Page 40 of 48 FirstFirst ... 303839404142 ... LastLast
Results 586 to 600 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #586

    Default

    Здравейте отново колеги! Не знам какво ми е диагностицирал ,но за първи път виждаше такава ,а е доста известен в града майстор.....не видях със кой точно софтуер я гледаше,но имаше много настройки и най-доло пишеше заводска настройка и той ме попита дали да я зададе и така..възможно ли е заради някой датчик или компютъра на селето да ми прави тези проблеми защото преди месец ходих на центровка на ГИ-то и докато го настройваха нещо с компютъра колата загасна и ми изписа Selespeed system failure.Също ако може да ми кажете ако е вилката на скоростите въобще ли няма да включва защото сега като пробвам няколко пъти или загася колата и запаля наново и започва да си включва всички скорости.Ще сложа линк със видео да видите за какво точно говоря!
    http://vbox7.com/play:75d418e53d
    Благодаря ви!
    Алфа Ромео 147 2.0

  2. #587
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Понеже за пръв път е виждал такава, като стигнеш до смяна на ангренажен ремък му кажи че ще му трябват пети за валовете и индикаторен часовник за горна мъртва точка на първи цилиндър.... и че има по две свещи на цилиндър.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #588

    Default

    Аз за ремъка ходя при друг майстор колега,но този се слави като добър жичкажия...
    Все пак ако може да ми помогнете със въпросите ще съм благодарен !
    Алфа Ромео 147 2.0

  4. #589
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мисля че колегата ОЕМ им разбираше,колегата ecotronic e по електрониката.... прегледай темите за селеспида и се ориентирай кой може да ти помогне.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #590

    Default

    Добри е човека за селеспийдските проблеми. Не дай си боже , имам ли проблем отново, пак при него ще отида, ако ще до Плевен на репатрак да я карам.
    От както той я пипна в двора си, без инструменти, и на едва ли не полеви условия, колата 5 години е в перфектно здраве откъм селе. Свали, изчисти, преправи, изшлайфа, всичко каквото трябва направи ...Ама това беше преди 5 години. Може и по добър да е станал....А по спомен, Добри дори не е майстор, в смисъл май не си изкарва хляба с това. Прави го от желание и с кеф и се е научил в движение, щото му е интересно било.
    Last edited by Stefan Caromov; 14-05-2015 at 20:49.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  6. #591

    Default

    Мерси колега! Днес си поръчах кабел за диагностика и в събота ще пробвам да видим дали ще излезе нещо.Иначе прочетох всички теми свързани със селе и тези колеги който активно са писали и помагали май сега не влизат често...
    Моята алфа преди години също се е движела по Плевен от където е и Добри,но гледам скоро не е влизал във форума да го поразпитам.
    Last edited by denis9109; 14-05-2015 at 20:52.
    Алфа Ромео 147 2.0

  7. #592
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    за жалост който и да си е взел селеспийд е влязъл в тоя форум с проблеми и да пита нещо и се е понаучил на нещо и аз нищо не знаех ама и кабел си купих и робот разглобих и кутия правих на 2рата седмица след като взех колата и 1 месец не я карах докато се оправя е ако я бях закарал в аутоиталия щях да олекна с 1000 лв че сигурно и повече но предполагам в гараж вентура няма да вземат много ако ти се наложи съвсем вече.

  8. #593

    Default

    Здравейте колеги,купих си кабел за диагностика от продавалника и днес го пробвах.Отново не показа никаква грешка на Селеспийда,но след като му задам калибрация ми изписва Грешка при регулиране на Plunger и ми изписва Selespeed System Failure на бордовия компютър.Ако имате идея от какво може да е ще съм ви много благодарен да помогнете!!! Прикачвам снимки за да разгледате.

    Last edited by denis9109; 16-05-2015 at 15:20.
    Алфа Ромео 147 2.0

  9. #594
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    пробвал ли си двойно щракане напред все едно гониш 2ра когато не ти пуска 1та

  10. #595

    Default

    Странното е ,че като цъкам от спряло положение на първа компютъра на селето писука 3 пъти и не иска да включи.Ако задържа лоста напред пише ,че е на 1-ва и като го пусна пак си пише Н.Като пробвам 2-3 пъти пирмерно и си включи 1-ва и колата си тръгва.Мисля,че проблема е във 1-ва и 2-ра защото когато успее да включи на 3-та вече няма проблем до 5-та.Възможно ли е да е някой от 3те датчика?
    Алфа Ромео 147 2.0

  11. #596
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    не отговори дали като дадеш лоста напред 2 пати подред като за втора дали ти я включва, има вероятност хидроцилиндър да не работи добре съветвали са ме да му обърна внимание

  12. #597

    Default

    Не включва на 2ра издава звуци и мига Н .Понякога когато си реши включва 1ва и не мига.Сферата държи 51 бара като се опитам да превключа 1-2 пъти и пада под 45 и помпата включва.Съмнява ме ,че проблема е 1 и 2ра предавка защото в деня в който се развали мине ли от 2ра на 3та и после си включва до 5та без проблем.
    Алфа Ромео 147 2.0

  13. #598
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    еми така както го обясняваш ми напомня на моя проблем и той беше вилката в скоростната кутия на 1 и 2ра скорост, когато се излъжеше при мен почвах да карам без проблеми до другия ден докато не отказа завинаги и имах само задна и свалих робот проверих ръчно включване нямаше го и свалих кутия

    ---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

    нищо не ти пречи да си източиш маслото на скоростната кутия много е лесно и да видиш в какво състояние е и какво количество имаш и имаш ли стружки

  14. #599
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Имаш проблем със управлението на съединителя,направи един скрииншот само на контакт,искам да видя на колко мм. ти е съединителя.По тази снимка съдя че е доста извън норма,но искам да видя снимка на контакт,без работещ двигател !!!!!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #600
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    това е човека който ти трябваше

Page 40 of 48 FirstFirst ... 303839404142 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •