Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Тракане откъм мотора 1.8 т.с спорт 127кс

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    LIULIN
    Posts
    13

    Default Тракане откъм мотора 1.8 т.с спорт 127кс

    Добър ден колеги, много се рових в форума но невидях никой с подобен проблем като моя.
    От доста време ми се появи едно тънко чукане в мотора (алфа 155 1.8 т.с спорт 127кс).Гледах какво ли не регулирах клапаните сичко е наред но чука и дразни.
    Съмнявам се дали не е вариатора но само предполагам.Как мога да разбера дали е той благодаря предварително.....
    KOITO RAZBIRA NA 155 SE SPIRA

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Здравей колега ,вариатора най напред изтропва при палене и после утихва това с времето се задълбочава и се стига до едно постоянно чаткане ясно доловимо откъм страната на ангренажа.Надявам се да съм ти бил полезен .
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Здравей колега ,вариатора най напред изтропва при палене и после утихва това с времето се задълбочава и се стига до едно постоянно чаткане ясно доловимо откъм страната на ангренажа.Надявам се да съм ти бил полезен .
    Не съм сигурен ама колегата пише че е с мотор 1.8 спорт 127к.с. това е 8 клапанова версия
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  4. #4
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    виж да не е от веригата ,може да е натегнеш малко
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by VENZAKIS View Post
    Добър ден колеги, много се рових в форума но невидях никой с подобен проблем като моя.
    От доста време ми се появи едно тънко чукане в мотора (алфа 155 1.8 т.с спорт 127кс).Гледах какво ли не регулирах клапаните сичко е наред но чука и дразни.
    Съмнявам се дали не е вариатора но само предполагам.Как мога да разбера дали е той благодаря предварително.....
    И при мен има нещо подобно. И аз като теб я карах да й регулират клапаните и дори смених вала на изпускателните, че бил износен и пак не спря. Майсторите във форума ми казаха, че клапаните се регулирали трудно и било голяма играчка и вероятно не са ми ги направили както трябва. А ти не можеш ли определиш откъде горе-долу идва шума?
    При мен е най-силно се чува откъм смукателните клапани на 2-3 цилиндър, затова си мисля, че или трябва реглаж или вала е за смяна.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #6
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Не съм сигурен ама колегата пише че е с мотор 1.8 спорт 127к.с. това е 8 клапанова версия
    Вариатора при осемклапановите е друг модел по принцип се слави че е доста здрав обаче като се разтрака трака ужасно много по гадно от на 16 клапановите и лошата новина е че не се предлага ремонтен комплект за него а като нов цената му е дори по висока от на другия което практически обезмисля покупката му защото е по лесно да се купи мотор втора употреба за толкова пари.
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #7
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Вариатора при осемклапановите е друг модел по принцип се слави че е доста здрав обаче като се разтрака трака ужасно много по гадно от на 16 клапановите и лошата новина е че не се предлага ремонтен комплект за него а като нов цената му е дори по висока от на другия което практически обезмисля покупката му защото е по лесно да се купи мотор втора употреба за толкова пари.
    Искрени извинения
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    LIULIN
    Posts
    13

    Default

    Благодаря за отговорите и мненията. За сега само ме притеснява да не се счупи .
    Last edited by VENZAKIS; 10-05-2009 at 20:25.
    KOITO RAZBIRA NA 155 SE SPIRA

  9. #9
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Няма да се счупи Сменяй масло и карай...това е 8В двигател...Чувал съм такива двигатели на по 400хил км. тропат лопат чукат и пак си вървят

    Ела на някоя среща да я преслушаме...Друго ако имаш път към кв. Дианабад може да минеш да я чуя...Не съм майстор но просто да направим сравнение и дали има нещо притеснително
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    а дали не става дума за тракането(цъкането) на инжекторите, като вдигнеш капака е доста осезаемо. Аз лично на никоя друга кола не съм чувал толкова шумни инжектори, както на нашите!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Smile

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Искрени извинения
    Моля, няма защо нали първоначалния замисъл на форума е да си помагаме един на друг с полезна информация.
    Макар на последък това да не личи много-много че много спам и много дезинформация се напълни.
    Alfa 155 2.0 16v

  12. #12
    Запален алфист Buxalkata's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofiq
    Posts
    484

    Default

    ами ако са повдига4и ... не 4е много разбирам ама и аз имам някакво 4укане и ми казаха 4е може би са те ....

  13. #13
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Buxalkata View Post
    ами ако са повдига4и ... не 4е много разбирам ама и аз имам някакво 4укане и ми казаха 4е може би са те ....
    8 клапановите мотори нямат хидравлични повдигачи на клапаните, а са с пулове!
    Сигурен ли си че са добре регулирани клапаните, че точно 8 клапановите са доста голяма игра, до колкото знам, за регулация, но не е невъзможна! Моята глава свалена са ги пасвали и регулирали и е бомба!
    Вариатора също на тия мотори не трака!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #14
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    виж да не е от веригата ,може да е натегнеш малко
    При мен в началото като е взех колата именно веригата ми претракваше!!!!Не тракаше постоянно а на някакви определени интервали (става въпрос за работа на 850 оборота) и звука беше точно като претракване такова леко...
    Last edited by mimouzunov; 19-05-2009 at 07:45.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    LIULIN
    Posts
    13

    Default

    Веригата е добре опъната и от нейна страна няма никакъв проблем.Прави ми впечатление когато е студен мотора работи прекрасно и не чука.Когато загрее мотора-вдигне тем.60г на маслото тогава започва чаткането и е постоянно.Затова си мисля че е от варятора.
    KOITO RAZBIRA NA 155 SE SPIRA

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •