Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Тракане откъм мотора 1.8 т.с спорт 127кс

  1. #16
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Тва не ти ли звучи по-скоро като на пикливо масло, дето става на "лимонада" от нищо жега? Вариаторът си работи независимо от температурата на маслото и всъщност трака на студена кола докато стигне масълце до него (пак с уговорката, че на 8В е рядкост)
    Last edited by bass; 19-05-2009 at 11:52.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    LIULIN
    Posts
    13

    Default

    Мерси колега за отговора.
    Да и аз така си помислих първона4ално,но не е от маслото карах преди да го сменя с елф (0W30 evolutin sxr)сега сипах (10w40 пак на елф Competition) и ефекта е същия.
    И маслото е с гарантиран произход работя в промобил (рено)и ние си го внасяме.А като я разглобих видях 4е има малак луфт в вариатора и това ме кара да мисля 4е е от вариатора нищо 4е е рядкост.
    Last edited by VENZAKIS; 19-05-2009 at 13:43.
    KOITO RAZBIRA NA 155 SE SPIRA

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    LIULIN
    Posts
    13

    Default

    Колеги не е вариатор, не е разпределителен вал вече незнам какво може да е направо се отчаях .Ходих по майстори всеки говори глупости и ништо конкретно,а не ми се рсзглаба мотор е така (за едно тънко 4укане).И наи вече забелязвам 4е се появява като се покара малко демек загрее.
    KOITO RAZBIRA NA 155 SE SPIRA

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    а дали не става дума за тракането(цъкането) на инжекторите, като вдигнеш капака е доста осезаемо. Аз лично на никоя друга кола не съм чувал толкова шумни инжектори, както на нашите!
    Това щях да ти кажа и аз,също така кажи откъде идва шума,защото ако са клапани или са инжекторите шума си е осезаемо доловим горе,а не навътре в мотора.И моят мотор е доста шумен,но при мен чашките на изпускателните клапани са леко износени и затова имам шум и като имаш в предвид,че не е фатално и реглаж им правих на клапаните+смяна на пуловете и пак си чука лекинко.Общо взето подкрепям VFTI карай смело и тва е,с уговорката,че ти си знаеш най-добре какъв е шума и колко е силен,но не се вкарвай във филми безкрай.Тоя мотор трудно ще го счупиш,все пак е считан за един от най-здравите за времето си и награди даже има.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  5. #20
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Не сам кой знае колко много разбирач,хоби ,но сринах два агрегата 1,8 ТС на 155 и на 156 и то не от каране,а от масло ..... и именно как: с масло СЕЛЕНА 10W40 като подгоня агрегата над 5500 оборота и го даржа с таз обороти над 100 километра ,каране на рали, маслото загрява над 110 градуса и става на вода, налягането ряско пада при 850 оборота и.....агрегата се е сринал вече(шлаиване, нови лагери или направо друг вал ,моя милост, но вече с лагери от ТЕМПА 85 година ) .Вече 1 година ги натискам като луд 5000....7000 оборота ,50....100 км пробег с средна скорост не по-малко от 90 км (не на магистрала),но вече с PROPULS ROADSTER 4T 15W50 и нямам тоз проблем,а ми казаха и чух каквили не мниения,но агрегата държи поне за сега,15 000 км,1 път сменено . А чукането според мен може да идва от 2 неща или чука биелен лагер/болт(звука е метален,все едно че биеш чук в наковалня и не се променя звука на студен и загрят агрегат и звука се чува горе в главата ) или клапани(звука се променя ).Клапаните се правят гадно и лесно, стига да не те мързи,много монтаж и демонтаж.Свалятсе валовете и се вадят пуловете,монтира се без пулове и се мерят хлабините,пак демонтаж ,купуват се нови пулове ,те са през 0,025мм от 1.5 мм до 3.5 за всеки клапан ..8 броя.Монтаж и чукането в калапаните изчезва ,агремата става тих и с мек и приятен звук ,Всичко се прави за 4 часа, като работа и времето за доставка на пуловете, ако ги нямат в наличност в магазина .
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    LIULIN
    Posts
    13

    Default

    Да и аз ве4е съм на това мнение 4е има не6то по-надолу.
    Само да ми остане малко време свалям картера и ще погледна лагерите в какво състояние са 4е направо полудявам да го слушам това.Другото което забелязах,че като подържам 2 000 оборота (без колата да върви,а на място)чукането се появява и из4езва.Все ме кара да мисля че ако е лагер или болт то ще бъде постоянно а не променящо се.Другия вариянт да има износена чашка и да не сам ч видял и да са клапани.
    KOITO RAZBIRA NA 155 SE SPIRA

  7. #22
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Когато е биелен болт се получава това: ту има чукане ,ту няма,ако е изкована втулката и тя се движи (завърта се) в биелата и е станала като елипса.Не казвам ,че сам 100% сигурен.Предположение .
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  8. #23

    Default

    При мен се чува горе при всмукателния вал и е постоянно, като понякога на студен двигател го няма за около 1 мин
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #24
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    При мен се чува горе при всмукателния вал и е постоянно, като понякога на студен двигател го няма за около 1 мин

    И мойта си меля като позагрее малко и почва.
    Най много се чува при на 2-ра 3-та без газ и обороти около 2000.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    LIULIN
    Posts
    13

    Default

    На4и да караме спокойно с пълна газ и да не ни притеснява ,нещтото което ме успокоява е факта 4е не 4ука само мйта.
    Така ми казаха и колегите,но нали трябва да се ровя за нешто ,4е ина4е не ми е интересно.......
    ОК тогава само напред.
    KOITO RAZBIRA NA 155 SE SPIRA

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by VENZAKIS View Post
    На4и да караме спокойно с пълна газ и да не ни притеснява ,нещтото което ме успокоява е факта 4е не 4ука само мйта.
    Така ми казаха и колегите,но нали трябва да се ровя за нешто ,4е ина4е не ми е интересно.......
    ОК тогава само напред.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  12. #27

    Default

    Малко развитие по темата.
    Закарах Алфата на майстор да й регулира клапаните, понеже се предполагаше, че тракането е от тях.
    Оказа се, че хлабините варират от 0,45 до 0,65 и трябва да се сменят пулове.
    Днес си взех колата от сервиза, но не съм особено доволен. Пак си трака, но по-тихо.
    Имам чувството обаче, че ще се засили и ще стане както преди.
    По майстори повече няма да ходя ! По-добре да си трака отколкото само да си давам парите на вятъра и да се ядосвам !

    Малко цифри :

    Майстор No 1 :

    80 лв. за разпределитен вал на изпускателните клапани (от колега от форума)
    13 лв. куриер
    45 лв. труд
    хлабините си били добре и нямало нужда от смяна на пулове

    Майстор No 2 :

    24 лв. за пулове- 8 броя по 3 лв.
    60 лв. за труд

    Това е от мен. Сами си преценете дали има смисъл да се борите с гадното тракане !
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Малко развитие по темата.
    Закарах Алфата на майстор да й регулира клапаните, понеже се предполагаше, че тракането е от тях.
    Оказа се, че хлабините варират от 0,45 до 0,65 и трябва да се сменят пулове.
    Днес си взех колата от сервиза, но не съм особено доволен. Пак си трака, но по-тихо.
    Имам чувството обаче, че ще се засили и ще стане както преди.
    По майстори повече няма да ходя ! По-добре да си трака отколкото само да си давам парите на вятъра и да се ядосвам !

    Малко цифри :

    Майстор No 1 :

    80 лв. за разпределитен вал на изпускателните клапани (от колега от форума)
    13 лв. куриер
    45 лв. труд
    хлабините си били добре и нямало нужда от смяна на пулове

    Майстор No 2 :

    24 лв. за пулове- 8 броя по 3 лв.
    60 лв. за труд

    Това е от мен. Сами си преценете дали има смисъл да се борите с гадното тракане !
    И аз съм така не се коси.Майстора е винивен само,че не ти е обяснил защо си чука пак,а именно на 99% съм сигурен,че имаш износени чашки на изпускателните клапани и има луфт почти недоловим и никак не е фатално,нищо не може да и стане на колата.А усещаш ли промяна във вървеж,предполагам ще кажеш не.Докато не се уплътни всичко винаги ще ти е толкова шумен мотора,обаче не може да се счупи,така че нека си мели и тва е,аз съм и свикнал отдавна.Хора,които чуват за сефте 8 клапанов мотор на алфа с верига си мислят"е тоя мотор ако не издъхне всеки момент та на",обаче-не.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    И аз съм така не се коси.Майстора е винивен само,че не ти е обяснил защо си чука пак,а именно на 99% съм сигурен,че имаш износени чашки на изпускателните клапани и има луфт почти недоловим и никак не е фатално,нищо не може да и стане на колата.А усещаш ли промяна във вървеж,предполагам ще кажеш не.Докато не се уплътни всичко винаги ще ти е толкова шумен мотора,обаче не може да се счупи,така че нека си мели и тва е,аз съм и свикнал отдавна.Хора,които чуват за сефте 8 клапанов мотор на алфа с верига си мислят"е тоя мотор ако не издъхне всеки момент та на",обаче-не.
    Според него гърбиците на валовете били много заострени, а назад по-скосени и имало голям ход и така...
    За чашките аз го питах дали не са износени и той каза, че не били.
    Другото е , че тракането се чувало по-силно и заради цъкането на дюзите.
    Не се притеснявам, че мотора ще се счупи, а просто тракането ужасно много ме дразни-все пак съм си взел бензинова кола.
    Относно вървежа- по-принцип колата си ми прекъсва леко на студен двигател в ниските обороти, но сега май нещата се влошиха. Още там като я запалихме не искаше да се изфорсира и отначало държеше ниски обороти и едва не гаснеше. Предположих, че е защото мястото беше малко под наклон, а бензина на свършване. Но така и не свърши, а дори след като загря ми се струва, че колата работи неравномерно и нестабилно дори и на празен ход и като, че ли има по-малко мощност от преди.
    Проверих дали не е откачил нещо и да е забравил да го сложи или да е раменил местата на кабелите на свещите, но не е.
    Надявам се като сложа бензин да се оправи и проблема да не е в грешно зацепване на валовете.
    Ами това е. Ако има нещо ново пак ще пиша.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Според него гърбиците на валовете били много заострени, а назад по-скосени и имало голям ход и така...
    За чашките аз го питах дали не са износени и той каза, че не били.
    Другото е , че тракането се чувало по-силно и заради цъкането на дюзите.
    Не се притеснявам, че мотора ще се счупи, а просто тракането ужасно много ме дразни-все пак съм си взел бензинова кола.
    Относно вървежа- по-принцип колата си ми прекъсва леко на студен двигател в ниските обороти, но сега май нещата се влошиха. Още там като я запалихме не искаше да се изфорсира и отначало държеше ниски обороти и едва не гаснеше. Предположих, че е защото мястото беше малко под наклон, а бензина на свършване. Но така и не свърши, а дори след като загря ми се струва, че колата работи неравномерно и нестабилно дори и на празен ход и като, че ли има по-малко мощност от преди.
    Проверих дали не е откачил нещо и да е забравил да го сложи или да е раменил местата на кабелите на свещите, но не е.
    Надявам се като сложа бензин да се оправи и проблема да не е в грешно зацепване на валовете.
    Ами това е. Ако има нещо ново пак ще пиша.
    Същият филм бях и аз като я запалих сефте,но ме успокоиха,че сама ще се оправи и така и стана.На второто палене на другия ден нямаше и помен от проблема.Трябвало време да свикне с новия реглаж ми казаха и се самообучавала бързо и после вече.
    П.П. А относно прекъсването на студено и аз се боря с него вече 2 години сигурно и няма оправия.Последно смених свещи и кабели и напръсках всички възможни връзки с конактен спрей и никакъв ефект.На диагностика не ми излиза нищо и така,всички дигат ръце,а аз си я лекувам по стар алфистки метод-2 минути работа преди потегляне.
    Last edited by 155_8000rpm; 14-06-2009 at 16:51.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •