Results 1 to 6 of 6

Thread: въпрос за предно стъкло - спешно

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Русе
    Posts
    19

    Default въпрос за предно стъкло - спешно

    Здравейте приятелчета,
    имам следния въпрос - има ли предно стъкло, което след удар става на пясък както страничните, понеже тая от магазина за автостъкла не може да ми намери предно стъкло вече 2 седмици и ме заплашва, че ако съм й донесяла старо не се знаело дали при евентуален удар от камъче нямало да ми се пръсне в лицето. Четох, четох из интернет и не намерих подобна информация. Ще Ви бъда много благодарна. Колко време да карам с цепнато стъкло, а и колата е старичка ...
    Лъже ме само - утре щял да дойде камиона с новите стъкла - отивам не на другия, а на по-следващия ден и ми заявява, че в момента бил пристигнал камиона и го разтоварвали - до половин час трябвало да свършат. Връщам се след един час и се мотая още половин пред магазина, за да ми каже че още не са свършили, стъклото е само едно и не се знаело дали ще е здраво. На другия ден ми обяснява, че колегата й щял да ходи на помен и нямало да отворят до 11ч /не, че я питам де/. На другия ден й звъня в 13ч понеже магазина е затворен, за да ми каже, че колегата й бил за риба и нямало да може да дойде. Обеща да звънне 3 пъти и не го направи -изнервих се. Какво да си мисля, освен че нямат предно стъкло и ме мотат докато си намерят.
    Та... има ли предно стъкло, което да става на пясък след удар?

  2. #2
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by iiv_mortisha View Post
    Здравейте приятелчета,
    имам следния въпрос - има ли предно стъкло, което след удар става на пясък както страничните, понеже тая от магазина за автостъкла не може да ми намери предно стъкло вече 2 седмици и ме заплашва, че ако съм й донесяла старо не се знаело дали при евентуален удар от камъче нямало да ми се пръсне в лицето. Четох, четох из интернет и не намерих подобна информация. Ще Ви бъда много благодарна. Колко време да карам с цепнато стъкло, а и колата е старичка ...
    Лъже ме само - утре щял да дойде камиона с новите стъкла - отивам не на другия, а на по-следващия ден и ми заявява, че в момента бил пристигнал камиона и го разтоварвали - до половин час трябвало да свършат. Връщам се след един час и се мотая още половин пред магазина, за да ми каже че още не са свършили, стъклото е само едно и не се знаело дали ще е здраво. На другия ден ми обяснява, че колегата й щял да ходи на помен и нямало да отворят до 11ч /не, че я питам де/. На другия ден й звъня в 13ч понеже магазина е затворен, за да ми каже, че колегата й бил за риба и нямало да може да дойде. Обеща да звънне 3 пъти и не го направи -изнервих се. Какво да си мисля, освен че нямат предно стъкло и ме мотат докато си намерят.
    Та... има ли предно стъкло, което да става на пясък след удар?
    по принцип оригиналното стъкло неможе , можеш да караш извесно време така ,но се пак не прекаляваи,предното стъкло е трипласт и няма нищтоо общто с страничните новите са около 130 кинта .
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  3. #3
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by iiv_mortisha View Post
    Здравейте приятелчета,
    имам следния въпрос - има ли предно стъкло, което след удар става на пясък както страничните, понеже тая от магазина за автостъкла не може да ми намери предно стъкло вече 2 седмици и ме заплашва, че ако съм й донесяла старо не се знаело дали при евентуален удар от камъче нямало да ми се пръсне в лицето. Четох, четох из интернет и не намерих подобна информация. Ще Ви бъда много благодарна. Колко време да карам с цепнато стъкло, а и колата е старичка ...
    Лъже ме само - утре щял да дойде камиона с новите стъкла - отивам не на другия, а на по-следващия ден и ми заявява, че в момента бил пристигнал камиона и го разтоварвали - до половин час трябвало да свършат. Връщам се след един час и се мотая още половин пред магазина, за да ми каже че още не са свършили, стъклото е само едно и не се знаело дали ще е здраво. На другия ден ми обяснява, че колегата й щял да ходи на помен и нямало да отворят до 11ч /не, че я питам де/. На другия ден й звъня в 13ч понеже магазина е затворен, за да ми каже, че колегата й бил за риба и нямало да може да дойде. Обеща да звънне 3 пъти и не го направи -изнервих се. Какво да си мисля, освен че нямат предно стъкло и ме мотат докато си намерят.
    Та... има ли предно стъкло, което да става на пясък след удар?
    Не може да стане на "пясък"
    От доста години не се произвеждат "секуритни" предни стъкла. Пък и щом е спукано /някой да е виждал спукано странично стъкло/, значи е триплекс, т.е. не може да падне на парчета.
    Колежке, виж в някой друг магазин, че стъклото на 146-ца не е някаква дефицитна стока. Би трябвало да го имат в наличност.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Русе
    Posts
    19

    Default

    Не е за 146, а за Уно. А по принцип произвеждали ли са се стъкла които стават на пясък след удар или само странични има такива?
    Last edited by deadairplane; 11-06-2009 at 01:55.

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Само странични и задни стават на сол , предните от началото на 80-те години е задължително да са триплекс . Предното може да го строшиш и да го навиеш на руло но няма да се разпадне
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    по принцип стават "на сол" закалените стъкла с идеята да се счупи на малки парченца а не да ти отреже главата например. всички стъкла (прозорци де) в колата са закалени вкл. и преднот само че то е като в сандвич и въобще е с друга структура. та то пак става на сол само че при много як удар освен това не се пръска а седи цяло заради "сандвича"
    а иначе ти за кобра ли говориш че те мотат защото и аз съм за смяна и си мислех при тях да хода
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •