Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Голям проблем моля помогнете

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    63

    Default

    колега и аз го имах тоя проблем. 1- дебитомера 2- правилно са ти казали за ангрнажа,на повечето не е сменян както трябва. моя го направиха едни пичове,които имат сервиз на асеновградско шосе(до бензиностанция ОрГаз), (мн. съм доволен) НИКОМ-АУТО
    ALFA 146 1.4 ts. 2000г. черна перла

  2. #17

    Default

    Та резултата е такав че след като махнах буксата на дебитомера оборотите се успокоиха, има малко проблеми при покачване на първоначалните обороти, просто се налага да галиш газта, иначе прекъсването и пукането вав въздушния филтър, то преди беше като един бус които имахме, пукаше посащият начин, та след смяна на кабели на свещите, след смяна на свещи и шлайфане на главата в гърция се оказа просто центровката, проблема беше същият средни обороти не поддаржа пука праска прекасва, за сега карам алфата само на пълна газ или без гас, средно полойение е много трудно
    Ам да попитам има ли някакав вариант да бъде смукача който да не се затваря напълно, покоментирайте и тази вероятност която подочух

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    в твоята кола няма смукач колега. що не пробваш с търсачката. има една камара теми по въпроса. може да е спукан въздушен маркуч, може да е откачено вакумче, дроселовата клапа може да не се затваря щото се е напълнила с боклуци, ТПС-а може да е капут, може да са свещите и най-накрая -дебитомер. и чак като се проверят тия неща , се преглежда как работи ламбдата.
    ПП, газова имаш ли.
    точка

  4. #19

    Default

    Аз имам подобен проблем с оборотие,само че не ми подържа ниските обороти и работи само ако подавам газз,пусна ли педала и гасне веднага ,казаха ми,че може да е от стъпковото моторче,друг ми вика,че са свещи или кабели,дори и ланда сондата,истината е че не знам какво да правя
    Alfa Romeo,не върви бързо,тя лети ниско

  5. #20
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Twin_spark View Post
    Аз имам подобен проблем с оборотие,само че не ми подържа ниските обороти и работи само ако подавам газз,пусна ли педала и гасне веднага ,казаха ми,че може да е от стъпковото моторче,друг ми вика,че са свещи или кабели,дори и ланда сондата,истината е че не знам какво да правя
    Колега, ако не знаеш как изглеждат гореизброените неща и кое къде седи, иди на диагностика. Поне да ти кажат къде е проблемът. Ти си изброил почти всички компоненти на инжекциона.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #21
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Сори за спама,ама не ми се спи и пак четох и не се здържах!Абе ,колега,а от някъде да ти смуче въздух.То така както го обясняваш ми мяза направо на охлабен всмукателен колектор.Ако беше някой москвич,щях да ти кажа,че карбуратора е пред изпадане.Та в тоя ред на мисли си виж,дали някой вакуум не се е скъсал.търси първо по-простото!
    А па досега беше дебитомер

    Аз се извинявам ма май пак ше спра да пиша като има толко спецове дето кат немогат да спят диагностицират !
    И кво сега сменихте му дебитомера после маркучите на колектора после бензина и .... така докога ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #22

    Default

    Не колеги газово нямам, но преди време се беше прокъса маркуча който отвежда въздуха кам дебитомера но тогаз не ми го правеше, но сега е залепен, ще проверя горепосочените неща и пак ще пиша резултата

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    А па досега беше дебитомер

    Аз се извинявам ма май пак ше спра да пиша като има толко спецове дето кат немогат да спят диагностицират !
    И кво сега сменихте му дебитомера после маркучите на колектора после бензина и .... така докога ?
    Чак до ауспуха!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24

    Default

    Колеги ако някой се интересува ето клип с алфата http://vbox7.com/play:b49ede30

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by profesore89 View Post
    Колеги ако някой се интересува ето клип с алфата http://vbox7.com/play:b49ede30
    е и кво излезе?

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София
    Posts
    3

    Default ...

    и аз имам сьщия проблем и я карах на диагностика в ванто треит и ми казаха че ми е изгорял фазовия сензор (около 130лв ) и работа 180
    ама 6те го муча сам
    надявам се да сум помогнал

  12. #27

    Default

    Ами колеги още нищо не е излязло,след почистване на дебитомера и почистване на една електрическа клапа която определя оборотите нещата се подобриха значително, Нопроблема си остава, носега поне в дветрети от пътите когато изкарвам колата от гаража си работи добре, а също така смених спортния филтър с който бях с обикновенния си за модела.
    Ако не се сещате за тази клапа с електронно определяне имам възможност да я снимам и да ви я покажа, сега поплан преди закопуването на дебитомер, мие да сменя свещите защото голяма вероятност е и някоя от тях да ми прави понякога проблеми: поне според повечето които сам поразпитал

  13. #28

    Default

    А каде се намира този фазов сензор и за какво служи ако може малко инфо

    Моля използвай бутон EDIT/РЕДАКТИРАНЕ когато пускаш последователни постове през 3 минути
    Last edited by tonov; 01-06-2009 at 00:12.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by profesore89 View Post
    Ами колеги още нищо не е излязло,след почистване на дебитомера и почистване на една електрическа клапа която определя оборотите нещата се подобриха значително, Нопроблема си остава, носега поне в дветрети от пътите когато изкарвам колата от гаража си работи добре, а също така смених спортния филтър с който бях с обикновенния си за модела.
    Ако не се сещате за тази клапа с електронно определяне имам възможност да я снимам и да ви я покажа, сега поплан преди закопуването на дебитомер, мие да сменя свещите защото голяма вероятност е и някоя от тях да ми прави понякога проблеми: поне според повечето които сам поразпитал
    Колега,извинявай за грубия въпрос но,ти какси представяш 1 мангал да дере яко коня с прът за да бяга повече,как би се чувствал коня след изминатия преход?Не за друго ама,като ти видях клипчето с третирането на колата,просто си казах.Този човек му е много и това което му дава колицата.Нищо лично просто на такова каране..........не знамНови състезателни коли които са направени за тази цел издават багажа още на тренировки,а пък тая стара баракуда как да има поведение на туристически-безпроблемен ,стар автомобил.

  15. #30
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    Колега,извинявай за грубия въпрос но,ти какси представяш 1 мангал да дере яко коня с прът за да бяга повече,как би се чувствал коня след изминатия преход?Не за друго ама,като ти видях клипчето с третирането на колата,просто си казах.Този човек му е много и това което му дава колицата.Нищо лично просто на такова каране..........не знамНови състезателни коли които са направени за тази цел издават багажа още на тренировки,а пък тая стара баракуда как да има поведение на туристически-безпроблемен ,стар автомобил.
    на абсолютно същото мнение съм! Неможе да гърчиш така колата и да очакваш, че няма да има проблем!
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •