Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: сваляне на кората на тавана

  1. #1

    Default сваляне на кората на тавана

    сложна ли е тая процедура, видях горе долу кое трябва да се махне, имали някаде скрити болчета? и трябва ли да се махата всичките кореи които са над прозорците ?
    искам да го сваля щото плата се е разлепил от кората и виси много грозно пък и ми опира в главата и страшно ме дразни, и като махна плата от кората с какво да го залепя стабилно после ? с габърки ? хахаха !

  2. #2
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Post

    Ми май всичко що е горе.
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  3. #3
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by life style View Post
    сложна ли е тая процедура, видях горе долу кое трябва да се махне, имали някаде скрити болчета? и трябва ли да се махата всичките кореи които са над прозорците ?
    искам да го сваля щото плата се е разлепил от кората и виси много грозно пък и ми опира в главата и страшно ме дразни, и като махна плата от кората с какво да го залепя стабилно после ? с габърки ? хахаха !
    Поствай снимки, че май и при мен ще е скоро това упражнение.
    Успех
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  4. #4
    155 team icedoc's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Най-бандитския квартал
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Поствай снимки, че май и при мен ще е скоро това упражнение.
    Успех
    Тегаво си е , аз съм сменял веднъж , обаче са пак е сащото положение ...
    Мисля че сваляш всичките пластмаси около самия таван.и маи гадно беше над предните колани ....
    Алфа Ромео 147 2.0 Selespeed НА ЧАСТИ 2 БРОЯ
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 Т.С. НА ЧАСТИ
    АЛФА РОМЕО 147 1.6 Т.С.ЕКО НА ЧАСТИ
    eX Alfa Romeo 164 Super 2.5 TDi , 155 2.0 , 75 2.0

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Гърч , голям гърч на средната колонка където са коланите останалото е за 15 мин работа . И моя висна и си мисля да го сваля и заедно с това да го изпера преди да го залепя пак . Иначе още не ми е опрял в главата ама аз съм само 170см
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    164 TWIN SPARK nachkata's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    353

    Default

    Като я купих моята баба това беше пурвото нещо което направих и ми се разплака мамата а за слагането трябват минимум 2-ма човека.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Наистина за слагането трябват 2 ма!
    Инак не е сложно, но си е губи време. Преди да я залепиш изсмучи мъхът, който се е появил с прахосмукачка, щото остават едни гадни боклучки.

    Внимавай качването, щото при мен я сложихме съвсем малко на криво и при движение се появи скързане от предната дясна кора и при жабката. И това дразнещо скърцане е само от малко изместване на кората на тавана, незабележимо за обикновения пътник.

    ако искаш помощ от патило, се обади ще ти помогна.

    опс май беше от Варна или бъркам?


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  8. #8

    Default

    ами от варна съм! то няма нищо по тая кола което да се прави лесно, ше се измъча ама кво да напраим, 190см съм и колкото и да съм свалил седалката главата ми е ф тавана, аи не да опира ама на 1 пръст, и тряя да се излягам на нея хах, ужас си е, смятам като я сваля да намеря някои кожен плат или нещо такова и да го дам на тапицер, ама и в средата самата кора е виснала, тя как се изправя, или няма оправия ? даите няква идея ако не мога да намеря такъф плат как да го възтановя стария, смисъл да го изпъна ?

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    84

    Default

    колега не се плаши не е чак толкова трудно аз миналото лято я свалих намерих плат залепих го и пак я сложих,само слагането беше с помоща на брат ми.Не е толкова трудно само трябва да внимаваш горе кам предните греди над коланите малко трудно излиза и трябва да се извие малко кората ама да внимаваш да не я счупиш.успех!

  10. #10
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by nachkata View Post
    Като я купих моята баба това беше пурвото нещо което направих и ми се разплака мамата а за слагането трябват минимум 2-ма човека.
    Quote Originally Posted by Nasko View Post
    Наистина за слагането трябват 2 ма!
    Инак не е сложно, но си е губи време. Преди да я залепиш изсмучи мъхът, който се е появил с прахосмукачка, щото остават едни гадни боклучки.

    Внимавай качването, щото при мен я сложихме съвсем малко на криво и при движение се появи скързане от предната дясна кора и при жабката. И това дразнещо скърцане е само от малко изместване на кората на тавана, незабележимо за обикновения пътник.

    ако искаш помощ от патило, се обади ще ти помогна.

    опс май беше от Варна или бъркам?
    Хората са казали: Дай на мързеливия работа, да те научи на акъл.
    Та - викам си аз кат по-проззззз - ми ако нацърцора (инжектирам) некъф локтайт (мое и нещо друго) по-средата на таваня сос спринцовка - кво ли ше стане, дали ще има на кво да фане, ква ли е основата?
    Ха кажете сега препатилите дали теоретично ще стане?

    Танасе, кат те слушам и не ми се маха тавана дебиш.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  11. #11
    164 TWIN SPARK nachkata's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    353

    Default

    Ако изкаш колата ти да има красив таван сваляи го и на тапицер това със спринцовките е селска операция и бих я направил на някоя жигула но не и на 164

  12. #12

    Default

    еми като го сваля ше видя ко ше измътя, и ако не мога на тапицер, една бежова кожичка да ми сложи

  13. #13
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by nachkata View Post
    Ако изкаш колата ти да има красив таван сваляи го и на тапицер това със спринцовките е селска операция и бих я направил на някоя жигула но не и на 164
    Прав си деба и спринцовките.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    на моята на тавана и на вътрешната страна на тапицерията имам "слепки" същите които ги слагат на дрехи, обувки и прочие. не трябват никакви лепила.


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  15. #15
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    тая кора какво ви плаши не знам
    за 13 мин беше извън купето ...
    дори не се налага да се свалят средните кори на коланите
    като се освободи от всякъде леко само се посуква и излиза едното и после другото

    процедурата по оправянето е готова срещу 8,50лв
    и утре ша си имам нов таван без нивки увиснали ... парчета плат

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •