Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: свещи и кабели за 155 1.8 8V?

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    Тотално игнориране му е цаката
    Съгласен съм, игнор му е цаката. Вчера се видях с едно приятелче, което се занимава с коли и набързо премислих къде да дам предвидените 320лв. ( кабели Tesla и свещи Denso iridium) Лесно ме разубеди:
    -Пали ли?
    -Пали.
    -Работи ли без да прекъсва?
    -Работи.
    -Не се занимавай!
    На дневен ред ще дойде ламбдата и разни дреболии.
    Като казах дреболии, днес посветих 5ч. на красавицата и не ме предаде, всичко си работи, иска само малко подръжка За по заинтересованите, пуснах пост в раздела за ремонти по 155
    Е, разбира се има и една лоша новина...трябваше да напълня резервоара
    Last edited by vixun; 23-05-2009 at 21:26.

  2. #17
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Проверих за кабели.
    Бошовски комплект кабели - 455лв (с отстъпка). Чака се около 2-ва месеца поръчката,защото ги няма в наличност.
    Другия вариянт е с DHL да се поръчат,но ви се начисляват 5% в/у стойността.

    Беру силиконови --- 282лв. ( с отстъпка).

  3. #18

    Default

    Ами аз от завчера съм с нови кабели и свещи,свещите са 11 лева парчето от сервиза ми ги взеха,от александър ауто предполагам с оригинална кутийка с емблемата на алфа и с щампа алфа ромео на самите свещи(не бях ги срещал преди),а кабели си намерих за 120 лева 'AUTOLITE' е марката(от магазина твърдят,че са италиански,но по ми бият на турски като че ли).Гореспоменатото няма значение,важното е,че всичко си бачка и колата направо полетя.Много съм доволен.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  4. #19

    Default

    Аз купувах преди около 2 години от Пловдив от магазин на Champion, май бяха 104 или 106 лв. Мисля, че имам визитка, ако искаш мога да ти дам координати.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Аз купувах преди около 2 години от Пловдив от магазин на Champion, май бяха 104 или 106 лв. Мисля, че имам визитка, ако искаш мога да ти дам координати.
    Колега няма ги вече тези цени,сега са около 160-170 лева Champion,за съжаление.Аз затова се спрях на евтин вариант,има и Tesla кабели в Косер за 127 лева,тва са най-тънките цени в момента.Обърнал съм цял пловдив и тва е,гадините имат стари кабели,обаче цените не са им стари за съжаление.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  6. #21

    Default

    Така и така темата е за кабели, да взема и аз да питам нещо
    Преди време имах проблеми с тоците по колата и я бях закарал на един майстор.
    Наред с другите неща, които прави, за да не купувам нова бобина я беше направил с 3.
    Третата обаче я беше сложил така, че беше много близо до капака на клапаните и скоро
    изолацията на единия кабел проби ( става въпрос за "Г" - образната част в началото на кабела, май лула се казваше ) и започна да прехвърля искара към него. Преместих я а проблемното място (изолацията се беше стопила леко) го ових с тиксо/PVC.
    Дали е проблем да се кара така или трябва да се сменя кабела?
    И има ли шанс да намеря отнякъде само един, понеже комплекта е нов- на макс. 3-4 хил км. ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #22
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ако си го омотал здраво - не мисля, че е проблем. Иначе единични кабели можеш за потърсиш на Бош и на Магнети Марели.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Така и така темата е за кабели, да взема и аз да питам нещо
    Преди време имах проблеми с тоците по колата и я бях закарал на един майстор.
    Наред с другите неща, които прави, за да не купувам нова бобина я беше направил с 3.
    Третата обаче я беше сложил така, че беше много близо до капака на клапаните и скоро
    изолацията на единия кабел проби ( става въпрос за "Г" - образната част в началото на кабела, май лула се казваше ) и започна да прехвърля искара към него. Преместих я а проблемното място (изолацията се беше стопила леко) го ових с тиксо/PVC.
    Дали е проблем да се кара така или трябва да се сменя кабела?
    И има ли шанс да намеря отнякъде само един, понеже комплекта е нов- на макс. 3-4 хил км. ?
    Колега ти май беше от Пловдив,ако не се лъжа.Та мисълта ми е в нашия град има кабели единични в един магазин,който се намира на бул.'България' посока към Санкт Петербург като караш подминаваш го,след него е OMV-то и веднага след него има един висок блок,магазина е отдолу под блока първи.Има голяма табела(ALFA,FIAT,LANCIA,IVECO)Там има четири кабела.Аз като търсих за мойта цял комплект се обаждах на Цецо(собственика,той си и продава) и ми каза,че имал само 4 кабела,обаче мен не ме устройваше.Каза,че ще ми ги даде по 10 кинта парчето,така че ще ти легне тънко,а в боша ще те порежат лекинко предполагам...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Колега ти май беше от Пловдив,ако не се лъжа.Та мисълта ми е в нашия град има кабели единични в един магазин,който се намира на бул.'България' посока към Санкт Петербург като караш подминаваш го,след него е OMV-то и веднага след него има един висок блок,магазина е отдолу под блока първи.Има голяма табела(ALFA,FIAT,LANCIA,IVECO)Там има четири кабела.Аз като търсих за мойта цял комплект се обаждах на Цецо(собственика,той си и продава) и ми каза,че имал само 4 кабела,обаче мен не ме устройваше.Каза,че ще ми ги даде по 10 кинта парчето,така че ще ти легне тънко,а в боша ще те порежат лекинко предполагам...
    Не съм от Пловдив и не ми е спешно, но все пак ти блягодаря за информацията
    А някакви "универсални" дали няма да станат или от друга кола ?
    Или тези за Алфа са нещо по-специфични ?

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    има нещо вярно в това твърдение. Също така и свещите имат не малко значение за наще мотори - да 8 еднакви свещи са и са по 2 на цилиндър, обаче мотора пак е капризен откъм свещи и какви да е карат мотора да не работи добре. Кабели - ами аз си перкам с оригиналните кабели. За да се налага да ги смениш ми се струва трябва да имат или нарушена изолация или да имат прекъсване някъде.
    Колега, а ти не беше ли с Денсо иридиум?
    Би ли споделил на каква цена ги взе ?
    Last edited by hsr; 08-06-2009 at 07:26.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #25
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Колега, а ти не беше ли с Денсо иридиум?
    Би ли споделил на каква цена ги взе ?
    Ами пратиха ми ги от USA - imported и естествено цената е друга, все пак там тия свещи са от 9-14 долара!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #26

    Default

    [quote=hsr;494908]
    А някакви "универсални" дали няма да станат или от друга кола ?
    Или тези за Алфа са нещо по-специфични?

    Ами тези дето ги намерих за 120 лева са си универсални,няма да ми стигне поста да ти изброя колите за които стават,а даже отвън на кутията пише с по-големи букви ALFA ROMEO 164 SUPER,обаче във пълния списък си я пише и мойта кола,така че има разбирасе универсални,те всички са такива и по-скъпите от сорта на:CHAMPION,MAGNET MARELI и т.н.В магазини "КОСЕР" има полски или чешки бяха-"TESLA" и те са по-нисък клас 127 лева ми искаха за тях.Иначе оригинални кабели от Италия с поръчка в Динекспрес или Александър ауто ми казаха,че са от сорта на 400-500 лева
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •