Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80

Thread: За температурата на двигателя 156 2.4 jtd

  1. #1

    Smile За температурата на двигателя 156 2.4 jtd

    Здравейте, колеги. От съвсем скоро и аз се сдобих с очарователна палава италянка - Алфа 156 2.4. Но понеже все още не съм наясно с своебразния и нрав, реших да попитам вас как варира температурата на двигателя, която е индицирана до часовника на таблото. Нормално ли е да седи на 75 градуса при положение че колата се е движела в продължение на 2 часа? Питам защото при немските кочини като залепне на 90 градуса и там стой и не мърда ако ще да я режеш ако ще по инерция да караш та затова питам. Днес си я взех с транзитни номера от друг град и по пътя забелязвам че като я режа опира чертичката на 90 а при по спокойно каране пада до 70 градуса.. Та въпроса ми е дали е нормално това или термостата е за смяна? Иначе изчислих че за 200 км изванградско и за 50 градско ми е изгорила 7 литра, при 140-160 по магистралата и педала до долу при изпреварване , което смятам че е доста добре..Е хайде колеги помагайте?

  2. #2
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    честито колега.. моята при продължително каране стои някаде около 85 градуса. при настъпване или в задръстване минава савсем леко стрелката 90 градуса но е за малко ...

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Писано е доста по темата за градусите. Нормално е да стои около 90 по таблото.

    Ако наистина е дала 7 литра за 250 км (2.8/1оо средно) - ти си шампион.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4

    Default

    7 на 100 имах предвид. Е тоя доста варира сигурно ще се наложи смяна благодаря ви

  5. #5
    започва да се пристрастява paco6676's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    46

    Default

    страхотен разход , искам и моята да гори такаи да върви като 2.4 ,а за стрелката, моята стои на 75 извън градско но като ми направиха диагностика се оказа че реалната е по висока т.е.датчика ми лъже
    Алфа 156 1.9 JTD

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    мойта е 1.9 и държеше 70 градуса. и скоро като смених термостата сега стои малко преди 90 градуса . можеби 85 се води. сменяй термостата и газ

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by paco6676 View Post
    страхотен разход , искам и моята да гори такаи да върви като 2.4 ,а за стрелката, моята стои на 75 извън градско но като ми направиха диагностика се оказа че реалната е по висока т.е.датчика ми лъже
    Че твоята би трябвало да дава доста по-нисък разход от този, макар и да не върви като 2.4.
    Иначе дори и да ти отчита по-ниска температура датчикът, ако се колебае температурата и след като е загряла колата, значи пак има съмнения за термостат
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    започва да се пристрастява paco6676's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    46

    Default

    верно че е по нисък(5.5 извън градско) ама колегата се беше объркал и писа общо 7,та за това изразих това мнение ,но ми се струва че разхода му е долу горе добре
    Алфа 156 1.9 JTD

  9. #9
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Честито за Алфичката. За температурата: ще искараш лятото, но след това си смени термостата (ако имаш парички, направи го сега). За разхода: 7л/100км напълно нормално. Със здраве!
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  10. #10
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Дизела по принцип трябва да държи по висока темпереатура моя ако студено и няма задръствания седи 70 - 80 малко да има веднага 88,9 - 90 при големи задръсвания и като види голем баир каде 100 карай лятото така . Имаш супер разход 8 / 100 при нормално каране ми е на дълго иначе с твойта скорост 9 , 10
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #11

    Default

    Благодаря, отговорихте ми изчерпателно

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Здравейте, колеги. От съвсем скоро и аз се сдобих с очарователна палава италянка - Алфа 156 2.4. Но понеже все още не съм наясно с своебразния и нрав, реших да попитам вас как варира температурата на двигателя, която е индицирана до часовника на таблото. Нормално ли е да седи на 75 градуса при положение че колата се е движела в продължение на 2 часа? Питам защото при немските кочини като залепне на 90 градуса и там стой и не мърда ако ще да я режеш ако ще по инерция да караш та затова питам. Днес си я взех с транзитни номера от друг град и по пътя забелязвам че като я режа опира чертичката на 90 а при по спокойно каране пада до 70 градуса.. Та въпроса ми е дали е нормално това или термостата е за смяна? Иначе изчислих че за 200 км изванградско и за 50 градско ми е изгорила 7 литра, при 140-160 по магистралата и педала до долу при изпреварване , което смятам че е доста добре..Е хайде колеги помагайте?
    аз също карам 2.4 JTD. имах същият проблем, ниска работна температура и повишен разход. реших го със смяна на термостат. сега стрелката за температурата стои в долната половина на разстоянието от 70 до 90 градуса, т.е. около 80 градуса. единствено при продължително изкачване вдига на близо 90 градуса. а с разхода съм между 5.5 и 6 L на 100 км.

  13. #13

    Default

    моята стрелка стои на около 60,при много голям баир отива на 70-80.разхода ми е 9.5 градско и 6.5 извън.мисля,че е мн.добре.та се чудя дали не ми е преебан само датчика.какво ще кажете?или да сменям всичко.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    моята стрелка стои на около 60,при много голям баир отива на 70-80.разхода ми е 9.5 градско и 6.5 извън.мисля,че е мн.добре.та се чудя дали не ми е преебан само датчика.какво ще кажете?или да сменям всичко.
    Термостата с датчика ... според мене ма зимата го сменяй летото е по-добре по принцип около 95 -98 градуса требва да е на голям баир продължително каране
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #15
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Моята стоеше на 70 градуса. Смених термостата и сега стои пак на 70 градуса.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •