Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Парктроник

  1. #31

    Default

    Това за боядисването е идея, но дали няма да попречи на работата на датчиците. Все пак ще има допълнителен слой боя.

  2. #32
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Quote Originally Posted by NikolayGB View Post
    Това за боядисването е идея, но дали няма да попречи на работата на датчиците. Все пак ще има допълнителен слой боя.
    Трябва да си правил, че да станат както трябва. С лаково покритие, 1-2 слоя и така.
    Иначе ако си без знания, много лесно може да се прецакат.
    156 TS
    ex. Spider TS

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by NikolayGB View Post
    Това за боядисването е идея, но дали няма да попречи на работата на датчиците. Все пак ще има допълнителен слой боя.
    Ако модела позволява няма проблем да се боядисват, но според мен вече повечето могат да се боядисват. Лошото е, че боята няма да е много издържлива. Виждал съм много обелени датчици. Аз затова реших да си сложа от модела с лента без да пробивам бронята и си спестих тези главоболия.

  4. #34

    Default

    За съжаление малко късно разбрах за този вид с лентите. Иначе най-вероятно щях на него да се спра. Знам, че има и датчици с бял цвят, но ще трябва да проверя дали има там от където го купих, та евентуално да го сменя.

  5. #35

    Default

    Дано да си намериш защото ще е гадно да стане " циганиика" Успех

  6. #36
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    Е как ?
    Дупчиш и слагаш ли

    Едит: Те датчиците може да се боядисат, ама си е играчка голяма и може много лесно да се прецакат.
    Да точно така дупчиш и слагаш, там където аз съм сложил моите е кухо и кабелите влязоха в багажника през дупката за кабелите за осветление на номера. На гуменото уплътнение трябва да му се рзашири дупката. След това трябва да се прекара и кабела за екрана (моя екран го мононтирах над огледалото). Датчиците ми също бяха черни, но бояджията ми беше оставил едно шишенце боя и си ги боядисах. Няма промяна в отчитането, колата си я мия ръчно или на параструйката на ОМВ несъм забелязал да се люпи боята( за сега).
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  7. #37

    Default

    Монтира ли парктроника? Стана ли датчиците да са върху черната лайсна или под нея се наложи?

  8. #38
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Quote Originally Posted by NikolayGB View Post
    Монтира ли парктроника? Стана ли датчиците да са върху черната лайсна или под нея се наложи?
    Аз ги монтирах днеска на нея, чрез сваляне на бронята.
    Доста часа отне труда. Утре ще кача снимка, за да видите как изглежда.
    Малко може би само са на високо-70см някаде от земята са.

    @pioneer
    И аз така го монтирах моя, но със сваляне на бронята. Ти не знам как си ги вкарал в дупката, след като не си свалял бронята.
    156 TS
    ex. Spider TS

  9. #39
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    @pioneer
    И аз така го монтирах моя, но със сваляне на бронята. Ти не знам как си ги вкарал в дупката, след като не си свалял бронята.
    Свалих само осветлението на номера и пластмасовите кори в багажника. Бронята не съм я свалял. Най-трудно от всичко беше да сложа обратно гуменото уплътнение.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  10. #40

    Default

    Най-накрая го монтирах парктроника. По-точно си платих да ми го монтират. Взеха ми 60лв. и мисля, че не е много скъпо. Наистина се оказа, че на черната лайсна на бронята не става и го монтираха под лайсната. Наложи се първо да ги боядисам в бяло, че иначе щеше да е цигания да ги сложа черни на бялата броня. Човекът се притесняваше, че двете двойки датчици (от двете страни на номера) ще бъдат много на близо един до друг (понеже трябвало да са на разстяние 40-45см един от друг). Но не се оказа проблем. Работи перфектно, засега. Отчита от 2м до 30см. Като имам време ще сложа и снимка.

  11. #41
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Някой ще може ли да ме просветли коя е фирмата с лентовия парктроник, че съм заинтересован да си взема един.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  12. #42

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •