Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 124

Thread: Спортни Пружини ...

  1. #76
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    А бе ще ги огледам подробно, даже ще ги снимам и ще ги постна, ама си мязат на истински/ориджинали, а и държат колата бая високо ... и твърдичко
    Ето ги и снимките - няма рязане по тях, на задните има червена и жълта точка, а на предните - синя и зелена, квото и да означава това..., ако някой ги разтълкува - тенкс!
    За сравнение съм ги снимал заедно с предeн жълт APEX - видна е разликата им във височина, около 9-10см.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 120215_125043.jpg   120215_125518.jpg   120215_124912.jpg   120215_124947.jpg  
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  2. #77
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Някой да има идея как мога да втвърдя малко окачването без да променям височината,че картера вече веднъж съм го пукал. Мисля си дали не може да се поръча изработката на пружини като стоковите,но по-дебели или поне задните дали могат да се заменят със такива от спорт вагон,моята е 156 седан 2.0ТС
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  3. #78

    Default

    Направихме за моята 156 и за фирмената 145 пружини в завода в Крън - близо до Казанлък е - но нещата трябва да се сметнат и преценят доста добре, щото там не можеш да варираш особенно с височината, казваш че искаш едикаква си височина, едисиколко по дебела пружина, и се надяваш нещата да се получат......теоретично съществува вариант ако е по висока пружината да я свият, но това значи че трябва да им се карат пак пружините още веднъж........
    Лично аз на 2.5 като правих "койловър" отпред въпреки че знаех колко е работното положение, колко е разпъната, и колко е като свита пружината, направих може би малко по твърда пружината от колкото трябваше и сега надали ще имам голям "прозорец" за регулация, но все пак ми е достатъчен......
    Идеята ми е че това е рисков вариант........но на теория може да се направи......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #79
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Аз точно за там си мислех,Дидо също ми беше споменал за този завод във с.Крън,едва ли може много да се объркат нещата,ако им изпратя стоковите пружини и им кажа да ми направят една идея по-дебели(по-твърди).
    Добре би било обаче,ако има и други ентусиасти да направим по-голяма поръчка,предполагам,че ще излезе значително по-евтино.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  5. #80

    Default

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    едва ли може много да се объркат нещата,ако им изпратя стоковите пружини и им кажа да ми направят една идея по-дебели(по-твърди).
    И аз си мислех че няма какво да се обърка, но може, като се ползва по дебела пружина, може да не се прецени добре колко по твърда ще е тя, и колко ще се сплеска тя спрямо другата.......въпреки че имам възможност да регулирам височината на пружината, пак нещата са почти на ръба - възможноста колата да е твърде висока или твърде ниска е много голяма......
    Иначе за това колко пружини ще се поръчват няма значение, там са завод все пак, правят доста големи количества, и надали някой ще направи отстъпка за по малко от 100 - 200 пружини да речем......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #81
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Аз съм с червени марка VOGTLAND
    www.vogtland.com/en/sport_suspension_kits.php

    возят много добре и не са много твърди.Затова пък съм доста надолу от стандартното окачване. Амортисьорите ми са на BOGE ( газови)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 402350_337385159628242_100000702833153_1108195_800296042_n.jpg  
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  7. #82

    Default

    Колеги,кои спортни пружини свалят най-малко,демек колата да стои най-високо спрямо останалите спортни....модел/марка.До колкото разбрах черния Айбах,но има ли и други варианти.Благодаря.
    Това намерих като инфо. http://rudy96.com/index.php?option=c...8%ED%E8+EIBACH
    Last edited by undy; 18-02-2012 at 11:11.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #83
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Кажете за зимата как да я вирна малко моята че с 195/65 е като залепена ?!
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  9. #84
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Слагаш оригиналните пружини и си готов.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  10. #85
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by wrc View Post
    Слагаш оригиналните пружини и си готов.

    Мисията не е толкова сложна, аз съм с нормални пружини, а съм свикнал да се влача по корем
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  11. #86
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Притеснява ме че може да трябва и амортес-ри...
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  12. #87
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Колеги, ако има някой, който е с червен айбах и стокови амортесьори ако може да каже колко пръста има от гумата до калника или още по-добре да качи снимка.
    Също така леглото на пружината на задните стокови амортесьри по-ниско ли се пада, отколкото на някой спортен например, защото когато монтирахме пружината на амортесьора и го събрахме пружината се движеше свободно нагоре-надолу... възможно ли е да са омекнали тези пружини или да са "уморени" от експлоатация?

    Click image for larger version. 

Name:	20130805_120729[1].jpg 
Views:	53 
Size:	99.0 KB 
ID:	117948

    Отпред стана добре със сток амортесьори, но отзад нещо не е ок... давайте акъл...

  13. #88
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    това с червен айбах и фабрични аморт. е такава тъпотия, че повече няма на къде...ще правиш спортно окачване ама ам. ще е обикновен...малко тъпо...мозъка от който взех мойта беше направил така и естествено първата ми работа беше да разкарам тея идиотски пружини...и ми е много чудно на нашите пътища какво си ги врете тея пружини по колите???
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  14. #89
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Време си ги защото така ни харесва , пък са идиотизмите .... разни хора , разни идеали
    Аз съм с червен Eibah и съм доволен , само да няма по големи неравности и дупки.... определено се усеща стабилна колата и се чувстваш по уверен .
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  15. #90
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    това с червен айбах и фабрични аморт. е такава тъпотия, че повече няма на къде...ще правиш спортно окачване ама ам. ще е обикновен...малко тъпо...мозъка от който взех мойта беше направил така и естествено първата ми работа беше да разкарам тея идиотски пружини...и ми е много чудно на нашите пътища какво си ги врете тея пружини по колите???
    Не видях съвет как да отстраня проблема... целта е колата да стои по-ниска с изцяло козметична цел и да е една идея по-устойчива в завой. Пък и не всеки има възможност да инвестира в спортни амортесьори.

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •