Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Гасне на газ само на свободен ход

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    Значи не съм се мъчил да и отстранявам проблема.Тук често се срещат хора да питат за това и обикновенно се спряга причината от директно влизащия въздух към филтъра.Промених посоката на тръбата преди него но ефекта е същия,и за това се примирих с това състояние.А и както се казва,1но л-но колкото повече го бъркаш толкова повече мирише.
    Всъщност, това Е най-вероятната причина при “обикновени” газови уредби! Също така имай в предвид, че входа на въздухопровода се поставя в зона под влиянието на динамично налягане, и ефекта от завъртането на посоката на “тръбата” може да е несъществен (все пак зависи от модела на автомобила).
    Не знам каква ти е колата, но опитай с по-драстични мерки, временно разкачи въздуховода към филтъра или по някакъв друг начин подведи въздух от двигателното отделение към филтъра, тогава провери дали има разлика.
    Има и друг начин, който според мен е най-правилния - да “балансираш” редуктор-изпарителя.
    Разбира се има го и варианта да съм написал пълни глупости
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  2. #17
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Едно л-но не е приемлива приказка във форума! Гасненето на колата при отпускане на педала може да има поне 5 причини. Вярно е ,че тази е най- често срещаната ,но не е единствената!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Вече не гасне и мощност си възвърна ,1/4оборот обратно на час.стрелка и стана друга.

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by JJJ View Post
    Всъщност, това Е най-вероятната причина при “обикновени” газови уредби! Също така имай в предвид, че входа на въздухопровода се поставя в зона под влиянието на динамично налягане, и ефекта от завъртането на посоката на “тръбата” може да е несъществен (все пак зависи от модела на автомобила).
    Не знам каква ти е колата, но опитай с по-драстични мерки, временно разкачи въздуховода към филтъра или по някакъв друг начин подведи въздух от двигателното отделение към филтъра, тогава провери дали има разлика.
    Има и друг начин, който според мен е най-правилния - да “балансираш” редуктор-изпарителя.
    Разбира се има го и варианта да съм написал пълни глупости
    Е видяхте ли,че и от "глупостите" има полза!?Никога не се знае!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Е видяхте ли,че и от "глупостите" има полза!?Никога не се знае!

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Добрич
    Posts
    11

    Default

    на място работи, ако я бутна напред или назад без да пипам педала на газта опитва да гасне.

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Добрич
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    Значи не съм се мъчил да и отстранявам проблема.Тук често се срещат хора да питат за това и обикновенно се спряга причината от директно влизащия въздух към филтъра.Промених посоката на тръбата преди него но ефекта е същия,и за това се примирих с това състояние.А и както се казва,1но л-но колкото повече го бъркаш толкова повече мирише.
    няма значение в коя посока се движи колата просто тръгне ли гасне, и независи как тръгва (надолнище; напред или назад)

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами развий и малко кранчето както е направил колегата.
    точка

  9. #24
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Колежке, все си мислех ,че ще се вразумиш и ще се набуташ с някой лев за компютърна диагностика - ама не! Тази кола има датчик за движение! Мисля ,че е на скоростната кутия. Това естествено е мое мнение без да те ангажирам. Никъде не разбрах дали този проблем е и на двете горива или само на газ.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Колежке, все си мислех ,че ще се вразумиш и ще се набуташ с някой лев за компютърна диагностика - ама не! Тази кола има датчик за движение! Мисля ,че е на скоростната кутия. Това естествено е мое мнение без да те ангажирам. Никъде не разбрах дали този проблем е и на двете горива или само на газ.
    Тъкмо щях да я питам това.

  11. #26

    Default

    Аз така и не разбрах за кой мотор става дума.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •