Page 47 of 48 FirstFirst ... 3745464748 LastLast
Results 691 to 705 of 710

Thread: Selespeed - приказки с картинки

  1. #691

    Default

    Аз се питам къде отива удоволствието от шофирането. Jtd не съм карал но специално на бензина скоростите са супер леки и със сравнително къс ход, направо си е кеф да мачваш оборотите при падане на по-ниска предавка. Това селе хем не е автомат, хем проблемно, хем все едно караш колички на лунапарк но... въпрос на приоритет



  2. #692
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    За вас, не знам, но на мен ми се кара JTD със Селе, ама не Стило.
    Върти ми се из кратуната, дали на JTS Селе може да му се изскубе "сърцето" и да се присади JTD, но още не съм събрал достатъчно инфо, че да се гмурна в приключението.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #693
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    За вас, не знам, но на мен ми се кара JTD със Селе, ама не Стило.
    Върти ми се из кратуната, дали на JTS Селе може да му се изскубе "сърцето" и да се присади JTD, но още не съм събрал достатъчно инфо, че да се гмурна в приключението.
    Има Ланчиа JTD със селе ... безкрайна скука!
    Другото няма да го коментирам.
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  4. #694
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by sudo View Post
    Има Ланчиа JTD със селе ... безкрайна скука!
    Другото няма да го коментирам.
    За Ланча и Фията ми е известно. Аз го искам на 156-а фейс.

    В същност го искам за спокойна "езда", за другото съм се наиграл отдавна, пък не съм убеден, че искам чист автомат. Може би 159 JTD Q-tronic, но още се чудя...
    Last edited by myato; 28-04-2016 at 19:05.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #695
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Здравейте колеги искам да попитам всяко хидравлично масло може да се долива за хидравликата на селеспиид?
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  6. #696
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by boyracer View Post
    Здравейте колеги искам да попитам всяко хидравлично масло може да се долива за хидравликата на селеспиид?
    Във всички източници, дето съм чел, казват че се ползва само предписаното от производителя.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #697
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    В моя случай обаче преди 2 години смених робота и майсторът е налял някакво червено хидравлично масло в момента е в чужбина и не мога да се свържа с него зада знам какво точно е налял. Проблемът е че така незнам дали маслото е синтетика или минерално зада долея.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  8. #698

    Default

    Смени го цялото тогава за да не прецакаш нещо. По-евтино ще ти излезне

  9. #699
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Исках да долея масло защото колата не иска да стои на 5-та имам само 4 скорости като превключа на 5-та и колата стои за малко и минава на свободна или връща 4-та.
    Напеавих 3 пъти калибрация минава нормално напръсках голяма букса с контактен спрей също и буксата на датчика отгоре. Когата колата е само на контакт си има 5-та и изрежда всички скорости нормално.
    Всички датчици са сменени с нови преди 2 години.
    Някой имал ли е подобен проблем?
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  10. #700
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако е червено, най-вероятно е Traktran 9, но може и да е под друго наименование. Най-добре питяай самият майстор или виж дали не е записано някъде.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #701

    Default

    Може ли някой да ме подсети, кой беше параметъра , да са видя дали е калибрирана колата както трябва - през МЕС

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  12. #702

    Default селеспийд

    Селеспийда не включва никаква скорост????Моля да помогнете,
    Last edited by Валентин Филипов; 21-06-2018 at 20:40. Reason: допълване

  13. #703

    Default

    Здравейте. Дойде време време и аз да се сблъскам със Селеспийд на моята Алфа 147. По неволя се наложи сам да се справям с част от птоблемите тъй като за начало не открих компетентен човек на който, да ремонтира робота. С помощ от прочетеното от темата и помощ от Д. Влахов с който се запознах в последствие колата тръгна. На кратко колата по одометър е на "120 000"км (ако съдя по захабяванията по интериора е поне на два пъти по толкова)
    Пъво оказа се че, сферата е за смяна и понеже има условия на работно ми място изработихме преходник и сложихме ситроенска свера която напомпахме на 50бара (първоначално) и имаше нужда от подмяна на Turbine Speed Sensor (датчика на оборотите на скоростната кутия) и след успешна калибрация колата стана и включвайки добре скоростите.
    До тук всичко добре, при отваряне на шофьорската врата се включва помпата както следва но, при запален двигател започва да се включва пред 30секунди а не на всяко 5-6 превключване.
    Логично беше че, сферата след като е напомпана на 50бара не успява да се свие мембраната и цялата работа остава за помпата, бързо свалихме сверата и я спаднахме на 35бара но, проблемът си остана, връща извесно количество течност в казанчето след което помпата се включва и така на всеки 30 секунди без значение дали колата е на неутрална или в движение.

    В момента при диагностика има грешка Р1770 Сигнал на педала на газта и
    поредни грешки Р1745/Р1746/Р1747/Р1748 които предполагам са в следствие на Р1770

    Споделете мнение ако някой е минал по този път или препоръчайте ми сервиз/майстор компетентен по Селеспийд

    Благодарим.

  14. #704

    Default

    Поръчал съм оригинална, просто не ми се чакаше

  15. #705

    Default

    Въпросът е, защо помпата се включва постоянно при положение че сферата е ок?

Page 47 of 48 FirstFirst ... 3745464748 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •