Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: Искам да мина на газ

  1. #31
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Извинявам се за спама.

    Ами Роби - криза е, ще смятаме, какво да правим.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  2. #32
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    криза не ми криза-бензина пак нагоре и сигурно ще стигне старите си стойности от 2 и нещо
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  3. #33
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз, от както газта падна под 80ст нито се старая да засичам разход, нито карам икономично! Газ, газ и пак газ...Пробвах и магистрално каране с пълна газ на ГАЗ....София-Плевен-Враца-София сега като направя сметката ми излезе точно 10л/100км газ! Като магистралата я взех в най-лява лента и под 140км/ч не съм падал (стигнах до 190км/ч и ме достраша за повече, понеже бееше доста натоварено и ми се налагаше да намалявам драстично скоростта заради други изпреварващи се МПС-та ) По борд компютър средната ми скорост беше 77-8км/ч за изминати около 460км...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #34
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    А бе, Вие явно няма да се научите ,че си има тема "Общи приказки за газта" и да престанете с умуванията.........../в което няма нищо лошо!/
    "Ша взема пръчката"......... или гумичката......
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    E.....x големи сметкаджий се извъдихте.........
    Почнеш ли веднъж няма спиране.. Не ми е толкова за 1 лв повече или по- малко. Обаче разхода на гориво е един много добър индикатор за състоянието на колата. Ето аз знам, че моята започна да харчи с 2 литра повече, но понеже газта спадна не съм се наканил да ходя на реглаж. Като се вдигне ще си знам от къде може да ми дойде икономията и ще отида на реглаж
    Lexus IS200

  6. #36
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Качването на разхода може да стане и при бедна смес което не е добре за двигателя. Така ,че според мен е по-добре тези неща да се проверяват от време на време поне на елементарен газоанализ.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #37
    Алфист от 94г
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    3

    Default

    Абе май най-много се качва от некачествена газ. При мен хормалния разход е между 9-10/100км при нормално каране 120-130км/ч в зависимост от климатика и натовареноста на колата. Обче съм случвал при калпава газ да стигне и до 12.5/100. Зареждам при същото пътуване свясна газ и веднага пада под 10!!!

  8. #38
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    Колеги на 23 май ще монтирам ГИ на моята алфа 156 1.8 144 к.с..Та искам да попитам понеже постоянно чувам изявления,че ще имам много проблеми,ще гасне,прекъсва и пр.Има ли някой от вас със същата алфа на ГИ и какви са му впечетленията от експлоатацията.Мисля че бутилката и системата са Фобос а компа ще е някакъв easy gas Благодаря предварително
    Аз съм с такъв мотор 1.8 140 к.с. и ГИ BRC,колата пристигна така от Италия за 70 000 + км.,имах единствен проблем с температурния датчик на ГИ,прекъснат кабел,смених го и съм много доволен.Аз си я бях поръчал да ми я търсят с ГИ,и определени екстри близо половин година чаках докато намерят моята кола и не съжелявам.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    Само за сравнение един колега ме пита оня ден - абе аз с 100лв. минах 300км. ... (на бензин)твойта как е на разход.......викам му, абе аз с 35 лв. минах 340км.(което си е така) а той, абе ти не си я карал , -не бе викам му на газ съм.Става въпрос за градско С-я. А сега нека някой ме убеждава как не си заслужавало да си сложа газова уредба. Разлика във вървенето няма ПОЧТИ, а зареждането е до отвора на бензина под капачето.
    МНОГО Е ВАЖНО КОЙ И КАК ЩЕ Я МОНТИРА.Иначе на калпаво монтирани АГУ съм се нагледал -как киха кашля гърми и т.н.
    Last edited by ivl; 22-05-2009 at 15:55.

  10. #40

    Default

    колеги,ще ми се да си сложа газ на алфата 146 1,4 T.SPARK, при положение че колекторните ми тръби са железни ще е проблемно ли за самия двигател монтиране на обикновена газова оредба? при гърмеж най-много да отиде дебитомера според мен, но дали и той ще отиде не е много сигуно.
    Вие как смятяте?
    Знам че темата е дискутирана, за което се извинявам, че ви обръщам вниманието пак на този върпос, но от тая криза намалят заплати и какво ли не, пък аз си обичам колата която граско ми дава 10,5 бензин и ми се ще мого тоя разход да премине в газ.
    Багодаря преварително на някой ако вземе отношение по темата и ако сподели нещо от собствен опит, било добро или пък лошо

  11. #41
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Колеги сложих газовото и вече думнах една бутилка от добрич до русе и още возене в добрич 317 км с 26 литра газ + климатиче и малко градско абе 8,2 на 100 или 5,98 лв да сме живи и здрави и да няма проблеми
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  12. #42
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Браво. Доволен си значи, да разбираме
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #43
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Браво. Доволен си значи, да разбираме
    и още как
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  14. #44
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Връткаш си дупарата като пич за 6лв. Какво по-хубаво ?

  15. #45
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Айде честито и добре дошъл в клуба на "котлоните" хихихи
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •