Page 39 of 48 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast
Results 571 to 585 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #571
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Потенциометъра за ляво/дясно е заминал вероятно,затова няма 5-а и задна
    Задна предавка има.
    Кой потенциометър е за лява/дясно този под абс-а или този който е отдолу на робота ?
    Last edited by boyracer; 29-03-2014 at 18:53.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  2. #572
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by boyracer View Post
    Задна предавка има.
    Кой потенциометър е за лява/дясно този под абс-а или този който е отдолу на робота ?
    Има но грешката казва друго, този който е отзад на робота, или както каза ти отдолу
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #573
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Има но грешката казва друго, този който е отзад на робота, или както каза ти отдолу
    Ще го сменя утре ,имам няколко резервни. Мерси за бързия отговор.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  4. #574

    Default

    Моля,ако някой може да ми съдейства и да ми даде актуален телефонен номер на Добри от Плевен. Благодаря предварително.

  5. #575

    Default

    И аз да бъда с нещо полезен в тази тема

    http://selespeed.org/category/basic-selespeed-concepts/

  6. #576
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    Здравейте колеги, тази сутрин стана лек проблем.
    Пристигнах си на работа и когато тръгнах да паркирам, колата не искаше да превключи на предавка различна от първа в това число и неутрална. Само веднъж я загасих след като паркирах и когато врътнах ключа за секунда врътна на N, запали и отново стана 1.
    Все още не съм ходил да проверя след известна почивка дали има промяна.
    Мнения, че няма излизане от паркинга ако си остане така ?
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  7. #577
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by TheBlueOne View Post
    Здравейте колеги, тази сутрин стана лек проблем.
    Пристигнах си на работа и когато тръгнах да паркирам, колата не искаше да превключи на предавка различна от първа в това число и неутрална. Само веднъж я загасих след като паркирах и когато врътнах ключа за секунда врътна на N, запали и отново стана 1.
    Все още не съм ходил да проверя след известна почивка дали има промяна.
    Мнения, че няма излизане от паркинга ако си остане така ?
    Откачаш клемите на акумулатора, пушиш една цигара, закачаш отново акумулатора ... и се молиш - from expеrience
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  8. #578
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    За щастие като отидох след работа си проработи както трябва. По принцип ме слуша но от време на време става непослушна .
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  9. #579
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Колеги имам един въпрос какви са съпките които трябва да се направят за да се запамети направената калибрация на Selespeed. Aз след калибрацията гася и чакам около 20 сек да изчезнат показанията от диспея на за скоростите. Има ли нещо друго специфично ?
    Ползвам Fiat ECU Scan 2.6
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  10. #580

    Default

    Здравейте колеги,
    Проблема е следния- в низходящо превключване не иска да включи 3-та и се връща отново на 5-та.Искам да сляза от 4-та на 3-та,но тя включва 5-та. Днес цял ден ми мига 5-тата скорост. Колата е 147 2001 г. Моля за съвет!

  11. #581

    Default

    Здравейте колеги! Време е да изкарам от прахта тази хубава тема с моите въпроси.Надявам се да получа съвети и насоки от вас !
    Проблема е следния: От скоро селесеспийда взе да се бъгва,не иска да включва никоя скорост,освен задна.Пробвах теста за проверка на сферата като на контакт включвам докато не се включи помпата и тя се включва на 2ра което по писането в темата е признак са сфера.Въпреки това почистих релетата и буксата на помпата със контактен спрей и долях малко масло,но проблема остана.Другото което забелязах е ,че маслото в селето е червено,а до колкото четох не трябва да е такова.Моля ви помагайте ,че в моя малък град (Смолян) няма майстор който да може да ми помогне...затова ще се наложи да се справям сам.
    Благодаря ви предварително!!!
    Алфа Ромео 147 2.0

  12. #582
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by denis9109 View Post
    Здравейте колеги! Време е да изкарам от прахта тази хубава тема с моите въпроси.Надявам се да получа съвети и насоки от вас !
    Проблема е следния: От скоро селесеспийда взе да се бъгва,не иска да включва никоя скорост,освен задна.Пробвах теста за проверка на сферата като на контакт включвам докато не се включи помпата и тя се включва на 2ра което по писането в темата е признак са сфера.Въпреки това почистих релетата и буксата на помпата със контактен спрей и долях малко масло,но проблема остана.Другото което забелязах е ,че маслото в селето е червено,а до колкото четох не трябва да е такова.Моля ви помагайте ,че в моя малък град (Смолян) няма майстор който да може да ми помогне...затова ще се наложи да се справям сам.
    Благодаря ви предварително!!!
    Така без диагностика,само Ванга може да ти помогне,но за съжаление нея я няма вече.Сериозно,трябва да се закачи колата на диагностика,така само по признаци не става.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #583

    Default

    Така е , затова днес я закачихме на компютър и не изписа никакви грешки на селето.... имаше записана някаква грешка на мотора за горивната смес,но на селето никаква.Майстора които прави диагностиката за пръв път вижда такава кутия... Единственото което направи за добро или лошо е ,че му зададе заводски настройки.
    Сега мисля да си купя един кабел и да си сваля софтуер и без това ще трябва сам да се справям и с ремонта.
    Ще очаквам съветите ви!
    Поздрави!!!
    Алфа Ромео 147 2.0

  14. #584
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by denis9109 View Post
    Така е , затова днес я закачихме на компютър и не изписа никакви грешки на селето.... имаше записана някаква грешка на мотора за горивната смес,но на селето никаква.Майстора които прави диагностиката за пръв път вижда такава кутия... Единственото което направи за добро или лошо е ,че му зададе заводски настройки.
    Сега мисля да си купя един кабел и да си сваля софтуер и без това ще трябва сам да се справям и с ремонта.
    Ще очаквам съветите ви!
    Поздрави!!!
    Или е закачил грешния протокол,или те е пуснал по пързалката.На CFC 208 1-во поколение,какъвто е твоят, не може да му се връщат фабричните настройки,може само на по-новите роботи.
    Last edited by Mury; 12-05-2015 at 13:17.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #585
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    заслужил си е парите така да се каже

Page 39 of 48 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •