Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Гасне на газ само на свободен ход

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Добрич
    Posts
    11

    Default Гасне на газ само на свободен ход

    четох повече публикации но....
    откакто я купих от италиа когато е на газ на място работи добре, тръгнели; независимо напред или назад, също независимо на дали я буташ или на инерция веднага опитва и гасне, същото го прави и когато в движение изключа от скорост независимо от скоростта и посоката.
    Майсторите казаха че трябва да сменят цялото газово
    Аз не разбирам но ако можете помогнете поне с идеи...
    мерси.....
    146 TS 16
    свещи, ламбда, нови
    Last edited by marianka90; 09-05-2009 at 07:40.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Добре дошла! Като за начало напиши каква е колата в подписа си, а майсторите вземи и ги смени. Може да е от много неща например несменяни свещи и кабели, моторче за празен ход, неработещ дебитомер, скъсан въздуховод и др. Пиши от къде си да ти кажем читав сервиз.
    Last edited by code; 07-05-2009 at 17:20.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това е щото ни е хубава газта върви на газаджия да ти обогати сместа или сам си развивай тройника с по 1/4 оборот докато получиш задоволителен резултат.
    точка

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Местя темата в газовия раздел, предполагам че там ще има още по-точни отговори.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Според трябва да ти прегледат изпарителя и преди това кранчетата-до каква степен са отворени.Почни от там и мини нататък към изпарителя.
    Само не знам боксер ли е или тс, защото по тс и газовите инжекции ме няма.
    По обикновеното лпг мога да помогна горе-долу
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by marianka90 View Post
    четох повече публикации но....
    откакто я купих от италиа когато е на газ на място работи добре, тръгнели; независимо напред или назад, също независимо на дали я буташ или на инерция веднага опитва и гасне, същото го прави и когато в движение изключа от скорост независимо от скоростта и посоката.
    Майсторите казаха че трябва да сменят цялото газово
    Аз не разбирам но ако можете помогнете поне с идеи...
    мерси.....
    Ако вземеш да напишеш от къде си сигурно ще е по лесно. Може би някой ще те насочи към близък сервиз.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Добрич
    Posts
    11

    Default

    146 TS 16
    от Добрич съм, свещи-нови, ламбда-нова,
    някой знае ли? какво отчита колата като тръгне(когато се движи) защото имам усещането че само когато е в движение гасне, както казах; независимо от скоростта и посоката.

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    с обикновена газова ли си
    точка

  9. #9
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ако си с обикновена газова(което подозирам), причините могат да са няколко: проблем в изпарителя(мембрани, запушване...), запушване на трабата за газта, запушване на сондата на бутилката или клапанчето преди изпарителя, както разбирасе и не достатъчно развита врътката преди самия двигател вече. Накратко на колата не и достига газ. Когато си на място колата се форсира, защото двигателя няма товар и израсходва по-малко количество гориво. Надявам се да съм полезен.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  10. #10

    Default Алфа газ

    И аз имах този проблем и ми казаха дебитомер, не го смених. Сега в началото,докато вдигне до 40 градуса карам на бензин и след това като позагрее обръщам на газ и оборотите падат до 5оо, но бързо се оправят.

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Да поясня и аз нещо!Не е колега,а колежка и сигурно , ако и говориме на китайски,резултата ще е същия.
    Колежке,има в Общи приказки една тема за взаимопомощ във всеки град.Там ще намериш и телефони на колеги от Добрич.По-добре се обърни към тях,за да те насочат,ако не и да ти оправят проблема.
    За "майсторите",Коде е прав!
    Добре дошла във Форума!


    П.П А сигурна ли си,че имаш газ в бутилката!?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    Младши алфист ronin_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    П.П А сигурна ли си,че имаш газ в бутилката!?[/QUOTE]



    Ти пък
    Не карай по-бързо отколкото може да лети ангелът ти хранител.Бах мааму,моя пердаши с 220

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by marianka90 View Post
    четох повече публикации но....
    откакто я купих от италиа когато е на газ на място работи добре, тръгнели; независимо напред или назад, също независимо на дали я буташ или на инерция веднага опитва и гасне, същото го прави и когато в движение изключа от скорост независимо от скоростта и посоката.
    Майсторите казаха че трябва да сменят цялото газово
    Аз не разбирам но ако можете помогнете поне с идеи...
    мерси.....
    146 TS 16
    свещи, ламбда, нови
    Здравей землячке.Сега нещо от мен.В добрич няма кой да ти я оправи,не защото няма майстори а,защото ще трябва да се извърши ремонт който е излишен,а и вече газаджиите правят монтаж и ремонт на монтирани агу от тях.В четвъртък водих моя братовчед който е от добрич в град Септември при 1 всеизвестен БГ мастер.Колата му направо залетя.В Стефан Караджа има 1 който така се е наял че не само не ти я прави а дори и можеш да получиш голяма доза унижение което за 1на жена е грозно.И аз съм със същия автомобил и имам/х този проблем.Реших го,без изключване от скорост и няма гаснене,тъкмо държи обороти които са много нужни за тези коли.Успех и добре дошла в светът на АЛФА.

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    Здравей землячке.Сега нещо от мен.В добрич няма кой да ти я оправи,не защото няма майстори а,защото ще трябва да се извърши ремонт който е излишен,а и вече газаджиите правят монтаж и ремонт на монтирани агу от тях.В четвъртък водих моя братовчед който е от добрич в град Септември при 1 всеизвестен БГ мастер.Колата му направо залетя.В Стефан Караджа има 1 който така се е наял че не само не ти я прави а дори и можеш да получиш голяма доза унижение което за 1на жена е грозно.И аз съм със същия автомобил и имам/х този проблем.Реших го,без изключване от скорост и няма гаснене,тъкмо държи обороти които са много нужни за тези коли.Успех и добре дошла в светът на АЛФА.
    То това,дето го казваш,колега е много хубаво,ама не предложи решение.Не каза и как си го решил проблема.Извинявай,ама май не си си довършил поста!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    То това,дето го казваш,колега е много хубаво,ама не предложи решение.Не каза и как си го решил проблема.Извинявай,ама май не си си довършил поста!
    Значи не съм се мъчил да и отстранявам проблема.Тук често се срещат хора да питат за това и обикновенно се спряга причината от директно влизащия въздух към филтъра.Промених посоката на тръбата преди него но ефекта е същия,и за това се примирих с това състояние.А и както се казва,1но л-но колкото повече го бъркаш толкова повече мирише.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •