Page 4 of 48 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #46
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by botsos View Post
    Здравейте,

    В този пост искам да изкажа искрените си благодарноси към създателя на тази тема - Добри. Искрено му благодаря, че се отзова на призива ми за помощ!

    Историята ми, такава, каквато е:

    Дойде време и аз да сменям съединител. Беше стигнал до момента, в който при подаване на газ, вдига обороти, приплъзва, придърпва и никак не върви. Обадих се за смяна на съединителя (не желая да уточнявам на кого) и разбирасе се разбрахме, както винаги. Записах си час, съединителя ми беше сменен, но разликата с преди това беше минимална. Хванах се за главата. Звъннах на майстора и го попитах дали този съединител след смяната е регулиран и ми каза, че на селето не се регулирал... Питах каква е процедурата за да се оправи колата и да си сменя предавки без проблеми (както си е била винаги) и получих отговор - трябва смяна на робота (аиде сега - хубава работа - значи все пак всички бяха прави, че това не става за нищо). Много се натъжих, че трябва пак да се барка в джоба за непредвидени ремонти и да стоя без кола цял месец!

    Мина се време и Алберти ми каза, че имало тема във форума точно за селтата. Обдих се на човека, обясних му какъв е проблема и ми вика - "Няма проблеми. Не се плаши. Докарай я и ще я оправим.". Разказах му за съединителя и всичко, което се е случило. Пича закачи колата на диагностика, видя какво е състоянието и да се опита да калибрира скоростите веднага, но не се получи (имаше прекалено голяма разлика между моментното състояние на хода на съединитея, с това, какво трябва да бъде). Разглоби колата за нула време и - О,чудо!!! Съединителя се регулирал!!!! И то чрез въртене на един болт!!!! Вкара съединителя горе долу в работни стойности и я закачи пак на диагностика. Скоростите се калибрираха без никакви проблеми и колата стана като нова - никакви проблеми с роботи няма, никакви приплъзвания, никакви придърпвания! Адски съм доволен - никога моето селе не е вървяло така! Направо уникално!

    Споменах му, че и бас касата нещо не работи и преди да се осъзная, той вече беше свалил усилвателя и беше намерил проблема. Направи няколко спойки и - О, пак чудо - бас касата си работи!

    П.С. Не е вярно, че съединителя на селето и скоростите не могат да се регулират! Всичко е в това, само да знаеш къде да пипнеш!!!

    П.С. 2 - Не всеки проблем се решава с ново!!!

    П.С. 3 - Май се поулях с разказа ми, нали...

    Поздрави на всички и поменте - Селето се прави и то без проблеми!
    Естественно че се регулира бе бояне, Това се прави елементарно. Ако си беше вдигнал телефона когато ми писа щеше още на следващия ден да имаш читаво работещ съединител. С калибрирано всичко.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  2. #47
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Здравейте колеги имам един въпрос относно Selespeed на
    Alfa 147 2.0 TS . Борд компютъра ми дава една грешка
    с код OBD P1764. Освен това когато е студено докато загрее до 80 гр. ми дава да карам само до 2-ра след като загрее всичко е 6. Съжалявам ако въпросите ми не са в подходяща тема или са прекалено ламерски.

  3. #48
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    P1764(Governor Pressure Sensor Voltage Too Low) / Transmission temperature control
    Влез и ни кажи актуалните стойности за налягане и температура на маслото.
    Провери си следните неща :
    1.Engagement and selection position sensors
    2.Rev sensors: engine, gear input and gear output (car speed) Имаш ли проблем с ABS-a?
    3.Start enable relay control
    4.Accelerator pedal
    http://homepage.mac.com/paul_denyer/...27/page27.html
    Last edited by dobromirski; 14-12-2009 at 08:38.

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    P1764(Governor Pressure Sensor Voltage Too Low) / Transmission temperature control
    Влез и ни кажи актуалните стойности за налягане и температура на маслото.
    Провери си следните неща :
    1.Engagement and selection position sensors
    2.Rev sensors: engine, gear input and gear output (car speed) Имаш ли проблем с ABS-a?
    3.Start enable relay control
    4.Accelerator pedal
    http://homepage.mac.com/paul_denyer/...27/page27.html
    Налягането на Selespeed-a e 67 бара. Като загрее над 80 градуса ми дава да превключвам и нагоре веднага.
    С ABS-а проблеми нямам. И педала на газ-та е добре.
    Маслото е сменено наскоро и на кутията и на мотора и двете са Selenia едното е специално за Selespeed другото е 10w 60.
    Остава проблемът да е в някой от сензорите
    Transmission temperature control
    1.Engagement and selection position sensors
    Ако може да дадете повече информация за тях или някой телефон на лс .

  5. #50
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Да почнем от елементарното. С какво масло си в системата. Като стой та гледай проблема ти ще се окаже решим с една туба ново масло.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Малото ма скоростната кутия , Selespeed-a и това на двигателя с сменени преди 2 седмици в сервиз.

    На двигателя - Selenia 10w 60
    На Selespeed- Selenia Selespeed някакво масло специално за Selespeed
    Скоростната кутия - Не се сещам точно кое, пак на Selenia.

  7. #52
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by boyracer View Post
    Налягането на Selespeed-a e 67 бара.
    Работното налягане е от 45 до 55bar. Има вероятност да ти залепва релето за помпата. Размени го с някое друго. В това за помпата влизат два дебели кабела червен и кафяв (+ два тънки).

  8. #53
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Работното налягане е от 45 до 55bar. Има вероятност да ти залепва релето за помпата. Размени го с някое друго. В това за помпата влизат два дебели кабела червен и кафяв (+ два тънки).
    И това реле наскоро е сменено. Даже е сложено на 70 amp. вместо на 50 amp. Възможно е да е някаква функция на колата защото се появява само когато е студено и когато колата достигне определна температура 70-80 гр. се оправя. И като се остави да работи известно време на място не се появява проблемът. Когато времето е топло няма проблеми.

  9. #54
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Разбира се че е "функция" на колата . Просто влиза в сервизен режим. В тази таблица http://homepage.mac.com/paul_denyer/...27/page27.html е описано при определен проблем, как се държи кутията. За твоя случай гледаш 1,2,N,R.
    Щом влиза в safe mode, задължително набива грешка. Само Р1764 ли има в selesppeda ?

  10. #55
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Разбира се че е "функция" на колата . Просто влиза в сервизен режим. В тази таблица http://homepage.mac.com/paul_denyer/...27/page27.html е описано при определен проблем, как се държи кутията. За твоя случай гледаш 1,2,N,R.
    Щом влиза в safe mode, задължително набива грешка. Само Р1764 ли има в selesppeda ?
    Имах предвид ,че се включва safe mode зада предпази двигателя при ниски температури.
    Иначе да само тази грешка дава . Всичко си работи но дразни като дава грешки.

  11. #56
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Влиза, защото нещо на ЕЦУ-то на кутията не му урдисва за нормалната работа , а не че да "пази двигателя". Ако наистина налягането достига до 67bar, скоро ще отваряш робота за подмяна на уплътнения. Недей кара така, ами вземи намери каква е причината.

  12. #57
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Може да се провери датчика з а налягане. Ако нямаш как да го провеиш, мисля че имам един читав и мога да ти го дам да пробваш дали е от него.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #58
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Може да се провери датчика з а налягане. Ако нямаш как да го провеиш, мисля че имам един читав и мога да ти го дам да пробваш дали е от него.
    Благодаря за отговорите датчика е проверен и е 6 . Значи остава някоя връзка да се е..ва .

  14. #59
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    Здравейте колеги информация ви давам ако ви се скапи помпата - произвеждат се във Фирма Капрони Казанлък. Капрони изнася за Италия по около 5000 помпи на месец. Много е възможно вашата помпа да е българско производство.Италиански пазар тел 0431/63670 skatsarova@caproni.bg
    Last edited by ilya75; 02-01-2010 at 10:10.

  15. #60
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Здравейте,преди 7-8 месеца имах проблеми със колата,които със ваша помощ реших,като смених четките на помпата и всичко заспа,но отскоро взе пак да изхвърля маслото през казанчето и ако не долея масло лампичката мига!Пуснал съм маркучето на казанчето в едно шишенце да се събира там маслото и от време на време го изливам обратно,та въпроса ми е дали пак са заминали четките на помпата или може да е от друго?Тогава нямаше такива четки и сложих едни от климатик,като малко ги минах със шкурка да паснат,но материала беше като на оригиналните.

Page 4 of 48 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •