Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Предни лагери на главината

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default Предни лагери на главината

    абе колеги нещо ми стърже когато карам и имим съмнения че е от тях....вече си обичам алфата и мисла да си я стегна тук там..( иначе е в перфектно състояние с 1,2 забележки като това леко стържене) та някои може ли да ми каже колко ще струват горе долу и лесна ли е смяната им че аман от сервизи ше им е......майката....благодаря ми предварително и извинявайте ако се повтарям
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Колега сигурен ли си че стърженето е от лагерите защото те обикновенно вият а не стържат а това стържене може сега от студа да се е появило често се случва при много коли а може и нещо дребно да е а за цена на лагерите немога да ти кажа точно.А и радвам се че се отказа да я продаваш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ако е хлопане - носач, ако е хлопане само при пълен завой - лагер на макферсон, ако е чукане(тракане) на пълен завой - външно каре, ако е виене - лагер, ако е стържене (само при спиране - накладки) - най-вероятното според мен в твоя случай е сняг и лед в подкалниците и ти опира в гумите при завиване. Иначе лагера го взех от ТиН за 27 лв, а за смяната му + смяна на външно каре +смяна на главина платих 30 лв. Според мен е доста кофти за смяна, по-добре не се гърби излишно.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    Ако е хлопане - носач, ако е хлопане само при пълен завой - лагер на макферсон, ако е чукане(тракане) на пълен завой - външно каре, ако е виене - лагер, ако е стържене (само при спиране - накладки) - най-вероятното според мен в твоя случай е сняг и лед в подкалниците и ти опира в гумите при завиване. Иначе лагера го взех от ТиН за 27 лв, а за смяната му + смяна на външно каре +смяна на главина платих 30 лв. Според мен е доста кофти за смяна, по-добре не се гърби излишно.
    Аве бате недей така ще фалират сервизите а и собствениците като почнат да сменят по тия критерии от тука до второ пришествие
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by TRENDi
    ...
    Аве бате недей така ще фалират сервизите а и собствениците като почнат да сменят по тия критерии от тука до второ пришествие
    Ами това бяха шумовете, които се чуваха при мойта и съответно изчезнаха след сманята на отделните части (без носач - още не съм сменял, съдя по тази на друг участник във форума, който за 2 години има 3 смени на такъв). Ако нещо невярно съм написал можеш да ме поправиш. Освен това има много "ако" в предния ми пост, което показва ,че всичко е условно. Освен това 2 - опитвам се да съм полезен на форума. Освен това 3 - всеки сам си решава за своята кола какво да прави. Освен това 4 - виж ми втората част от подписа.

    Поздрави
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Ами така напиши че има винаги АКО И да мнението си е твое аз просто не съм съгласен с категоричноста му
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default

    хахахахах колегир не съм толкова зле бре.....хаххахаах не стърженето не е от снега щото колата е купих лятото и от тогава го има това стържене....когато давам газ тогава започва и шумът идва някаде от пред,чесно казано не знам дали може да е от двигателя но мисля че е някаде отпред колелата кадето са....някои с подобен проблем или съвет?
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

  8. #8
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Опита ли се да отделиш нещата? Избираш си прав и спокоен наклонен път и тръгваш надолу. Изключваш от скорост - слушаш. Изключваш двигателя - слушаш. Натискаш спирачките - пак слушаш. После си правиш изводи какво може да е.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  9. #9
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Обръщал ли си внимание дали шумът остава, когато изключиш от скорост по време на движение (или си на място и само подаваш газ)?

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Обръщал ли си внимание дали шумът остава, когато изключиш от скорост по време на движение (или си на място и само подаваш газ)?
    когато изключа от скорост го няма май......но не са спирачки със сигурност и се побърквам а пък сериозно вече колкото пъти отида на оторизирани сервизи ( и то на алфа) толкова пъти ме разочароват некадърниците които работят там
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by street_fighter
    Quote Originally Posted by bass
    Обръщал ли си внимание дали шумът остава, когато изключиш от скорост по време на движение (или си на място и само подаваш газ)?
    когато изключа от скорост го няма май......но не са спирачки със сигурност и се побърквам а пък сериозно вече колкото пъти отида на оторизирани сервизи ( и то на алфа) толкова пъти ме разочароват некадърниците които работят там
    Щом като изключиш от скорост и изчезва знащи забрави за лагер проблема ти е друг.Може стърженето да идва от скоростната кутия или двигателя
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default

    [quote=Mury_alfata]
    Quote Originally Posted by "street_fighter":eoxpfb9t
    Quote Originally Posted by bass
    Обръщал ли си внимание дали шумът остава, когато изключиш от скорост по време на движение (или си на място и само подаваш газ)?
    когато изключа от скорост го няма май......но не са спирачки със сигурност и се побърквам а пък сериозно вече колкото пъти отида на оторизирани сервизи ( и то на алфа) толкова пъти ме разочароват некадърниците които работят там
    Щом като изключиш от скорост и изчезва знащи забрави за лагер проблема ти е друг.Може стърженето да идва от скоростната кутия или двигателя [/quote:eoxpfb9t]

    малииии а дали има нещо общо това че напоследък зтрелката ми за налягането на маслото взе да ми пада под 2( някаде на 1.бара тва знам че не емного хубаво ама?дано два да не се окаже някои сериозен проблем че вече еб...мамата
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

  13. #13
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    @ Streetfighter
    Под 2 бара ти пада кога Ако колата загрее и изключиш от скорост може да падне и до 1-1.5 бара на празен ход и не е фатално
    Но ако ти държи 2 бара при 3000 оборота и датчиците са в ред може да се окажат много неща - скапана маслена помпа, запушена маслена помпа, сдухам мотор, шибано масло (което е най-вероятно в твоя случай), запушен маслен филтър, скапан маслен филтър и др. не много приятни неща.
    С какво масло караш и от къде го купуваш

  14. #14
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    а пък сериозно вече колкото пъти отида на оторизирани сервизи ( и то на алфа) толкова пъти ме разочароват некадърниците които работят там[/quote]

    Колега отиди на стенд за проверка на ходова част. Тук при нас е 5лв , ако не искаш фактура.За 10-15 мин.ще ти направят диагностиката без ада се тормозиш.

    ПС Забравих смених лагер на предно дясно колело. Шум от него не се чуваше но при въртене на гумата назад напред се чувсташе леко задържане на места/ паднала циментация с леки бразди./ Нямаше ромолене или виене.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    @ Streetfighter
    Под 2 бара ти пада кога Ако колата загрее и изключиш от скорост може да падне и до 1-1.5 бара на празен ход и не е фатално
    Но ако ти държи 2 бара при 3000 оборота и датчиците са в ред може да се окажат много неща - скапана маслена помпа, запушена маслена помпа, сдухам мотор, шибано масло (което е най-вероятно в твоя случай), запушен маслен филтър, скапан маслен филтър и др. не много приятни неща.
    С какво масло караш и от къде го купуваш
    значи ето какво ме притеснява специално за бар-овете- колата е загряла до 90 градуса(нормалната температура според мен) на свободна,стрелката съъъвсемм леко ми играе на 1.9,1.8 бара даже по някога до 1.7а преди не правеше така...когато я взехме лятото не падаше под 2 бара....това не знам дали е лошо....?и дали вече??? е издухана(много бързо бее)
    Alfa Romeo 1.8 TS 8v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •