Page 41 of 48 FirstFirst ... 313940414243 ... LastLast
Results 601 to 615 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #601

    Default

    Здравейте отново колеги! Преди няколко дни говорех по телефона с Добри и ме посъветва на първо време да почистя голямата букса отстрани на акумулатора( буксата беше адски мръсна и мазна...) Почистих я със ВД 40 до буксата имам изкарано реле същото като в кутията със релетата до акумулатора,почистих го и него.Сложих акумулатора,и пуснах диагностиката.Съединителя не е в нужните норми,но като се опитам да му дам калибрация и ми изписва грешка F00 и калибрацията неможе да тръгне.Опитах няколко пъти,но все едно и също.Въпреки това колата тръгна,но като загря хубаво пак ми направи този номер,като включвам от 1ва на 2ра и сякаш съединителя се пуска бавно.Докарах си колата до вкъщи,но сега много трудно включва задна.
    Възможно ли е защото не ми е калибриран съединителя,да не ми дава да направя и другото калибриране?
    Благодаря ви за помощта! Утре ще се опитвам да направя калибрациите и ще ви пиша резултата.
    Алфа Ромео 147 2.0

  2. #602
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    добре като купува тази кола какво беше положението всичко това изведнъж ли стана нещо шумове имало ли е включване на скорост с удар подскачане нещо някакъв симптом че нещо не е наред имаше ли....... тия алфи сами ли се разкалибрират някой да сподели

  3. #603

    Default

    От 1 година я карам и до сега е нямала такива проблеми,правила ми е номера понякога но като загася и запаля се оправя.Незнам защо не ми позволява да направя каквато и да било калибрация,днес след работа ще пробвам пак..
    Алфа Ромео 147 2.0

  4. #604
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    нали си на загрял двигател

  5. #605
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by denis9109 View Post
    Здравейте отново колеги! Преди няколко дни говорех по телефона с Добри и ме посъветва на първо време да почистя голямата букса отстрани на акумулатора( буксата беше адски мръсна и мазна...) Почистих я със ВД 40 до буксата имам изкарано реле същото като в кутията със релетата до акумулатора,почистих го и него.Сложих акумулатора,и пуснах диагностиката.Съединителя не е в нужните норми,но като се опитам да му дам калибрация и ми изписва грешка F00 и калибрацията неможе да тръгне.Опитах няколко пъти,но все едно и също.Въпреки това колата тръгна,но като загря хубаво пак ми направи този номер,като включвам от 1ва на 2ра и сякаш съединителя се пуска бавно.Докарах си колата до вкъщи,но сега много трудно включва задна.
    Възможно ли е защото не ми е калибриран съединителя,да не ми дава да направя и другото калибриране?
    Благодаря ви за помощта! Утре ще се опитвам да направя калибрациите и ще ви пиша резултата.
    Съединителя се настройва на контакт ръчно на 28.5 мм,чак след това се прави калибрация.Естествено че няма да мине,като не в нормите !!!!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #606

    Default

    Ако споделив как се настройжа ще съм ти много благодарен !
    Алфа Ромео 147 2.0

  7. #607

    Default

    Здравейте отново.Направих ръчната калибрация на съединителя и го оставих на 28,5.След това като дам калибрация чрез ФЕС-а ми изписва Завършен грешка 00.Другата калибрация която не искаше да тръгне сега тръгва и се калибрира,но на съединителя не иска да тръгне.Сега колата върви и включва много добре всички скорости.Не тресе не придърпва,няма никакъв проблем.Ще опитам утре на студен двигател на направя калибрацията със 5-те паления.Ако имате представа защо не иска да тръгне калибрацията споделяйте.
    Алфа Ромео 147 2.0

  8. #608
    Запален Алфист inpuls.1980's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Кюстендил
    Posts
    17

    Default

    Трябва да държиш спирачката натисната през цялата процедура.Тя трае около 20сек.
    Това е за кървене на съединитела (обезвъздушаване на съединитела)
    Last edited by inpuls.1980; 21-05-2015 at 19:26.

  9. #609
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И на края трябва да почерпиш.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #610

    Default

    Честито. Аз тоя селеспийд съм го ял , ама беше преди 5 години. Добри я оправи.
    От тогава да чукна на дърво, няма проблем...скоро сфера ще трябва да сменям, щото помпата се включва на второто превключване, ама до тогава мисля още 1-2 години. Аз на година я мина 5000 км с колата, я не.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  11. #611
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Колеги здравейте Въпреки че карам Стило Абарт съм писал в тази тема и ми беше помогнато Затова се обръщам пак към вас с моя проблем в Селеспийда...Проблема се изразява в това че обикновенно при спиране колата сама изключва на неутрална и няма скорости...каквото и да правя не включва!!!След например 10-тия опит си включва на 1ва и тръгва,сменя без проблеми!Закачих я на диагностика и там изписа проблем в буксата на селето...Откачих я и вътре имаше мръсотия която продухах с компресор и после я напръсках с контактен спрей.И така скорости имаше 15тина км до вкъщи после пак същото от погоре...Отварително е да си първа кола на светофар и да ти изпише неутрална,затова моля ви помагайте!Колата е със сменен съединител и лагер помпа при момчетата от Вентура...сферата също е сменяна както и маслото в селеспийда с оригинално

  12. #612
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by m.lukanov View Post
    Колеги здравейте Въпреки че карам Стило Абарт съм писал в тази тема и ми беше помогнато Затова се обръщам пак към вас с моя проблем в Селеспийда...Проблема се изразява в това че обикновенно при спиране колата сама изключва на неутрална и няма скорости...каквото и да правя не включва!!!След например 10-тия опит си включва на 1ва и тръгва,сменя без проблеми!Закачих я на диагностика и там изписа проблем в буксата на селето...Откачих я и вътре имаше мръсотия която продухах с компресор и после я напръсках с контактен спрей.И така скорости имаше 15тина км до вкъщи после пак същото от погоре...Отварително е да си първа кола на светофар и да ти изпише неутрална,затова моля ви помагайте!Колата е със сменен съединител и лагер помпа при момчетата от Вентура...сферата също е сменяна както и маслото в селеспийда с оригинално
    Проблема може да е в помпата или релето и.Колата няма налягане,затова не може да включи на скорост.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #613
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Може и да е от нея като се замисля,на диагностиката май показваше 41бара което е мисля под минимума.Днес бях на жичкаджия и ми отряза уж проблемната букса и спой кабелите!Прибрах се без проблеми,покарах я и сега преди малко,но уви след 20тина минути пак неутрална :@ ,затова помислих и смених релето на помпата с друго същото и я покарах още 20тина минути и засега няма проблем..но докога нз..нямам и вяра и на всяко спиране се прекръствам.

  14. #614
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Засега няма проблеми,но ми направи впечатление,че след запояването на кабелите вчера,парктроника без причина даде грешка и ту се оправя,ту грешка дава,а сега преди малко не ми работеха стъклата???? след 5мин. се оправиха магически???Съвпадение?Това което ми се върти в ума е дали може всички проблеми да идват от 2те букси с много кабели които попринцип на фиата са под пластмасовата платка с релета и бушони или те нямат общо с проблема?

  15. #615
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Сега открих ново 20 и се сетих че жичкаджията се оплака че ми бил стегнат минуса на акумолатора много и ми е загладил резбата от напъване,съответно минуса си е хлабав не е като да излиза лесно но се върти при клемата без кой знае колко сила.Възможно ли е да си е бил проблема от буксата,но сега да имам проблеми заради хлабавата клема?

Page 41 of 48 FirstFirst ... 313940414243 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •