Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем с педала на газта

  1. #1

    Default Проблем с педала на газта

    Карам 1.9 JTD и като вляза в дупка или карам по павета педала на газта ми прави мизерии, предполагам че прави лош контакт някаде. Някои ако се е сблъсквал с този проблем ще му бъда благодарен ако каже как да го отстраня. Иначе мисля да разглобя каквото мога и да напраскам с контакт шпрей всички всички връзки.
    145 jtd

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Aйтос
    Posts
    25

    Default

    какво точно прави?
    2.4 жтд 99г. 136

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    да не те разстройвам, но не еникак изключено да е потенциометърът на педала на газта...а той не е от най-евтините елементи, пък не съм чувал да подлежи на ремонт
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ivo811 View Post
    какво точно прави?
    Примерно ако карам по павета и държа педала на газта в едно положение постоянно ту ще ми забива нос колата ту ще започне да набира рязко или пък ако мина през някоя дупка ще забие нос и след малко като мина през друга пък ще се оправи. Имам чувстото че като мина през дупка сякаш нещо се разкача букса ли някоя да е и аз не знам.

    Другото което е че на диагностика ми изписва грешка в педала на газта.
    Last edited by robertov; 11-05-2009 at 16:31.
    145 jtd

  5. #5

    Default

    Някой може ли да ме насочи къде е буксата на потенциометъра?
    145 jtd

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    35
    Posts
    14

    Default

    Здравей и аз имах същия проблем.И като я закарах в сервиза на фиат ми казаха,че проблема ми идва от дадчика на газта.Имаш два варианта да свалят твоя и ако може да се направи,ако ли не трябва да си вземеш чисто нов(не е за препоръчване втора употреба,защото не се знае дали е здрав)аз извадих късмет защоото като тръгнаха да го разглобяват се оказа,че една жичка се е разпоила. Сега вече нямам проблеми.Но не знам дали твоя проблем е същия,ако на таблото ти свети една червена свещ с капчици значи е същото.Най-добре я откарай да я закачът на ПС.
    Alfa Romeo 145 1.9JTD

  7. #7

    Default

    Напръсках буксата на потенциометъра която се намира до ЕКУ-то с контакт шпрей и проблема изчезна. Много съм благодерен на всички колеги.
    145 jtd

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •