Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 80 of 80

Thread: За температурата на двигателя 156 2.4 jtd

  1. #76
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Отклонението между 3-те е +/- 4 градуса някъде.

    4 градуса да не е малко бе

    ---------- Post added at 18:02 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ми аз имам лазерен дето мери и на червата и на л...а в тях
    Термодвойката струва 15 лв - лазАрния ти ще ни просветлиш ква му е цената
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #77
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    4 градуса да не е малко бе

    ---------- Post added at 18:02 ---------- Previous post was at 18:02 ----------



    Термодвойката струва 15 лв - лазАрния ти ще ни просветлиш ква му е цената
    Еми не мислиш ли, че все пак в казанчето температурата е една, на блока на термостата е друга и на течноста където е топнат датчика също? Според мен 4 градуса не е много. Сега на мен като меря не ми трябва да меря с точност до градус. Когато се наложи мерене се мери по принцип главно да се види дали термостата е заминал или датчика мери грешно или уреда в купето мери грешно. Мен 4 градуса разлика ме устройва напълно за да разбера какво е положението.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #78
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Малко инфо и от мен.
    Колата от подписа по-миналото лято я карах почти винаги до лампата(не я оставях да светне,постоянно пусках по инерция или спирах) до 130гр.-причината запушен радиатор.
    Никога през това време водата не завря-не знам защо.Бях се принудил да изключа единия датчик от термостата за да работят перките постоянно
    Накрая радиатора просто се пръсна(по коледа текна от всякъде) и след смяната всичко си показва в нормите,държи ми 90гр.включва ми първата степен малко след 90гр.,загрява си като за дизел и няма поражения по мотора
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  4. #79

    Default

    zdraveite imam podobniq problem kato va6iq samo4e pri men darji gradusi nad 90 i poka4va i parnoto ot toplo mina na studeno dneska smenih termustata kato si misleh 4e e ot nego no uvi pak sa6toto samo4e sega parnoto duha toplo a temperaturata ne spada sedi si nad 90 i nagore pomognete mi ako znaeete ne6to

    КОЛЕГА, МОЛЯ ПОЛОЖИ МАЛКО СТАРАНИЕ И ПИШИ НА КИРИЛИЦА!
    Last edited by tonov; 06-02-2014 at 19:27.

  5. #80
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Аз имам проблем, който само може да хвърляме боб, но според мен е термосатта. Нека някой който се е сблъсквал с подобен да каже. Колата трудно загрява в сегашните зимни условия. Купето доста бавно се стопля. При цял следобед обикаляне из града вдига малко над 50 гр и, парното е пуснато на 32.5, а духа леко топло, колкото да не е студено в купето. Термостата, или датчика, или и двете?
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •