Page 17 of 48 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 241 to 255 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #241
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Колеги,да ви се похваля.Днес приключих с преработката на скоростната кутия от селеспийд кьм механична успешно.Колата Запали беЗ допьлнителни преработки по кабелите и софтуера,само бягаше тока кьм включватела на стартера.Колата не покаЗва никаква грешка освен мигането на неутралната скорост и се форсира нормално.
    Цялата работа ми иЗлесе 80 евро За Алфа/донор и 50 евро За платформа.Колата беше с раЗглобен мотор,но всичко си му беше там имаше липси по интериора,но За сметка на това реЗервуара беше пьлен догоре с бенЗин.Явно сьм искарал кьсмет с тая кола да не се Занимавам с кабелаци.На някой ако му трябва нещо от селеспийда да пише.Всичко си му е там,само дето не Знам каква беше причината да не вьрви.А скоростната кутия като механика е отлична.
    ПоЗдрави на всички.
    Last edited by Xtrime7; 05-09-2011 at 19:20.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  2. #242

    Default

    Днес майстора се обади за алфата и каза че проблема не е бил голям. Помпата не била, а сега де как да го преведа ) ами че не била командвана. Понеделник ще види точно откъде иде проблема.

  3. #243

    Default

    Днес си прибрах колата. Проблема е бил в 30 амперовият бушон. Гръмнал. Поне за мое успокоение разбрах че колата е била с нова помпа.

  4. #244
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by Ерко View Post
    Днес си прибрах колата. Проблема е бил в 30 амперовият бушон. Гръмнал. Поне за мое успокоение разбрах че колата е била с нова помпа.
    Браво колега.Това си е чист кьсмет(oсобено да не те преметнат)ТаЗи вечер можеш поне да поспиш удовлетворен от реЗултата.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #245

    Default

    Това нещо наречено селеспийд леко ме разочарова. Вчера пак на едно кръстовище на връщане от плажа си показа рогата. Първо като излезнах на пътя не искаше да превключва и се изфорсира, като паднаха оборотите почна да превключва. След 5-6 километра на едно кръстовище пак мина на N и не искаше да включва. Загасих двигателя и пак го стартирах на 2-3 пъти не стана. Избутах го на велосипедната пътека и си включи веднага. Иначе много яко стои на пътя направо й се кефя. Влизане излизане от кръговите направо ми изпълва душата.

  6. #246
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Ерко View Post
    Това нещо наречено селеспийд леко ме разочарова. Вчера пак на едно кръстовище на връщане от плажа си показа рогата. Първо като излезнах на пътя не искаше да превключва и се изфорсира, като паднаха оборотите почна да превключва. След 5-6 километра на едно кръстовище пак мина на N и не искаше да включва. Загасих двигателя и пак го стартирах на 2-3 пъти не стана. Избутах го на велосипедната пътека и си включи веднага. Иначе много яко стои на пътя направо й се кефя. Влизане излизане от кръговите направо ми изпълва душата.
    Ай ся си намери друг майстор,защото проблема ти е в сферата най-вероятно,а бушона на помпата е изгорял защото работи много често.щом изключва в движение на Н,значи има проблем с налягането,и ако няма външен теч,значи е сфера.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #247

    Default

    Ами другият майстор е в Алмело на 200 км от Хага. По-добре да си направя разходка до България и Добри да я погледне че не съм се прибирал повече от 2 години. Тъкмо ще наблегнем на кебапчета

  8. #248
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Ерко View Post
    Това нещо наречено селеспийд леко ме разочарова. Вчера пак на едно кръстовище на връщане от плажа си показа рогата. Първо като излезнах на пътя не искаше да превключва и се изфорсира, като паднаха оборотите почна да превключва. След 5-6 километра на едно кръстовище пак мина на N и не искаше да включва. Загасих двигателя и пак го стартирах на 2-3 пъти не стана. Избутах го на велосипедната пътека и си включи веднага. Иначе много яко стои на пътя направо й се кефя. Влизане излизане от кръговите направо ми изпълва душата.
    Това нещо Селето си е супер,просто си иска правилният майстор,и аз имам проблем със Селето и хора които разбират от Алфа и в Гърция и в България не можаха да ми помогнат.
    Обади се и се разбери с автора на темата Добромирски и бягай към него,има няколко излекувани от него тук във форума Селета.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #249

    Default

    С Добри си говорих на 2 пъти по телефона. Не се бяга лесно към него, делят ни едни 3 000 километра. И с майстора тук когато говорих с него ми обясни нещата които и Добри ми обясняваше. Мислия си че човека е компетентен, но явно пак трябва да го посетя. Но ще изчакам и мнението на Добри и Фиоре и тогава ще ходя, че като знаеш за какво става въпрос е по-добре.

  10. #250
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Ерко View Post
    С Добри си говорих на 2 пъти по телефона. Не се бяга лесно към него, делят ни едни 3 000 километра. И с майстора тук когато говорих с него ми обясни нещата които и Добри ми обясняваше. Мислия си че човека е компетентен, но явно пак трябва да го посетя. Но ще изчакам и мнението на Добри и Фиоре и тогава ще ходя, че като знаеш за какво става въпрос е по-добре.
    Брей ти си по-зле и от мен,3 000 км си е многоооо
    Аз съм в Солун и до Плевен са само около 500 км и ми се виждат доста не заради километрите а поради липсата на свободно време.............
    А време като имах глупост направих,вместо да се разбера с Добри и газ към Плевен се забих в моя си сервиз в Благоевград,резултат за Селето нулев,за Добромирски три дена тормоз по телефона..........
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #251

    Default

    500 км са нищо аз въртя на седмица 1 500 заради работата. Но не с алфата че може да ме разори.

  12. #252

    Default

    Явно алфата ще я махам. Днес на 2 пъти правила проблеми на жената и тя не иска повече да я кара.

  13. #253
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Колеги, дали селето взима информация от АБС-а? Днес ми се случи нещо много стрнно. Както си карах, светна АБС-а заедно с ръчната, километража спря да отчита и селето влезе в авариен режим. В момента имам само 1-ва, 2-ра и задна. Едва се прибрах. Утре сутринта ще я карам на диагностика, но реших да попитам и тук.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  14. #254
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Взима инфо за скоростта на движение.

  15. #255
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Според теб дали само датчик на АБС-а е думнал или е по-вероятно да е цялата централа. Надявам се да е по-малкото зло. Утре ще видим.

    П.С. Преди малко прочетох в сайта, който си споменавал, че ако не получава сигнал за скорост селето влиза в авариен режим и се държи точно като при мен.

    Допълнение:

    Днес решихме проблема със смяна на централа. За информация централите с номера 261, 383 и 483 са индентични.
    Last edited by nicks1; 21-09-2011 at 20:00. Reason: решение на проблема
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

Page 17 of 48 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •