният горе начин.

    С две думи Ви са ви нужни кабел, Алфадиаг, и няколко ключета.
    Това е!


    Надявам се да бъде в полза на колегите както на мен.


    Поздрави


    P.S. Цялата процедура ако сте сръчни в ръцете трае не повече от 30 минути. Не е сложно и не пречи да се направи преди да се впускате в "скъпи" ремонти в "реномирани" сервизи, които да ви моткат един куп време.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #339
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Тези соленоиди не се прецакват често,но се случва,имайте предвид че обикновенно проблема не е в гумичките,а че има боклуци вътре в самия соленоид,от които се получават деруги по менахичната му част и обикновенно е за кофата.

    п.с.Кайо,хубаво е да опитваш сам да си оправиш колата,но доста хора си вярват повечко и после е доста трудно да им се бършат л.....ната
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #340
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Тези соленоиди не се прецакват често,но се случва,имайте предвид че обикновенно проблема не е в гумичките,а че има боклуци вътре в самия соленоид,от които се получават деруги по менахичната му част и обикновенно е за кофата.

    п.с.Кайо,хубаво е да опитваш сам да си оправиш колата,но доста хора си вярват повечко и после е доста трудно да им се бършат л.....ната


    Този пост е copy-paste не е мой и си позволих да го пусна в темата.
    Иначе и аз се опитвам да си ,,оправям" сам колата и не съм от хората,които си вярват повече и повярвай ми вече поне за смяна на сфера,помпа и калибрация на Селе съм малко повече в час от доста сервизи в Солун.
    Иначе за лайната си прав но аз предпочитам ако в читав сервиз бършат нечии лайна по моята кола да са моите а не на някой пишман майстор.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #341
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Този пост е copy-paste не е мой и си позволих да го пусна в темата.
    Иначе и аз се опитвам да си ,,оправям" сам колата и не съм от хората,които си вярват повече и повярвай ми вече поне за смяна на сфера,помпа и калибрация на Селе съм малко повече в час от доста сервизи в Солун.
    Иначе за лайната си прав но аз предпочитам ако в читав сервиз бършат нечии лайна по моята кола да са моите а не на някой пишман майстор.
    Tака е прав си за лайната............Иначе поста е с доста полезно инфо,тва е ясно.........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #342
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Един въпрос от мен, защо от както карам колата, никога помпата сутрин не се включва когато отворя вратата, а само след като дам на контакт?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  13. #343
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Един въпрос от мен, защо от както карам колата, никога помпата сутрин не се включва когато отворя вратата, а само след като дам на контакт?
    Не знам защо но след по-дълъг престой мисля,че при отваряне на вратата помпата трябва да се включва за около 5 секунди......нека някой знаещ да се произнесе.

    Моята се включва и при отваряне на вратата и при даване на контакт не знам дали и това е нормално....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  14. #344

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Не знам защо но след по-дълъг престой мисля,че при отваряне на вратата помпата трябва да се включва за около 5 секунди......нека някой знаещ да се произнесе.

    Моята се включва и при отваряне на вратата и при даване на контакт не знам дали и това е нормално....
    Трябва да се пуска помпата. Преди години, когато имах проблеми с моя селеспиид, не се пускаше помпата при отваряне на вратата,а чак когато дам на контакт. Оказа се, че беше изгоряло някакво реле ли, бушон ли, не помня вече .
    Между другото, в сайта на фес, има някакъв мултиеко скан , това много по-хубаво ли е ?
    Last edited by Stefan Caromov; 21-08-2012 at 13:08.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  15. #345
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Едното реле е до акумулатора при голямата букса, мисля бях чел, че има и второ някъде. Някой ще подскаже ли?


    EDIT: релето е само едно на 147-цата. Търся бушон или причина помпата да не се включва при отваряне на вратата сутрин
    Last edited by D22DJ; 24-08-2012 at 15:57.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

Page 23 of 48 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •