Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Искам да мина на газ

  1. #1
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default Искам да мина на газ

    Колеги на 23 май ще монтирам ГИ на моята алфа 156 1.8 144 к.с..Та искам да попитам понеже постоянно чувам изявления,че ще имам много проблеми,ще гасне,прекъсва и пр.Има ли някой от вас със същата алфа на ГИ и какви са му впечетленията от експлоатацията.Мисля че бутилката и системата са Фобос а компа ще е някакъв easy gas Благодаря предварително
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Така е, много проблеми. Гасне, прекъсва, няма мощност, бензиновите дюзи запичат. А и толкова ли нямаш пари за бензин?!

    Ха. Слагай и не се бой. Иначе тук има поне 5 човека с такъв мотор на газ.
    Last edited by didod; 14-05-2009 at 17:47. Reason: допълнение
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Хах викам тоя пък сам ли си отговаря Газова уредба се избива за 20 000км сметките са прости. А иначе от некадърен монтаж може много да си патиш, ама това са рисковете на занаята.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Хах викам тоя пък сам ли си отговаря Газова уредба се избива за 20 000км сметките са прости. А иначе от некадърен монтаж може много да си патиш, ама това са рисковете на занаята.
    хаха и аз мн се бъркам с на колегата ника мн си прилича с моя иначе мерси за отговорте на 23 слагам и се возя евтино
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  5. #5
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    хаха и аз мн се бъркам с на колегата ника мн си прилича с моя иначе мерси за отговорте на 23 слагам и се возя евтино
    и ас сам с фобос ,никакви проблеми за 2 години , имаше едни нищтожни ,ама те си беха от моия страна
    слагаи и нямаи грижи избива се за някакви си 5 6 месеца
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  6. #6
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Проблема не е в това дали имаш или нямаш пари, ама то тва са си пари на вятъра. И аз ся искам да слагам ГИ. Просто много пари отиват на вятъра, разлика във вървежа няма

  7. #7
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by ancho View Post
    Проблема не е в това дали имаш или нямаш пари, ама то тва са си пари на вятъра. И аз ся искам да слагам ГИ. Просто много пари отиват на вятъра, разлика във вървежа няма
    Нещо не мога да ти схвана мисълта, в къф смисъл отиват много пари на вятъра ? Уредбата се избива бързо, разлика във вървежа няма, разхода се дига малко, ефтино гориво ? Къде е вятъра?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  8. #8
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Нещо не мога да ти схвана мисълта, в къф смисъл отиват много пари на вятъра ? Уредбата се избива бързо, разлика във вървежа няма, разхода се дига малко, ефтино гориво ? Къде е вятъра?
    Ще ти го обясня по следния начин: Вчера сипах за 20лв. Бенц 95 и няма да мога да мина дори 100км. с това гориво. Не съм състезател, ползвам моща на колата много рядко и то до 4к рпм. Ако си слоша ГИ=1300лв. с тези 20лв. ще мина над 200км, даже и 250км могат да се направят. Като си я сложа на мястото на рез.гума и си скрия пълначката нямам никакви проблеми. Икономията при тея цени на газта е над 50% което е адски адски много. И като прибавим че не съм съзтезател то дори и да има минимална разлика във вървежа, то тя на мен не ми пречи. В едно съм се убедил на тая кола, ако караш бавно и спокойно и по инерция разхода е висок, ако караш гадно става много по висок. Ненормален и е малко разхода ама кво да праим, трябвало е да се мисли преди да се вземе, ама вече е късно и единствения варянт е ГИ. Надявам се ме разбра

  9. #9
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by ancho View Post
    Ще ти го обясня по следния начин: Вчера сипах за 20лв. Бенц 95 и няма да мога да мина дори 100км. с това гориво. Не съм състезател, ползвам моща на колата много рядко и то до 4к рпм. Ако си слоша ГИ=1300лв. с тези 20лв. ще мина над 200км, даже и 250км могат да се направят. Като си я сложа на мястото на рез.гума и си скрия пълначката нямам никакви проблеми. Икономията при тея цени на газта е над 50% което е адски адски много. И като прибавим че не съм съзтезател то дори и да има минимална разлика във вървежа, то тя на мен не ми пречи. В едно съм се убедил на тая кола, ако караш бавно и спокойно и по инерция разхода е висок, ако караш гадно става много по висок. Ненормален и е малко разхода ама кво да праим, трябвало е да се мисли преди да се вземе, ама вече е късно и единствения варянт е ГИ. Надявам се ме разбра
    И от всичките тези словоизлияния излиза, че парите вложени в качествена ГИ и монтирана кадърно не са хвърлени на вятъра...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  10. #10
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Само да чуят това бензин-маниаците, ще видите вие

    Иначе за разхода - в подписа се вижда средно колко ми дава колата на газ. Натам всеки може да смята.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #11
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Само да чуят това бензин-маниаците, ще видите вие

    Иначе за разхода - в подписа се вижда средно колко ми дава колата на газ. Натам всеки може да смята.
    7,50 лв на 100 км а аз давам средно по 20 къде е е разликата а?
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  12. #12
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    7,50 лв на 100 км а аз давам средно по 20 къде е е разликата а?
    И то виж с какъв кораб е постигнат тоя разход

    За това казвам, че не е дали имаш или нямаш пари, то просто само елементарна сметка да си направиш и излиза че си болен ако караш спец тази кола на Бензин. Нека не се обиждат бензин-феновете и рацерите

  13. #13
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    И от всичките тези словоизлияния излиза, че парите вложени в качествена ГИ и монтирана кадърно не са хвърлени на вятъра...
    Не си разбрала първия ми пост. Там изтъкнах че карайки тази кола на бензин (ако не ти трябва моща и') е хвърляне на пари на вятъра

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Къде ще си скиреш пълначката? Аз ако си сменя задната броня с някоя от ГТА пакета определено няма да я надупча...., но къде да я скрия таз пълначка>!?!

    П.С. И без това ми е малко болна тема тази пълначка...едно че разваля визията и друго, че хората са крадливо племе и през седмица ми краднат проклетата капачка....толкова ли им харесва не знам...Купувам си обикновени от ОМВ>!!??!!?!!!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Къде ще си скиреш пълначката? Аз ако си сменя задната броня с някоя от ГТА пакета определено няма да я надупча...., но къде да я скрия таз пълначка>!?!

    П.С. И без това ми е малко болна тема тази пълначка...едно че разваля визията и друго, че хората са крадливо племе и през седмица ми краднат проклетата капачка....толкова ли им харесва не знам...Купувам си обикновени от ОМВ>!!??!!?!!!!

    Mи най-често се крият в отвора на бензина, там е най-хитро

    Иначе съм виждал че ги извеждат под бронята и пак не се виждат. или мн трудно

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •