Page 44 of 48 FirstFirst ... 344243444546 ... LastLast
Results 646 to 660 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #646
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Не е късметлия. Работното налягане на селеспийда е около 50 бара, а на оригиналната сфера има щампа "92 BAR / 0.35L". Спокойно си слагаш една централна сфера от Ксантия, която е 70 бара и си свиркаш.
    Успех !!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #647

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Успех !!!!!
    ... на който му е необходим
    Former Alfa owner.

  3. #648
    започва да се пристрастява lagunata's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Смолян
    Posts
    37

    Default Проблем в скоростите селе спеед 2.0 алфа 156

    Здравейте колеги!!!
    Нов съм, затова се извинявам ако бъркам някъде!!!
    Имам следния проблем с красавицата 156 2.0 селеспеед
    когато отворя предната врата помпата на селето си включва, набира си налягане и изключва! Давам на контакт, скоростите си включват , като при всяко включване помпате набира налягане и спира!!! паля колата и помпата започва да откача.. тръгва спира тръгва спира тръгва спира и така до безкрай.... незнам заради нея ли по някое време колата почва да си изключва сама .... вкарваш първа, тъкмо подаваш газ и сама вече си е изключила ... на задна пък е още по голяма трагедия.... Недай си да ти се наложи да обръщаш но подкараш ли я няма проблем... е не винаги защотоо понякога несъм обърнал внимание кога си изклюва сама колата от скорост... има ли нужда да свалям робота , съединителя или нещо др ....

    П.П колата е разглобена до ниво робот скорости помпа всичко се вижда или накратко броня фарове маска левия калник всичко е доло(понеже ще сменям радиатора) акумулатора е свален, стойката и тя всичко по горе се вижда вече готов съм да я почвам само ми дайте насока от къде да почна

  4. #649
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by lagunata View Post
    Здравейте колеги!!!
    Нов съм, затова се извинявам ако бъркам някъде!!!
    Имам следния проблем с красавицата 156 2.0 селеспеед
    когато отворя предната врата помпата на селето си включва, набира си налягане и изключва! Давам на контакт, скоростите си включват , като при всяко включване помпате набира налягане и спира!!! паля колата и помпата започва да откача.. тръгва спира тръгва спира тръгва спира и така до безкрай.... незнам заради нея ли по някое време колата почва да си изключва сама .... вкарваш първа, тъкмо подаваш газ и сама вече си е изключила ... на задна пък е още по голяма трагедия.... Недай си да ти се наложи да обръщаш но подкараш ли я няма проблем... е не винаги защотоо понякога несъм обърнал внимание кога си изклюва сама колата от скорост... има ли нужда да свалям робота , съединителя или нещо др ....

    П.П колата е разглобена до ниво робот скорости помпа всичко се вижда или накратко броня фарове маска левия калник всичко е доло(понеже ще сменям радиатора) акумулатора е свален, стойката и тя всичко по горе се вижда вече готов съм да я почвам само ми дайте насока от къде да почна
    Смени сферата и си готов !!!! Аз препоръчвам нова оригинална,някои хора препоръчват Ситроенска,без да имат представа как работи Селето въобще,но това са други теми и не ми се коментира.Всеки си има глава на раменете и може да взима решения.Успех !!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #650
    започва да се пристрастява lagunata's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Смолян
    Posts
    37

    Default

    Евентуално от къде да я намеря тази сфера... Попринцип имам сервиз и работя с доста доставчици... никой неможе да ми я намери....

  6. #651

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Смени сферата и си готов !!!! Аз препоръчвам нова оригинална,някои хора препоръчват Ситроенска,без да имат представа как работи Селето въобще,но това са други теми и не ми се коментира.Всеки си има глава на раменете и може да взима решения.Успех !!!!
    Ситроенска сфера се поставя по две причини:
    1. Повече от два пъти е по-еФтина от Рикамби-то.
    2. Намира се лесно и е заменима.

    П.С. Не е необходимо да знаеш кое как работи, а като се побългари дали ще си в играта и колко време ще изкара. Манталитет...
    Former Alfa owner.

  7. #652
    започва да се пристрастява lagunata's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Смолян
    Posts
    37

    Default

    Може ли малко повече инфо за тази Ситроенска сфера (номер или кола модел и т.н )
    Благодаря предварително....

    П.П Дали наистина е от сферата? Не, че нямам доверие на колегата Mury, просто искам да сондирам повече мнения

  8. #653

    Default

    Вземи си оригинална.По спомен беше към 180 лева. Ситроенската е от 90лв до 130лв мисля.

    Купувай само нова сфера.Не се лъжи да даваш пари за втора употреба.

    Магазини: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=3510


    Има и от чужбина: https://www.shop4parts.co.uk/?name=s...tch_Hydraulics -твоето е selespeed vesel

    Линка е за 156-ца преди фейслифта.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #654

    Default

    Quote Originally Posted by lagunata View Post
    Може ли малко повече инфо за тази Ситроенска сфера (номер или кола модел и т.н )
    Благодаря предварително....

    П.П Дали наистина е от сферата? Не, че нямам доверие на колегата Mury, просто искам да сондирам повече мнения
    Първо диагностика и след това ремонт.
    Former Alfa owner.

  10. #655
    започва да се пристрастява lagunata's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Смолян
    Posts
    37

    Default

    Знам че не е за тук темата... но някой да ме насочи към читава диагностика която да си закупя.... и да ми свърши работа де ...!!!!

  11. #656
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Ситроенска сфера се поставя по две причини:
    1. Повече от два пъти е по-еФтина от Рикамби-то.
    2. Намира се лесно и е заменима.

    П.С. Не е необходимо да знаеш кое как работи, а като се побългари дали ще си в играта и колко време ще изкара. Манталитет...
    Не ми се спори с радиото,мога да извадя от 14 кладенеца вода,и да ти докажа,че оригиналната е в пъти по-добре да се сложи. Трябва четене и практика,а не само клавиатура !!!!!

    ---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:31 ----------

    Quote Originally Posted by lagunata View Post
    Може ли малко повече инфо за тази Ситроенска сфера (номер или кола модел и т.н )
    Благодаря предварително....

    П.П Дали наистина е от сферата? Не, че нямам доверие на колегата Mury, просто искам да сондирам повече мнения
    Тичай при колегата да ти направи диагностика,той ще я оправи 100 % Аз с каквото мога помогнах,от тук нататък те оставям в ръцете на професионалистите,аз съм един форумен лаик !!!!

    ---------- Post added at 10:34 ---------- Previous post was at 10:32 ----------

    Quote Originally Posted by lagunata View Post
    Знам че не е за тук темата... но някой да ме насочи към читава диагностика която да си закупя.... и да ми свърши работа де ...!!!!
    Имаш сервиз и нямаш диагностика,май няма смисъл да говорим повече.Седни,почети и вземи решение !!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #657

    Default

    Какво радио бе пич, какви 5 лева? Правен е селеспиид със ситроенска сфера и за ужас на околните сменя скоростите. Като няма какво повече да добавиш не оспорвай очевидни факти.
    Former Alfa owner.

  13. #658
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Какво радио бе пич, какви 5 лева? Правен е селеспиид със ситроенска сфера и за ужас на околните сменя скоростите. Като няма какво повече да добавиш не оспорвай очевидни факти.
    То не един,аз съм виждал 4-5,въпроса е,че после страдат много повече !!!! Няма какво да ти обяснявам !!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #659

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    То не един,аз съм виждал 4-5,въпроса е,че после страдат много повече !!!! Няма какво да ти обяснявам !!!!!
    De qustibus et coloribus non est disputantum.
    Former Alfa owner.

  15. #660
    започва да се пристрастява lagunata's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Смолян
    Posts
    37

    Default

    хахаххахахаха!!! Голямо чудо ... нямам диагностика ми, в моя район има само 1 диагностика колега MURY ... и кво от тва ....до ден днешен несъм върнал една кола неоправена
    не е дошъл момента несъм взел не е чак толкоз голям района че да наливам 10 000 за по читава диагностика.... като неможеш да помогнеш повече не маскари темата идеята ми беше няква читава само за италианските коли за момент , че ми станаха 3 вече и тряяя да зема нещо... мислех за тея къде са до 200 лв но.... някой ако ги е ползвал да каже....
    П.П
    Иначе сферата я намерих 400 лв в александър ауто нова!!!

Page 44 of 48 FirstFirst ... 344243444546 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •