Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 124

Thread: Спортни Пружини ...

  1. #61

    Default

    А амортесъорите заводските ли са ти?
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  2. #62
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Спортни на Айбах.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #63
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Какво означава номера върху пружините на Eibach.
    Съответно номер едно и номер две?

    Търсих в един сайт където продават, но за моята кола (от подписа) дават различно номера, не се виждат на пружината, а са ги описали просто.
    Eibach Pro Kit Springs
    Product code: E1020-140
    Quickcode: EP555574687

    Въпроса ми е тия номера от снимката имат ли нещо общо с това което съм написал от сайта?

    Идеята ми е да съм сигурен 100%, че тия пружини черните са Pro Kit и не свалят повече от 30мм и са най-меките от спортните.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Eibach.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #64

    Default

    черните са от новата им серия про кит

  5. #65
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Аз на моята 156 скоро сменях амортисьорите сложих SACHS Super Tourin,бях взел да слагам и червени пружини Eibach но ми казаха че не е добре на тези амортисьори да слагам такива пружини.Вярно ли е това или не?Какви пружини мога да сложа на тези амортисьори та да намаля малко височината и да е по-устойчива колата?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #66
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Аз на моята 156 скоро сменях амортисьорите сложих SACHS Super Tourin,бях взел да слагам и червени пружини Eibach но ми казаха че не е добре на тези амортисьори да слагам такива пружини.Вярно ли е това или не?Какви пружини мога да сложа на тези амортисьори та да намаля малко височината и да е по-устойчива колата?
    Слагай смело спортните пружини и карай.Имам бая познати дето карат със спорни пружини на нормален амортисьор и то с години вече и нямат никакви ядове.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  7. #67
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А някой карали колата си с въпросните черни пружини на айбах, да сподели много по-твърдо ли става от стокови? Идеята ми е да я сваля с 3см, но да е възможно най-меко.
    Благодаря.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  8. #68
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Е мене ми е ясно, че ще е по-твърдо, въпроса е дали е много по-твърдо с тия про кит пружини, за това питам дали някой кара с такива.
    Какъв съвет бихте ми дали, да слагам или не?
    Last edited by Versace; 28-03-2011 at 13:15.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #69
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Нормални ли са ти амортисьорите няма да вози много по-твърдо а просто по-стегнато.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  10. #70
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Е мене ми е ясно, че ще е по-твърдо, въпроса е дали е много по-твърдо с тия про кит пружини, за това питам дали някой кара с такива.
    Какъв съвет бихте ми дали, да слагам или не?
    Получи ли ми л.с-то че имах проблем с нет-а?
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  11. #71
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Не не съм колега
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  12. #72
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    Аз съм с червените пружини на Ейбах 45мм отпред 40мм отзад на амортисьори Монро рефлекс газови двойно дейставщи,3 години така вече проблем няма!Вози доста стегнато до твърдо,от както сложих полеоритан на предницата с една идея по твърда ми се струва возията!Идеята ми е да минавам на спортни амортисьори а тези да ги махам!И не бих се върнал на стандартното окачване по никакъв предлог,вярно кофти са ни пътищата но като съм свикнал на това другите ми се струват,като лодки в бурно море!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  13. #73
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Да вдигнем малко темата - става въпрос за тая:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67650

    Сигурно аз ще съм първият в историята на автомобилопотреблението, който заявява, че колата вози по-меко със спортните (и по-ниски) пружини, но това не е само мое мнение, но и на сина - собственика й , ако щете - вервайте ми, както казваше един наш "политик"!
    Наистина я търкаляме само от няколко дена из снежния Пловдив, при висока скорост не сме я пробвали (то сега не е и възможно), но и на паваж, на сняг, на дупки е по-мека.
    Та тия високи пружини, дето ги свалихме, са черни, тънки, с равномерни, малко на брой и много широки витки. При натиск с ръка са много твърди още в самото начало, докато спортните - някви бели, са с повече витки, които в краищата им са доста сгъстени - почти опират една в друга, което явно ги прави по-меки в малък, начален диапазон на свиване от 2-3 см., а после рязко втвърдяват. С две думи - прогресивни (те всички виткови пружини са с прогресивна характеристика де). Амортисьорите ги оставихме - работят добре и май добре се понасят с новите пружинки - поне за градско.

    В тоя сняг установихме и защо провисва кората под маторя, особено пък с ниско окачване - ами загребва сняг през въздухозаборника, тъпче го, маторя го поразтопи, заледи и хоп - кората мъкне на гърба си 10-20 кила лед и киша

    Може да откриваме Америка и топлата вода едновременно, ама досега във форума никъде не съм прочел нещо, което да потвърждава тия наши дълбокомъдростни умозаключения!
    Все ще са полезни и на някой друг, дори и да не са съвсем верни, най-малкото са някво инфо и тема за размисъл или дебат
    А ето оттук:
    http://www.fobos-avto.ru/products.html
    разбрах, че освен пружини с променлива стъпка и с променлив диаметър, имало и с променливо сечение на пръта/телта - за още по-супер-дупер характеристики
    Last edited by Zarini; 07-02-2012 at 21:11.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  14. #74
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    А бе ще ги огледам подробно, даже ще ги снимам и ще ги постна, ама си мязат на истински/ориджинали, а и държат колата бая високо ... и твърдичко
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  15. #75
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Здр колеги аз съм със Айбах червени пружини и амортисьори Билщайн колата е много стабилна но немога да разбера амортисьорите B6 или B8
    защото знам че има разлика на височината ако някой знае да даде инфо
    F4-VE3-4720-H1
    http://prikachi.com/images/712/4081712s.jpg
    http://prikachi.com/images/711/4081711E.jpg
    http://prikachi.com/images/713/4081713X.jpg

    156 SW 1.9JTD 110ph

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •