Page 35 of 48 FirstFirst ... 25333435363745 ... LastLast
Results 511 to 525 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #511
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Има и други, които са в час, спокойно
    на 1-вият ти въпрос - ДА има такава "защита". Същото се случва, ако си на ръчна или с отворена шофьорска врата.

    Що се отнася до грешката в показанията , чак да обърка показанията на предавките, не ми се вярва. Обикновенно, когато стойността на напрежението е близко, но се разминава от запаметеното при калибрацията, показанието на дисплея мига, а за да бърка 2-ра с 4-та , я лъже долният потенциометър (този на гърба на робота откъм рейката) . Често, той се мокри.

    Калибрацията на кутията минава ли цялата ? Нали след калибрацията гасиш от контакт за 20 секунди за да запамети настройките ?

    Значи робота го бях разглобил целия, потенциометрите ги свалих и пълних вътре с нафта.
    Тествах ги всичките като ги въртя и напрежението се променя много плавно няма прекъсвания.
    Буксите ги пръснах с контактен спрей R10 и ги уплътних с силиконова грес против влага.

    Калибрацията минава всички процедури само на тази на картинката дава резултат 0F



    За какво служи тази процедура от снимката и защо дава грешка?
    Това за 20 секунди без контакт обаче може да не съм го спазил.

    На угасена кола държи около 5-6 минути налягането без да включва помпата мисля че са добре уплътненията на клапаните.

  2. #512
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Нямам си и на идея за какво е
    Ако след калибрация не изгасиш контакта докато угасне показанията за скоростите на дисплея, не се запаметява новата калибрация и караш по старата.

  3. #513
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Колеги тази вечер селеспийда нещо се счупи, и за беля на най неподходящото място.
    Спрях на пешеходна пътека, колата изключи на N и дотам. Като бутна лоста напред се чува щрак щрак мъчи се нещо но остава на N. Като опитам на задна даже и не щрака.

    Като стана проблема колата беше наистина на N защото успях да я избутам, изчаках 2 часа и сега явно е на скорост, защото не мога да я мръдна, освен това като я запаля мотора работи 5-10 секунди, и почва да се тормози сякаш опитва да тръгне колата и угасва с удар.
    Заради това си мисля че в момента е на скорост, въпреки че пише на дисплея че е на неутрална.
    Въпроса сега е ако избирача е завъртян на някоя скорост как аджеба да му развия болта дето го държи за да сваля робота?

    Вчера ми направи впечатление като стоях на светофар и щракаше робота 2-4 и след това стоеше на 2, а не на 1 докато съм спрял.

    Някой има ли идея какво може да се е случило вътре?

    Робота го бях разглобявал преди месец, но досега след сглобяването работеше и съм минал над 1000 км от тогава.
    Last edited by infineon; 14-09-2013 at 23:52.

  4. #514
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Вариант 1 :
    Муфата на робота, не влиза докрай в избирача на скоростите. Тоест, като развиеш шестограма отгоре, имаш достъп до нея. Нали се сещаш каква форма има избирача на скоростите ? Е правиш го същото и го нахлузваш отгоре. Сега вече можеш да си сменяш скоростите ръчно
    Вариант 2 :
    Като махнеш трите болта на робота, които го държат към кутията, можеш да го въртиш наляво, надясно докато видиш болта през дупката.

  5. #515
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Вариант 1 :
    Муфата на робота, не влиза докрай в избирача на скоростите. Тоест, като развиеш шестограма отгоре, имаш достъп до нея. Нали се сещаш каква форма има избирача на скоростите ? Е правиш го същото и го нахлузваш отгоре. Сега вече можеш да си сменяш скоростите ръчно
    Вариант 2 :
    Като махнеш трите болта на робота, които го държат към кутията, можеш да го въртиш наляво, надясно докато видиш болта през дупката.

    Направил съм едно приспособление от полипропиленова тръба което ползвах за да монтирам робота, но се съмнявам че с него ще успея да завъртя избирача.

    Какво може да се е счупило вътре че да не успява да включи на скорост?

    Възможно ли е да се е развил болта дето държи муфата към избирача?

  6. #516
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Заминал аксиален лагер?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  7. #517
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Така значи установих че кутията е блокирала на 2ра избирача е надолу и на ляво завъртян.Опитах да го завъртя с квадрата от гедорето но дори с силно напъване с тресчотката не излиза.
    Каква може да е причината?

    Робота мисли че кутията е на N а тя не е.
    Last edited by infineon; 16-09-2013 at 13:32.

  8. #518
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by infineon View Post
    Така значи установих че кутията е блокирала на 2ра избирача е надолу и на ляво завъртян.Опитах да го завъртя с квадрата от гедорето но дори с силно напъване с тресчотката не излиза.
    Каква може да е причината?

    Робота мисли че кутията е на N а тя не е.
    Нали се сещаш, че ти писах, че имаш проблемен синхронизатор. Явно е на 2-ра, а не на 3-та.
    За да успееш да изключиш предавката, докато въртиш избирача, някой трябва да върти някое от предните колела, за да се разтовари кутията.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #519
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Пробвахме докато напъвах избирача един клатеше колата напред назад колкото е луфта на скоростната кутия но не стана. Иначе е на равно не е да кажеш че е под напрежение кутията.Други идеи как да я изключа? Че така и до сервиз не мога да я задърпам.

    Първо на страни ли трябва да го въртя или първо нагоре и после да въртя?

    Робота в каква последователност ги извършва двете движения?
    Last edited by infineon; 17-09-2013 at 10:41.

  10. #520
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Silistra
    Posts
    1

    Default

    Здравейте,отскоро(откогато температурите паднаха под 13-15 градуса)ми прави впечарление,че сутрин след като потегля имам странен шум при гмяна на предавките от 1-а към 2-ра и от 3-та към 2-ра.Чува се шум,който може да се сравни лек трясък,жсе едно превключваш с недостатъчно натиснат съединител.След като покарам колата около 10 мин.всичко си идва на мястото,само от 1-а към 2-ра вече няма шум,а само нещо като тласък след смяна на предавката.При всички останали предавки всичко е наред.
    Трябва ли да вземам някакви мерки и ако да то какви.
    Благодаря.
    Р.S.Темата е много полезна.
    Поздрави.

  11. #521
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Какво друго хидравлично масло можеше да се слага на робота освен tuela gs ?
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  12. #522
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Варна
    Posts
    2

    Default

    Здравейте,днес профилактично си калибрирах съединителя и скоростите и всичко се прецака.Може ли някой да ми отговори въпросните 28,5 мм на контакт или на запален двигател трябва да ги показва? Проблема ми е че на контакт показва 28,5,а при запален двигател 14мм. В двигение и на място на контакт от 2-ра прескача на 5-та. От горе на долу няма проблем минава през всички.

  13. #523
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    На контакт.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  14. #524
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Варна
    Posts
    2

    Default

    На контакт няма разлика от 2-ра на 5-та след съответните мъки да избере 3-та и 4-та. От горе надолу няма проблеми.

  15. #525
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Може да имаш проблем с хидроцилиндъра за напред/назад
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 35 of 48 FirstFirst ... 25333435363745 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •