Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 80

Thread: За температурата на двигателя 156 2.4 jtd

  1. #16
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Моята стоеше на 70 градуса. Смених термостата и сега стои пак на 70 градуса.
    Менте термостат ... на старата кола 3 термостата смених ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  2. #17
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колеги моята държи на 76-77 градуса, но денс си поръчах нов термостат, в вторник ще дойде и ще го сменя,и ще пиша чпечетления, иначе на някой ако му върви термостат на 77 градуса на колата от подписа да звънка

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #18
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Смених термостат и вентилатор-резистор или там както се казва втората степен на перките за охлаждане на двигателя ...
    Та след смяната на термостата и този датчик се оказа че колата при постоянни 100-120 км/ч. поддържа нормалните 90 градуса,но при по-висока скорост веднага се покачва на 100....при изкачване на баир стрелката стига до последното разделение преди навлизане в червената зона или т.е. последната черна чертичка на дисплея.
    Едни ми казват,че всеки термостат работел оптимално при различна температура и това,че предният когато беше здрав закотвяше на 90 градуса не означава,че и новият работи оптимално на тези градуси.
    Давайте съвети ... ако ли не и аз вече не знам.
    Аааа за перката ... след смяната и тя отново се включва едва при достигане на 100 градуса или т.е. отново липсва първата степен която включва перката на 90 градуса.
    И сега ако ме разбра някой ...
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  4. #19
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега доколкото знам трябва да заковава около 90 градуса, а на пета предавка с 100-120 трябва дори да спадне температурата, не е нормално по мое мнение

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #20
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Дизела по принцип трябва да държи по висока темпереатура моя ако студено и няма задръствания седи 70 - 80 малко да има веднага 88,9 - 90 при големи задръсвания и като види голем баир каде 100 карай лятото така . ...
    Дизелът, както и всеки нормален двигател, на който му е изправна охладителната система и датчиците, си държи ПОСТОЯННА температура, когато загрее. Единствено зимата може да падне леко, ако се слускаш на скорост по баир надолу. Другото са прецакани датчици, термостати, радиатори и т.н.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #21
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Дизелът, както и всеки нормален двигател, на който му е изправна охладителната система и датчиците, си държи ПОСТОЯННА температура, когато загрее. Единствено зимата може да падне леко, ако се слускаш на скорост по баир надолу. Другото са прецакани датчици, термостати, радиатори и т.н.
    Знам въпроса че държи по висока температура от бензина
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #22
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Смених термостат и вентилатор-резистор или там както се казва втората степен на перките за охлаждане на двигателя ...
    Та след смяната на термостата и този датчик се оказа че колата при постоянни 100-120 км/ч. поддържа нормалните 90 градуса,но при по-висока скорост веднага се покачва на 100....при изкачване на баир стрелката стига до последното разделение преди навлизане в червената зона или т.е. последната черна чертичка на дисплея.
    Едни ми казват,че всеки термостат работел оптимално при различна температура и това,че предният когато беше здрав закотвяше на 90 градуса не означава,че и новият работи оптимално на тези градуси.
    Давайте съвети ... ако ли не и аз вече не знам.
    Аааа за перката ... след смяната и тя отново се включва едва при достигане на 100 градуса или т.е. отново липсва първата степен която включва перката на 90 градуса.
    И сега ако ме разбра някой ...
    Като при мене 90 качва и на 100 отваря втория кръг на баир
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  8. #23
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Знам въпроса че държи по висока температура от бензина
    Ако всичко е наред и бензиновия, и дизеловия двигател трябва да работят при температура около 90 градуса.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #24
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by bo View Post
    Ако всичко е наред и бензиновия, и дизеловия двигател трябва да работят при температура около 90 градуса.
    Няма как да бачкат на 90 градуса - качва се поне до 100 в големи задръствания термостатите имат 2 кръга единия мисля след 90 до 2 отваря малкия а големия каде 98 градуса тогава е нормално на 90 може да леко задръства баир лек продължителен карай прим.Асеновград смолян 3та,4та тогава в баира най - качва ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  10. #25
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    А можем просто да прочетем тук без да гадаем 98 градуса и т.н.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9365
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  11. #26
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Няма как да бачкат на 90 градуса - качва се поне до 100 в големи задръствания термостатите имат 2 кръга единия мисля след 90 до 2 отваря малкия а големия каде 98 градуса тогава е нормално на 90 може да леко задръства баир лек продължителен карай прим.Асеновград смолян 3та,4та тогава в баира най - качва ....
    Хайде да пробваме на който искаш баир да ми качиш над 90-94 градуса макс.
    В задръстване най-голямата отчетена температура е около 98.
    А с пуснат климатик твърдо 90!
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #27
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Смених термостат и вентилатор-резистор или там както се казва втората степен на перките за охлаждане на двигателя ...
    Та след смяната на термостата и този датчик се оказа че колата при постоянни 100-120 км/ч. поддържа нормалните 90 градуса,но при по-висока скорост веднага се покачва на 100....при изкачване на баир стрелката стига до последното разделение преди навлизане в червената зона или т.е. последната черна чертичка на дисплея.
    Едни ми казват,че всеки термостат работел оптимално при различна температура и това,че предният когато беше здрав закотвяше на 90 градуса не означава,че и новият работи оптимално на тези градуси.
    Давайте съвети ... ако ли не и аз вече не знам.
    Аааа за перката ... след смяната и тя отново се включва едва при достигане на 100 градуса или т.е. отново липсва първата степен която включва перката на 90 градуса.
    И сега ако ме разбра някой ...
    Аз само не разбрах, след като старият термостат ти е заковавал 90гр. що си го сменил?
    Само ще кажа, че след като смених термостат който е комплект с датчик показанията на уреда на таблото бяха +5/6гр. от реалните. Монтирах старият датчик и всичко е ОК.
    Във връзка с това, сигурен ли си, че при показание 100гр. ти включва 2 а не 1 степен?
    За да разбереш дали ти работи 1 степен, запали двигателя, включи климатика и премери напрежението на клемите на вентилатора, ако е около 7волта значи 1степен работи.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #28
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    смених вчера термостата, доволен съм мн, бързо загрява, държи малко под 90 градуса постоянно, на вернет е, ще пиша кка се е отразило на рахода и дали след няколко дена

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #29
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Знам въпроса че държи по висока температура от бензина
    И двата вида двигатели държат почти еднакви температури. Друг въпорс е, че дизелът като цяло грее по-малко и достига работна температура по-бавно от бензина. За сметка на това прегряването при дизелите е доста по драматичен момент
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #30
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    смених вчера термостата, доволен съм мн, бързо загрява, държи малко под 90 градуса постоянно, на вернет е, ще пиша кка се е отразило на рахода и дали след няколко дена
    И моята стрелка стои малко преди 90гр. Предполагам, че това е 87гр. кадето е максималното отваряне не термостата. Всъщност го дават 86-90гр. макс.
    Представяш ли си сега 5/100 градско.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •