Page 8 of 48 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #106
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Интересното е , че на диагностиката която ползвам, процедурата е съвсем друга ( а предполагам, че това е процедура на ECU-то, a не на диагностиката).
    Та прочита така:
    С постоянно натисната спирачка палиш и гасиш около шест пъти, като естествено последователността се изписва на самата диагностика.
    Та като гледам какво прави, логиката е такава:
    Палиш, отпуска съединителя докато зацепи (отчита го по датчика на опашката на кутията) . Гасиш, за да е сигурна , че опашката не се върти при което натиска докрай, палиш и всичко се повтаря няколко пъти. Средноаретметичната стойност се приема за точката на зацепване.
    Процедурата задължително завършва с изключване от контакт.
    Със различните апаратури е различно. Аз също се учудих че толкова пъти палиш и гасиш.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  2. #107
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Аз пък искам да попитам някои знае ли каква е разликата между роботите преди 2000-ната и след или по точно защо на робот преди 2000-ната неможе да се сложи компютър от 2000-ната и нагоре(говоря от личен опит за колата от подписа поставял съм и комп от 2000-ната проблема е не включва от 1-ва към 2-ра от 3-та към 2-ра включва другите скорости са перфектни слагал съм и комп от 2002 фаза 2 мисля че беше тогава пък имаше само 1-ва и 3-та като всички компове са от 156-ци CFC202F.01 с номер 46755916 идентичен с този на моя компютър само дето той е 99-та производство.След поставянето на комповете са правени всички видове калибрации)

  3. #108

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    Аз пък искам да попитам някои знае ли каква е разликата между роботите преди 2000-ната и след или по точно защо на робот преди 2000-ната неможе да се сложи компютър от 2000-ната и нагоре(говоря от личен опит за колата от подписа поставял съм и комп от 2000-ната проблема е не включва от 1-ва към 2-ра от 3-та към 2-ра включва другите скорости са перфектни слагал съм и комп от 2002 фаза 2 мисля че беше тогава пък имаше само 1-ва и 3-та като всички компове са от 156-ци CFC202F.01 с номер 46755916 идентичен с този на моя компютър само дето той е 99-та производство.След поставянето на комповете са правени всички видове калибрации)

    Аз също съм с CFC202F
    Вчера взех един компютър за проба от Алекс Ауто с индикация CFC208F и си проработи всичко .
    И в Алекс Ауто имаше един селеспиид ,но който сложихме моя комп и също работеше перфектно.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #109
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Просто не е направена калибрацията на робота към новото ECU, затова не е тръгнало.

  5. #110
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    Аз пък искам да попитам някои знае ли каква е разликата между роботите преди 2000-ната и след или по точно защо на робот преди 2000-ната неможе да се сложи компютър от 2000-ната и нагоре(говоря от личен опит за колата от подписа поставял съм и комп от 2000-ната проблема е не включва от 1-ва към 2-ра от 3-та към 2-ра включва другите скорости са перфектни слагал съм и комп от 2002 фаза 2 мисля че беше тогава пък имаше само 1-ва и 3-та като всички компове са от 156-ци CFC202F.01 с номер 46755916 идентичен с този на моя компютър само дето той е 99-та производство.След поставянето на комповете са правени всички видове калибрации)
    Проблем на софтуера. Всяко поколение поддържа различен софтуер. по новите версии имат режими "спорт", които не се поддържат от старите
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #111
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    39

    Default

    Здравейте,

    Аз също съм със Селеспийд и от около няколко месеца имам проблем, че селе-то има теч и губи масло. Ходих в Ауто Италия и там идентифицираха от къде тече - вижда се на снимката. Това е датчика в долната част от ляво (от към гумата):


    От Ауто Италия ми обясниха, че този датчик не се продава оригинално отделно от Селе-то за това трябва да се търси на старо. Въпросът ми е дали някой е наясно този датчик може ли да се смени и ако имате информация за някой, който продава селе на части?

    ПС: Пуснах поста тук вместо в обяви/търси защото се надявам да получа и малко повече инфо за самия датчик (ако някой успее да го разпознае).

    ---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:37 ----------

    И ако може още един въпрос - видях, че продават във форума селе + скорости за 1000 лв пак алфа 156 но е 2005 година. Моята е 1999г и предполагам, че има разлики.

    Последно това може ли да се сложи на 1999 г и колко би струвало да се смени (ако имате някаква идея)?

  7. #112
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Я отбележи с една стрелка от къде точно тече ? ( не само датчика, ами и точното място ! )

  8. #113
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    39

    Default

    От къде тече не видях много точно, но имаше масло и по черната част на датчика или клапана (май е клапан) и по това (мисля, че са кабели) дето влизат в него. Изглезда като да изпуска от сглобката между метала и черното капаче... майсторите казаха, че най-вероятно някакво уплътнение вътре е здало багажа, но както казах за селе робот резервни части не се продават - само цял робот.

    А предполагам, че проблема е само заради теч-а, защото като цяло робота превключва без проблеми и плавно ако доливам по 50 мл на седмица, но ако забравя съм стигал до там, че да не може да се превключва и паднало ниво под минимума - след като налея масло проблеми никакви.

    Ако знаете майстор дето да му се занимава със Селе и да разбира давайте координати плс. Може би нещото може да се оправи и само със смяна на оплътнения...

  9. #114
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ако не си помогнеш сам, едва ли някой ще ти помогне Отиваш да го измиеш на водуструйка с безконтактно, така , че да няма нищо омаслено, и после внимателно следиш от къде ще омасли. Изповядваш се тук и ще има кой да ти каже , какво да направиш после
    ПП: Наблегни на безконтактното , не наблягай на водоструйката, че има едно две местенца, от които може да проникне вода вътре в него, но не е страшно изплакни го . ( от там където си снимал, можеш да миеш смело)

  10. #115
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Ако стигнеш до датчик- свирни. мотаят ми се датчици)))
    Всъщност ак оси от софия можеш да се обадиш и да я погледнем заедно.
    Повече от това не мога да ти помогна в момента.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #116

    Default

    [/COLOR]И ако може още един въпрос - видях, че продават във форума селе + скорости за 1000 лв пак алфа 156 но е 2005 година. Моята е 1999г и предполагам, че има разлики.[/QUOTE]

    Не става ,отгоре на всичко го продават на два пъти и половина по дебела цена от моргите.
    Съвет от мен ,събери 100-200 лв и тичай при Добри.

    Не разбрах ,като губи масло , прави ли проблем робота ?

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  12. #117
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Ако стигнеш до датчик- свирни. мотаят ми се датчици)))
    Всъщност ак оси от софия можеш да се обадиш и да я погледнем заедно.
    Повече от това не мога да ти помогна в момента.
    Мерси много за предложението. От София съм - само ми кажи къде и кога да я докарам (може и гсм да ми пратиш на лична) - колкото струва плащам веднага, ако пари не приемаш казваш какво пиеш

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Не става ,отгоре на всичко го продават на два пъти и половина по дебела цена от моргите.
    Съвет от мен ,събери 100-200 лв и тичай при Добри.

    Не разбрах ,като губи масло , прави ли проблем робота ?
    Само ако може да ми кажеш кой точно е Добри, някакви координати и къде му е сервиза? Иначе като падне нивото на маслото и прави проблеми - почва да отказва да включва или включва трудно, след като се напълни проблеми няма... освен може би леко притрисане когато спирам малко по-бързо на светофар (не знам дали не е нормално).

    То моя робот според мен си работи идеално (стига да наливам масло де) та не знам дали има смисъл да купувам някакъв от морга за сега.

  13. #118

    Default

    Quote Originally Posted by stiff View Post



    Само ако може да ми кажеш кой точно е Добри, някакви координати и къде му е сервиза? Иначе като падне нивото на маслото и прави проблеми - почва да отказва да включва или включва трудно, след като се напълни проблеми няма... освен може би леко притрисане когато спирам малко по-бързо на светофар (не знам дали не е нормално).

    То моя робот според мен си работи идеално (стига да наливам масло де) та не знам дали има смисъл да купувам някакъв от морга за сега.

    Добри - dobromirski. Създателя на темата. Пиши му лично - от Плевен е ,но гарантирам ,че момчето си разбира от работата, бил съм при него .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  14. #119
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by stiff View Post
    .... Иначе като падне нивото на маслото и прави проблеми - почва да отказва да включва или включва трудно, след като се напълни проблеми няма... освен може би леко притрисане когато спирам малко по-бързо на светофар (не знам дали не е нормално).

    То моя робот според мен си работи идеално (стига да наливам масло де) та не знам дали има смисъл да купувам някакъв от морга за сега.
    Естественно е да прави проблеми като няма масло. Притрисането може и да изчене ако налягането се стабилизира( при отстраняване на теча)

    ако може още един въпрос - видях, че продават във форума селе + скорости за 1000 лв пак алфа 156 но е 2005 година. Моята е 1999г и предполагам, че има разлики.
    Този робот не ти върши работа без ЕКУ-то към него. Знам за кой робот говориш . Колата е с три режима на Селеспийда.

    Не става ,отгоре на всичко го продават на два пъти и половина по дебела цена от моргите.
    Съвет от мен ,събери 100-200 лв и тичай при Добри.
    Сравняваш несравними неща. Робот, като този за който говорим няма по моргите. Освен това Роботите по моргите много често стават само за резервни части. Пък и знаеш ли за 100-200 лв колко неща могат да се направят по колата))
    Last edited by fiore; 22-06-2010 at 09:56.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #120
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Днес се появи странен проблем. Отказа да включва от 1-ва на 2-ра, но след известно време се оправи. Интересното е, че от 3-та на 2-ра няма проблем. Някакви идеи?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

Page 8 of 48 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •