Page 22 of 48 FirstFirst ... 12202122232432 ... LastLast
Results 316 to 330 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #316
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by allberti View Post
    От седмица и нещо като искам да превключа от 2-ра на 3-та се замисля и взима трудно решение. Или да включи 3-та или след изфорсиране на двигателя отива на 4-та Искам да подчертая, че това се случва по някога поради което винаги ме изненаадва, не съм забелязал някяква зависимост от обороти или температура или каквото и да е. А кажете ся т`ва пък к`во е?
    Бате с хвърляне на боб няма да стане,може да има проблем в клапана за предавките напред,може да е проблем в потенциометъра,може.....................няма смисъл,закачи я някъде на комп,да видим какво ще каже
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #317
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Allberti здравей,
    Отгоре върху робота има един шестограм 12мм. Развий го и налей около 100гр. диференциално масло. Ако не се оправи смени потенциометъра, който се намира отзад на робота (над кормилната рейка).

  3. #318
    започва да се пристрастява mitko_k01's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    stara zagora
    Posts
    39

    Default

    Да благодарим на човека, дето и с хвърляне на боб ги оправя, че без него сме пешеходци тия със селеспийдите
    156 2.0ts selespeed

  4. #319
    Запален алфист allberti's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    137

    Default

    Благодаря Добри, ще го направя. Пък аз и без това ще трябва скоро да дойда при теб, че като отворя вратата много дълго работи помпата ще ми си вече да подменим сферата. Благодаря отново, ще пиша какъв е резултатът
    Alfa Romeo 1.9 150 159JTDm

  5. #320
    Запален алфист allberti's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    137

    Default

    Такааам, развих пробката и успях да налея някакво количество течност. Казвам някакво защото пробката е на доволно недостъпно място и капачката с пластмасовото маркуче което завих на бутилката с течност не беше достатъчно дълга да стигне отвора в мига на навеждането за това част от течността се изля на кората. Но като осветих с лампата блестеше течност някъде до долната част на резбата на пробката блясък който при развиването отсъстваше. Сега провеждам тестове като резултат от доливането вече не " мисли" като стигнем до трета и включването на предавката става без стрелката на оборотомера да се опитва да превърти скалата,а спокойно спада на долу. К`во да кажа, освен едно голямо благодаря на Добри най-добрия.
    Alfa Romeo 1.9 150 159JTDm

  6. #321
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Да попитам тук - има ли някой със селе без проблем? И доколкото знам 2000 - 2001г. сменят компютрите на селето заради дефекти. Бихте ли дали малко повече инфо?
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #322
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Май аз, поне без сериозни. Профилактично си смених сферата, ревизирах си конектора, на 5-6 месеца пускам някоя калибровка и така. Не мога да кажа, че съм имал сериозни проблеми. Бях забелязал, че помпата работи дълго - смених сферата, покрай нея и двата датчика и това е. Мисля лятото да сваля и помпата да сменя четки. Преди да е станало нещо. Не тече, не капе, включва мазно. Абе яко си е...
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  8. #323

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Да попитам тук - има ли някой със селе без проблем? И доколкото знам 2000 - 2001г. сменят компютрите на селето заради дефекти. Бихте ли дали малко повече инфо?
    За една година от както я имам,съм сменил само сферата със ситроенска и съм много доволен от селето,като цяло
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  9. #324

    Default

    Преди три години Добри ми прави селеспиида. От тогава да чукна на дърво проблеми никакви

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  10. #325
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Да попитам тук - има ли някой със селе без проблем? И доколкото знам 2000 - 2001г. сменят компютрите на селето заради дефекти. Бихте ли дали малко повече инфо?
    Да чукна на дърво от 6-7 години се опитвам да го счупя и още не съм успял))
    само четки на помпа съм сменял. Вероятно и сфера ще се наложи по някое време но засега си е ОК
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #326
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Тъкмо и аз мислеш да пиша за безпроблемно селе и днес ми направи шибан номер. Давам газ и чак към 6000 оборота почва да зацепва. Едва стигнах сервиза. Докато пуших цигара и изпия едно кафе и изненада. Паля и все едно нищо не е било. На екзаминера никакви грешки. Предположения?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  12. #327
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Тъкмо и аз мислеш да пиша за безпроблемно селе и днес ми направи шибан номер. Давам газ и чак към 6000 оборота почва да зацепва. Едва стигнах сервиза. Докато пуших цигара и изпия едно кафе и изненада. Паля и все едно нищо не е било. На екзаминера никакви грешки. Предположения?
    Подобен проблем и аз имах....ама не мога се сетя точно кво беше.......
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  13. #328
    започва да се пристрастява mitko_k01's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    stara zagora
    Posts
    39

    Default

    Проблеми всеки е имал все някога, но сравнено с всички останали възли по колата, тва роботче ще излезе доста безпроблемно. Лошото е, че като ти потрябва майстор за него и все едно сме с Ферари Но пък бъдещите собственици, както виждат, нещата се оправят в домашни/почти/ условия с помощта на тази тема и на dobromirski
    156 2.0ts selespeed

  14. #329
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Тъкмо и аз мислеш да пиша за безпроблемно селе и днес ми направи шибан номер. Давам газ и чак към 6000 оборота почва да зацепва. Едва стигнах сервиза. Докато пуших цигара и изпия едно кафе и изненада. Паля и все едно нищо не е било. На екзаминера никакви грешки. Предположения?
    Какво имаш предвид като казваш, че почва да зацепва на 6000 оборота? Обясни, моля. Моята също беше така за един кратък момент- приплъзване, форсиране и т.н. Всичките проблеми бяха от буксата - една хлабава ел. връзка. По едно време си мислех, че съединителят е заминал.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  15. #330
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Какво имам впредвид. Даваш газ, колата си стои, все едно е натиснат съединителя. Чак към 6000 об. почва да зацепва. Това само на 1-ва и 2-ра. На другите по-нормално. За 11 км. до сервиза стоя в черваната зона повече, отколкото за 40000 км. откакто имам колата.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

Page 22 of 48 FirstFirst ... 12202122232432 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •