Page 12 of 48 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #166
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by DONTONI View Post
    Това за човека с моб.№0885******** ли се отнася?
    Предпочитам да не конкретизирам а и не не ми се рови да проверявам телефони.

    А и впечатленията ми са от преди известно време.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  2. #167
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Проблема с датчика съм го описал преди няколко поста. Отваряш, тъпчеш грес и затваряш. Щом имаш излишни 100 кинта - нов. Регулираш после на 28.5 и караш на воля. Engine speed го набива, защото гасне на скорост (това са обороти на двигателя, и ги чете от ECU-то)

  3. #168
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Имах проблем със селеспийда но сега всичко е наред благодарение на dobromirki.
    Оказа се свера (мебраната си беше отишла). Много бързо отйри проблема и го разреши . Който има проблем направа до ходи при него не се занимавйте с други ''майстори'' казвам го от опит. Прави колите като да себе си .
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  4. #169
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by ilya75 View Post
    Здравейте колеги информация ви давам ако ви се скапи помпата - произвеждат се във Фирма Капрони Казанлък. Капрони изнася за Италия по около 5000 помпи на месец. Много е възможно вашата помпа да е българско производство.Италиански пазар тел 0431/63670 skatsarova@caproni.bg
    Здравейте,
    Моя селеспиид започна да ми прави доста проблеми. Колата е 156 '99г 2.0 ТС.

    1) Септември края отказа да сменя предавки - водих я във Ванто и там ми казаха, че е помпата. Смениха я със някаква втора употреба (моята старата ми я показаха, та може и да са я сменили, а не само да са ми я "оправили) като ми взеха 300 лв, която вчера пак даде фира. - Сега ми искат 800 лв за нова +50 лв за труда или пак да търсели втора ръка!

    2) Възможно е да имам и теч от роботя (поне от Ванто казаха, че имало теч, но може и да са го казали щото аз им казах, че съм доливал) някъде защото нивото на маслото ми падна преди 2-3 седмици, но не знам дали не е нещо свързано с помпата. То този теч го имах и преди ама мислех, че са го оправили със смяната на помпата (явно не са). За профилактика (смяна на всички оплътнения) на робота ми искат 500лв, като давали 6 м гаранция.

    Проблема ми е, че сумата започна да става много дебела (над 1500лв!), а и нещо почнах да им нямам вяра. Може ли да ми дадете някакъв акъл в София кой друг може да я погледне колата, че мах ще ми трябва второ мнение?
    Last edited by stiff; 01-02-2011 at 13:05.

  5. #170
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Като, чета се чудя да се смея или да плача
    От 10-на помпи само една съм видял с опечен ротор, поради проблемен датчик за налягане в робота. Възстановяването струваше 30лв. пренавиване на ротора + 20 лева подмяна на колектор и още 10 за четки. Труда е към още 30лева. Това разбира се е най-тежкият случай. Обикновено всичко се свежда до подмяна на четки
    Другите цени пък въобще не искам да коментирам.
    И най-важно е да се провери причината поради която помпата отново е отказала, ако въобще проблема е в нея.
    Отгоре на всичкото стой до тях и гледай какво сменят на робота и с КАКВО !!!
    Last edited by dobromirski; 01-02-2011 at 13:15.

  6. #171
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Като, чета се чудя да се смея или да плача
    От 10-на помпи само една съм видял с опечен ротор, поради проблемен датчик за налягане в робота. Възстановяването струваше 30лв. пренавиване на ротора + 20 лева подмяна на колектор и още 10 за четки. Труда е към още 30лева. Това разбира се е най-тежкият случай. Обикновено всичко се свежда до подмяна на четки
    Другите цени пък въобще не искам да коментирам.
    И най-важно е да се провери причината поради която помпата отново е отказала, ако въобще проблема е в нея.
    Отгоре на всичкото стой до тях и гледай какво сменят на робота и с КАКВО !!!
    Мерси за отговора, за съжаление съм доста лаик в цялата работа и затова питах къде мога да отида на второ мнение. И мен това не ми харесва, че ми викат помпата е за смяна, а като гледам има друг проблем поради, който помпата заминава толкоз бързо.

    Даже съм навит някой разбиращ да му платя за консултация (да дойде с мен и да гледа колата), че тия искат торба пари, а имам сериозни съмнения за това, което ще ми направят накрая. За съжаление колата не е в движение (освен на много къси разстояния) иначе бих се занесъл до Плевен при теб.

  7. #172
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Ванто е доста неподходящо място за ремонт на селеспийди. Нищо лично към Боян обаче тази работа не е за него и е редно да спре да се занимава с нея. Няколко пъти му давам различни датчици за коли и той ги връща с отговора" не работи" . Същите датчици колеги си ги ползват и са доволни.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #173
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Ванто е доста неподходящо място за ремонт на селеспийди. Нищо лично към Боян обаче тази работа не е за него и е редно да спре да се занимава с нея. Няколко пъти му давам различни датчици за коли и той ги връща с отговора" не работи" . Същите датчици колеги си ги ползват и са доволни.
    А може ли да ме насочиш към някое подходящо място?

  9. #174
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Абе колега, как така колата се движи на къси разстояния ? Помпата бачка ли въобще ?
    Ако робота ти наистина изпуска масло, си има тънкости за ремонта. Както си видял от темата , уплътненията вътре са за високо налягане (комплект тефлоново пръстенче, под което има гуменн О-пръстен) . Подменят се с нови такива, а не с К-маншони или О-пръстени ( имат много къс живот) Трябва също така а се погледне за нараняване по металните цилиндри за надиране и ръжда ( това е често срещано и е главната причина за протичане ). В такъв случай се шлафат на цилиндричен шлайф до пълно зачистване, след което се правят нови уплътнителни и водещи втулки по готовият размер. Това е правилният начин, всичко друго е бошлаф работа и е кратковременно.
    ПП: Пуснал съм ти съобщение на лични !

  10. #175
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Какво стана във Вантотрейд? Има ли развитие по случая?
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  11. #176
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Sam76 View Post
    Какво стана във Вантотрейд? Има ли развитие по случая?
    Има да. Помпата замина за Плевен

  12. #177
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by stiff View Post
    Има да. Помпата замина за Плевен
    Колегата вече е подкарал каляската. Четките се бяха износили, но колектора е в отлично състояние. Симптомите са отказ на помпата, която тръгва при почукване. Проблема много бързо се задълбочава във времето. След време, помпата вече не тръгва и при подаване на напрежение на буксата й директно от акумулатора.
    Причината за бързо износване на четките може да е заминаваща си сфера (често и кратковременно включване на помпата, а големият стартов ток яде четките)
    Хайде със здраве и много безаварийни.
    Last edited by dobromirski; 04-02-2011 at 21:48. Reason: за проблема в помпата

  13. #178
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Колегата вече е подкарал каляската. Хайде със здраве и много безаварийни.
    Добри, специални благодарности!!!

    Към всички останали колеги, не се лъжете да давате луди пари по "оторизирани" сервизи. Тия хора просто не могат да оправят селеспиид и това си е . По-добре ходете до Плевен и си решете проблема веднъж завинаги.

  14. #179
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Ееее, дайте малко подробности около ремонта де... Какво й беше на помпата? Какви бяха признаците? Стига само с тия призиви: не ходете тук, не ходете там... тези неща повечето сме ги минали
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  15. #180
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    39

    Default

    Проблема беше четки на помпата. След като Добри ги смени всичко си дойте на място.

Page 12 of 48 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •