Page 16 of 48 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #226
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    И моя майстор каза че не е виждал такова нещо. Ама е факт. Аз не бих се сетил за тая работа. Извикали някакъв негов познат подменили комповете и запалила. Взех един и им го закарах и готово. Имам един робот за чарколя поне след цялат манипулация.
    А може ли да е имала нужда от калибрация само.

    П.С.М/у другото съм виждал компове,които си забравят настройките за 500 км.,сега имам същия случай,но за тази кола комп ще намеря доста трудно май-ГТ 2.0 ЖТС 2005 г.със спортен режим.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #227

    Default Проблеми с автомата

    Здравейте. Преди няколко дни си купих алфа 156 селеспийд.
    Вчера на едно кръстовище мина на N и не искаше да включва на първа или задна. Днес жената я изключила на първа скорост и не е могла да я запали. Отидох да я прибера, но и аз не можах да я запаля. Беше блокирала на първа и неще да запали. Нито на сити нито на нормално. Оставих я в близкият град където беше. Някой може ли да ми даде съвет? Прочетох форумите но не съм много в час със автомобилите и не разбрах много. Благодаря ви предварително.
    Last edited by Ерко; 28-08-2011 at 00:33.

  3. #228
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by Ерко View Post
    Здравейте. Преди няколко дни си купих алфа 156 селеспийд.
    Вчера на едно кръстовище мина на N и не искаше да включва на първа или задна. Днес жената я изключила на първа скорост и не е могла да я запали. Отидох да я прибера, но и аз не можах да я запаля. Беше блокирала на първа и неще да запали. Нито на сити нито на нормално. Оставих я в близкият град където беше. Някой може ли да ми даде съвет? Прочетох форумите но не съм много в час със автомобилите и не разбрах много. Благодаря ви предварително.
    Първото нещо което бих проверил веднага е дали робота има достатъчно масълце останало. Случвало ми се е и симптомите са подобни. Ако там всичко е наред вече друг да продължи с предложенията
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  4. #229
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Mury,
    Мигащата "предавка" на таблото означава , че двете напрежения, които се връщат от датчиците за положение на актуаторите, са близки, но не съвпадат с запаметените референтни стойности в паметта на компютъра.
    Причини:
    1. проблем в някой от двата датчика, окабеляване, ел. връзки.
    2.Некоректно механично позициониране от самият робот. (хидравлика, вилки в ск. кутия)
    3. Неподходяща калибрация (нужна е нова калибрация, за да се подменят референтните стойности).
    В 99% от случаите проблема е в т 1 и 2 , но след пускане на нова калибрация , колата разбира се е ОК, докато не настъпи изменение в напреженията отново ( пак поради причините от точки 1 и 2 ) и тогава е нужна отново калибрация за да тръгне. Оставаш с впечатление , че си губи настройките, но действителността е съвсем друга ! За това, от живите данни, записваш напреженията при позициониране на всяка предавка на едно листче, и като дойде следващият път, вадиш листчето и киризиш, дали напреженията са същите, които си записал. Ако са , тогава съм съгласен, да махаш ЕЦУ-то, но бас ловя, че не са
    По листчето и "новите" стойности ще се ориентираш, кой датчик/кабел се еб@ва
    Last edited by dobromirski; 28-08-2011 at 06:07.

  5. #230
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Към колегата Ерко. Знам, че може да звучи смешно, но ако не е натисната спирачката не можеш да запалиш колата.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  6. #231

    Default

    Преди малко говорих с Добромир и той ми даде наставления какво да правя. Благодаря на всички ви за отзивчивостта. Довечера ще докладвам

  7. #232

    Default

    Пробвах каквото ми каза Добри, но явно помпата не включва, защото не я чух. Кабелите няма как да ги сменя защото буксите им са различни. Снимах ги и ще ги кача след малко някъде и ще ги линкна тук.

  8. #233
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Mury,
    Мигащата "предавка" на таблото означава , че двете напрежения, които се връщат от датчиците за положение на актуаторите, са близки, но не съвпадат с запаметените референтни стойности в паметта на компютъра.
    Причини:
    1. проблем в някой от двата датчика, окабеляване, ел. връзки.
    2.Некоректно механично позициониране от самият робот. (хидравлика, вилки в ск. кутия)
    3. Неподходяща калибрация (нужна е нова калибрация, за да се подменят референтните стойности).
    В 99% от случаите проблема е в т 1 и 2 , но след пускане на нова калибрация , колата разбира се е ОК, докато не настъпи изменение в напреженията отново ( пак поради причините от точки 1 и 2 ) и тогава е нужна отново калибрация за да тръгне. Оставаш с впечатление , че си губи настройките, но действителността е съвсем друга ! За това, от живите данни, записваш напреженията при позициониране на всяка предавка на едно листче, и като дойде следващият път, вадиш листчето и киризиш, дали напреженията са същите, които си записал. Ако са , тогава съм съгласен, да махаш ЕЦУ-то, но бас ловя, че не са
    По листчето и "новите" стойности ще се ориентираш, кой датчик/кабел се еб@ва
    Да бе майка,ама съм сменил и трите потенциометъра,последно сменихме целия робот пробно с такъв от кола на 20 000 км.,резултата отново 600 км.и всичко се сговнясва,вклюително е колата става опасна,тръгва сама и секви други тъпотии,но както и да е,тва е.Скоростите немога да се закълна в тях,но нещо ми подсказва е са ОК,все пак досега 99% от селетата на които сме разглабяли кутия,вътре са в уникално състояние,в сравнение с кутиите с човешко управление/тва ми дойде на акъла/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #234

    Default

    Утре ще закарат специалист по автомати, за диагностика. Ще ви кажа петъка какъв е бил проблема, че утре заминавам на командировка.
    От алфата не съм очарован засега, но от хората тук да. Много приятни хора сте и определено с желание да помогнете.
    Благодаря ви много

  10. #235
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Не знам за кои букси говориш, но релетата би трябвало да са 2 по 2 еднакви (ако някой не е сменял нещо). Тях трябваше да размениш. Отгоре на плюсовата клема на акумулатора има предпазители (под черното капаче) , виж да не би някой да е нагорял/прекъснал). Ако пак не тръгне , точно зад левият фар , ще намериш една голяма букса с 2 дебели кабела (черен и червен). Единият и край отива в помпата. Разкачете я и пуснете захранване директно от акумулатора, така ще установите дали помпата работи. Ако не тръгне-сменяш, ако тръгне ще трябва диагностика и пишеш тук какви грешки дава.
    И не търси майстор за автомати, а такъв, който разбира от автомати на алфа (това няма нищо общо с обикновеният хидроавтомат) , и ако не е в час, само ще си загубите времето и двамата.

  11. #236
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Здравейте и от мен.Намирам се в Германия и преди няколко дена вЗех Алфа 156 2.0 селеспид 2000 година.Момчето от когото я купих беше му Заседнала на неутрална и не включваше.На диагностика вьв Фиат/Алфа му иЗляЗло нещо с кабелите.На други диагностики сьщо е ходил,но навсякаде раЗлично му каЗват и не са сигурни.

    Сега,това което аЗ видях и проследих от писаното тук.
    Колата като я вЗех трьгна да включва и ден нямаше ядове.Включваше си предавките беЗ никакьв проблем нагоре/надолу до таЗи сутрин.При отваряне на вратата се чува помпата,но не иска да включи на никаква скорост.Стои на ,ЕН,и мига,след няколко секунди спира да мига но пак не включва.След около 20/тина минути молене тьгна и пак беЗ да подскаЗва че има проблем.Направи ми впечатление че само на контакт при превключване Започва да работи помпата още от пьрва скорост.По обяд ме остави на пьтя и вече не искаше да трьгне.Мига ЕН и пак не влючва.Виждам че натиска вилката За сьединитела.Маслото е на макс.Няма течове.Пробвах и сьс сити режим,но беЗ успех.Напрьсках всички букси с контакт спрей.Сьщо така и релетата сьм ги раЗменял.

    Моля За предположения Защото в друга дьржава е трудно да се оправиш,а и те все каЗват Ново да се сменя беЗ да са сигурни в повредата.
    И една мисьл която ми минава преЗ главата.Да сменя скоростната кутия с механична,дали ще има някакьв проблем.Имам кутия,педали,скоростен лост.Не сьм правил такова нещо с Алфа та За това питам.
    Благодаря предварително на откликналите За помощ.
    Last edited by Xtrime7; 30-08-2011 at 21:05.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  12. #237
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Здравейте и от мен.Намирам се в Германия и преди няколко дена вЗех Алфа 156 2.0 селеспид 2000 година.Момчето от когото я купих беше му Заседнала на неутрална и не включваше.На диагностика вьв Фиат/Алфа му иЗляЗло нещо с кабелите.На други диагностики сьщо е ходил,но навсякаде раЗлично му каЗват и не са сигурни.

    Сега,това което аЗ видях и проследих от писаното тук.
    Колата като я вЗех трьгна да включва и ден нямаше ядове.Включваше си предавките беЗ никакьв проблем нагоре/надолу до таЗи сутрин.При отваряне на вратата се чува помпата,но не иска да включи на никаква скорост.Стои на ,ЕН,и мига,след няколко секунди спира да мига но пак не включва.След около 20/тина минути молене тьгна и пак беЗ да подскаЗва че има проблем.Направи ми впечатление че само на контакт при превключване Започва да работи помпата още от пьрва скорост.По обяд ме остави на пьтя и вече не искаше да трьгне.Мига ЕН и пак не влючва.Виждам че натиска вилката За сьединитела.Маслото е на макс.Няма течове.Пробвах и сьс сити режим,но беЗ успех.Напрьсках всички букси с контакт спрей.Сьщо така и релетата сьм ги раЗменял.

    Моля За предположения Защото в друга дьржава е трудно да се оправиш,а и те все каЗват Ново да се сменя беЗ да са сигурни в повредата.
    И една мисьл която ми минава преЗ главата.Да сменя скоростната кутия с механична,дали ще има някакьв проблем.Имам кутия,педали,скоростен лост.Не сьм правил такова нещо с Алфа та За това питам.
    Благодаря предварително на откликналите За помощ.
    Щом на всяко превключване пуска помпата,може да се насочиш към сфера
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #238
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Да със сигурност си за сфера освен ако робота не е протекъл вътре За преработката на ръчни скорости ще ти трябват доста неща вкл. и смяна на софтуера с подходящ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #239
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    В темата за селеспийд, да попитам нещо, което ми е интересно: може ли да се сложи роботизираната кутия на 147-ца с по-малък двигател- 1.6, примерно?
    Въобще може ли да се сложи тоя робот на нещо друго освен на 2.0 TS ?
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  15. #240
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    В темата за селеспийд, да попитам нещо, което ми е интересно: може ли да се сложи роботизираната кутия на 147-ца с по-малък двигател- 1.6, примерно?
    Въобще може ли да се сложи тоя робот на нещо друго освен на 2.0 TS ?
    Може Скоро ще има такава кутия в Дедра ЖТД
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 16 of 48 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •