Results 1 to 15 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default Selespeed - приказки с картинки

    !!!!! Тъй като fiore е модерирал темата и е сложил като важна, съм я редактирал и аз , като съм изхвърлил офтопика (така да се каже) от моите мнения. целта е да удобна за четене за хора в беда . Преди да започнете прочетете информацията предоставена ми на мен от vesko_m http://homepage.mac.com/paul_denyer/selespeed/!!!!!

    Преднопис :

    Темата съм я написал, за да може всеки който не е с 2 леви ръце да си поправи сам колата, но тъй като доста "майстори" спекулират държа да отбележа, че ако се наложи да ползвате чужда помощ, ориентировъчно нормалната сума , която трябва да платите е :
    Ремонт помпа : 30 лв.
    Подмяна на сфера : ( оригиналната е 80 паунда в UK , тук е 240 лв. ситроенската излиза 100 лв) + 20 за труд.
    Датчик за положението : 55 лв оригинален. + 20 лв труд.
    Пълна ревизия на робота : 250 лв ( части + труд)
    Не се лъжете да плащате невероятни суми за "невероятни" ремонти.


    Преди няколко дена ми се оплака един "непознат" , че станал пешеходец. Колата му отвреме на време включва единствено 2-ра. Дори не бях чувал за робот, който му превключвал скоростите. Гмурнах се във форума и почнах да кълва .
    От изписаното тук, ремонта се очертаваше ...отчайващ. Тъкмо мислех да му откажа, когато дойде с красива Alfa, управлявана от още по-красива "кака" . Как да му откажеш..... ще помагам няма как . Та реших да видя що е туй "робот".
    Криел се някъде под акумулатора "гада". Развих 3-те болта които го държат за кутията, но гада се "хванал" за избирача на скоростите и не се пуща . Оказа се , че имало скрит болт(шестограм 8mm) от към подкалника. Вътре се бърка с 6мм и се развива и той.
    Вече му откачих "ръчичката" с която сменя скоростите и е готов да го сложа на операционната маса за пълна дисекция .
    Почвам да развивам де що има болтче и да свалям клапани и датчици.



    само след минутка вече съм напълнил една кутийка с карантии

    Остава само алуминиевата отливка (корпуса), с хидроцилиндъра на "робота" (Другият е в засният капак , който е вече свален, но нещо се скри от фотосесията )

    Махаме зегерките и вадим единият хидроцилиндър.Вътре са с метална подвижна втулка която в случая позира за снимка от дясната му страна.

    Уплътнението между буталото и втулката е черното тефлоновото пръстенче в най-ляво. Под него има гумено О-пръстенче. Процепената тефлонова втулка е просто водач.

    Уплатнението между подвижната метална втулка и цилиндъра остава в корпуса.


    Отново е тефлонов пръстен, върху който е надянат гумен О-пръстен за херметизация към корпуса.

    Остава голият корпус.
    Май пропуснах да кажа, че първо се сваля задният "капак" с вертикалният хидроцилиндър и се маха вилката.

    Ето един "комплект" уплатнение , но това вече е от другият (вертикалният) хидроцилиндър.

    Виждате, че нещата са конструктивно "добре" измислени. Когато тефлоновите уплатнения на хидроцилиндрите опуснат, маслото се събира в корпуса където е вилката (по-горната снимка). Ако бяха дупнали една дупка в корпуса какво щеше да стане а ? Ами маслото щеше да облива кожуха на кутията и Вие щяхте да псувате , че карате алфа. Хората са направили едно каналче(видно на снимката), през което хидравличната течност минава покрай избирача на скоростната кутия и отива къде...? Ами в нея рабира се .
    Така отвън всичко е чисто и спретнато, а Вие псувате, чак когато сринете скоростната кутия поради влошеното й мазане .
    Хубаво , но при нас нямаше голяма загуба на масло. Че текът тия тефлони текът, ама чак пък да изтича дебита на помпата... май не се връзват нещата. . Да не би пък помпата да не вдига налягане ? Кат ще е гарга да е рошава.
    Отварям помпата

    ъъъъъъъ, тук май всичко е наред.
    Остана какво???? Ами електромоторчето . Шансовете ни за намиране на сериозната повреда намаляват.
    То се отваря с чука и мамата
    яяяя, каква гледка се откри ....

    Това май не е черен хайвер

    хмммм , едната четка нещо липсва

    Колектора на ротора е "леко" плачевен

    За водата (и лайната) която е влизала някога вътре трябва ли да споменавам ???

    Искам да подчертая , че двигателчето го пробвах на 12V. Без натоварване въртеше като ново. Преди да разглобя "робота" датчика за налягане (синият кабел) даваше около 3,75V , което според характеристиката му , ще рече около 55bar.
    Утре ще меря сферата, и ако изсфирясал азота, щв й се види голят задник на телефона.
    Ще почвам и да подменям части и да сглабям, по простата причина , че вече няма какво да се разглабя
    Обещавам подробна снимкова колекция. Ако и колата накрая тръгне, темата може да остане. Ако не тръгне, модераторите да я затрият..
    (Ама то май току виж станало обратното ...знам ли )
    Last edited by dobromirski; 27-04-2011 at 09:47. Reason: "модериране" на темата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •