Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Регулировка окачване?

  1. #16
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Няма реглаж на страничен наклон! Сменяш това което е разбито и се оправя наклона. От долните и горните носачи може да е, също и от кормилните накрайници.

    Стабилизиращата щанга няма как да ти даде отклонение. Нито биалетката нито тампоните. Ако искаш можеш да откачиш цялата щанга и да я изхвърлиш и да караш без нея. Наклона няма да се промени. Нейното предназначение е да разпределя усилието в завой от едното колело към другото за да не се накланя автомобила прекалено много и да държи стабилно в завоя..

    Реглажа иначе става на стенд и се регулира от външните кормилни накрайници.

    При колегата Дери най-вероятно има разбити кормилни накрайници и за товаму яде гумите от вътре. Но това тук няма как да се каже. Трябва да се провери от специалист. Там където празвят реглаж на преден и заден мост могат да провеят кое е разбито и да му кажат.

    Не се хващайте за тая разпънка сега. Едва ли са ти се разкрачили ботушите. На ГТА със същото купе не слагат фабрично таква така, че не вярвам.

    Иди да стенд там ще си покаже какъв е наклона и на къде. Според мен единственото което ще покаже е, че предницата ти е прекалено отворена (разстоянието м/у предната част на колелата е по-голямо от задната и е над допустимото). На 156 предницата се прави средно на 2,50 мм. отворена (или каквато настройка искаш ти самия. може за по-спортно каране например). Ако е да речем 4 мм. и повече тогава гумите се износват от вътрешната страна.

    EDIT: По принцип фабрично колата има лека отрицателна сходимост (горната част на колелата е по свита от долната).
    Така само че не знаеш дали колата не е влизала в голяма дупка или дали не е била подпирана отпред ако това което описах горе не се е случвало значи просто трябва да се подмянят износените части по окачването а ако не стане пак отива работата на рапънка.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Така само че не знаеш дали колата не е влизала в голяма дупка или дали не е била подпирана отпред ако това което описах горе не се е случвало значи просто трябва да се подмянят износените части по окачването а ако не стане пак отива работата на рапънка.
    Разпънката е хубаво нещо
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Няма реглаж на страничен наклон! Сменяш това което е разбито и се оправя наклона. От долните и горните носачи може да е, също и от кормилните накрайници.

    Стабилизиращата щанга няма как да ти даде отклонение. Нито биалетката нито тампоните. Ако искаш можеш да откачиш цялата щанга и да я изхвърлиш и да караш без нея. Наклона няма да се промени. Нейното предназначение е да разпределя усилието в завой от едното колело към другото за да не се накланя автомобила прекалено много и да държи стабилно в завоя..

    Реглажа иначе става на стенд и се регулира от външните кормилни накрайници.

    При колегата Дери най-вероятно има разбити кормилни накрайници и за товаму яде гумите от вътре. Но това тук няма как да се каже. Трябва да се провери от специалист. Там където празвят реглаж на преден и заден мост могат да провеят кое е разбито и да му кажат.

    Не се хващайте за тая разпънка сега. Едва ли са ти се разкрачили ботушите. На ГТА със същото купе не слагат фабрично таква така, че не вярвам.

    Иди да стенд там ще си покаже какъв е наклона и на къде. Според мен единственото което ще покаже е, че предницата ти е прекалено отворена (разстоянието м/у предната част на колелата е по-голямо от задната и е над допустимото). На 156 предницата се прави средно на 2,50 мм. отворена (или каквато настройка искаш ти самия. може за по-спортно каране например). Ако е да речем 4 мм. и повече тогава гумите се износват от вътрешната страна.

    EDIT: По принцип фабрично колата има лека отрицателна сходимост (горната част на колелата е по свита от долната).

    Браво евала ти правя това ти е първия пост без забележка
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Така само че не знаеш дали колата не е влизала в голяма дупка или дали не е била подпирана отпред ако това което описах горе не се е случвало значи просто трябва да се подмянят износените части по окачването а ако не стане пак отива работата на рапънка.
    Чай сега наясно ли си че разпънката може да регулира толкова малко колкото е на стенда допуска за грешка То ако ти мръдне ботуша и рога и чакай да вкараш колата в пътя с разпънката Тая разпънка се слага за да може при максимално натоварване в завоя колата да се суче минимално - са си представи ти си я разпънал и е под напрежение и то огромно щото имаме усукване от деформация на бутушите, имаш ситуация в която купето (около 1300) със 90км/ч се опитва да затвори още разпънката поради действащите сили на усукване и кво се получава че имаме разпънка която спокойно може да носи цялата кола
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Браво евала ти правя това ти е първия пост без забележка
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    След днешния стенд, извода не е приятен. Явно предно дясно колело и минавало я през голяма дупка, я през тротоар. Колелото е леко отворено, което не се наблюдава от другата страна. Кормилния накрайник е леко изкривен, което си пролича при регулирането. Явно, че проблема е в ботуша или рога, както спомена Бобо. И сега какво правим?

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL View Post
    След днешния стенд, извода не е приятен. Явно предно дясно колело и минавало я през голяма дупка, я през тротоар. Колелото е леко отворено, което не се наблюдава от другата страна. Кормилния накрайник е леко изкривен, което си пролича при регулирането. Явно, че проблема е в ботуша или рога, както спомена Бобо. И сега какво правим?
    Измери разтоянието м/у ботушите и виж колко е и на друга 156. Не вярвам да е там проблема, но ако е там си вземаш една реголируема разпънка, слагаш я и натягаш. Караш известно време после пак натягаш пак караш, пак натягаш докато се изправи.

    Но по-скоро нещо по окачването е проблема. Носачи долни, кормилни накрайници. Провери тези неща.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Дано да е така, както казваш.... струва ми се по-малкото зло.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  9. #24

    Default

    Наскоро мерих разстоянието на предните рогове на 4 различни 156, и четирите без двг, и свалено окачване - разликите варираха в 9 мм....което хем ми се вижда много, хем малко......
    По лошото е че не знам кое се ползва като точен ориентир.......ся верно че разликите между отделните точки в горната част на така наречените ботуши беше не повече от 4-5 мм, но все пак и това ми се види много......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Много е. Аз както съм с твърдите пружини като взимам по-голям завой с висока скорот и чувам таблото ми как пука. Ще слагам разпънка скоро.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Много е.
    Кое е много......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Кое е много......
    Ми 4, 5 мм. на ботуша не е малко. Но пък ми се вижда малко вероятно да стане. Не знам. Не съм мерил. Ти ако си мерил наистина точно, то значи не са много силни в ботушите тия купета. Можеш ли да ми кажеш какво си измерил и от къде до къде?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28

    Default

    Ми на рогата мерих 10 см преди най - предната им част, на ботушите мерих от почти всяка дупка до другата симетрична - на всички им е симетрична разликата дупка от дупка - например ако кола 1 има разлика между двете най - долни дупки 900 мм, а кола 2 903 мм, то тия 3 мм разлика се запазват при кои да са от другите дупки.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Няма ли начин да разберем колко трябва да е фабрично някакво разстояние и да го ползваме като база за сравнение да видим на кой какво му е мръднало и с колко, че и на мен дясното ми колело е леко отворено
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  15. #30
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Като премеря разстоянието между ботушите, това няма да помогне да се определи колко е мръднала едната гума, защото може и другата да е мвръднала малко и да изкриви сметките? Или не съм в правилната посока?

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •