Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Малък проблем с 166 2.4 jtd

  1. #1
    започва да се пристрастява MaD-BoY's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково
    Age
    36
    Posts
    68

    Default Малък проблем с 166 2.4 jtd

    Здравеите имам малък въпрос така ...
    един познат има АР 166 2.4 2002г. и колата като загрее двигателя започва да трака и да работи малко по шумно ... момето и преди е имало 166 2.4 и при нея било пак същото Та вапросами е при всички ли е така (като заводски дефект) и имали някакъв лек .
    Мерси предварително !
    Who Likes To Fuckin' Partyy Alfa Romeo 1.4 TS

  2. #2

    Default

    При мен не е така,даже май като загрее работи по-тихо.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by MaD-BoY View Post
    Здравеите имам малък въпрос така ...
    един познат има АР 166 2.4 2002г. и колата като загрее двигателя започва да трака и да работи малко по шумно ... момето и преди е имало 166 2.4 и при нея било пак същото Та вапросами е при всички ли е така (като заводски дефект) и имали някакъв лек .
    Мерси предварително !
    Не е нормално, нито е дефект, просто приятеля ти има проблем

    Иначе нормалното е да работи по-шумно като е студена и в последствие да стане по-тиха

  4. #4
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Може да е сипал много масло.
    166 2.4 JTD

  5. #5
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    или пък нещо друго !???
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  6. #6
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    На мен ми споменаха че било някаква верига,но нямам представа къде е и дали изобщо я има.Някой знаели за тая верига?
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    На мен ми споменаха че било някаква верига,но нямам представа къде е и дали изобщо я има.Някой знаели за тая верига?
    да аз знам за веригата! Те такова животно нема при тебе
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    М че има си верига и е баш от нея. Върти маслената помпа и ако има балансиращият вал. Като се разреди маслото при загряване се получава гадно тракане от към ремъците все едно.

  9. #9
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    М че има си верига и е баш от нея. Върти маслената помпа и ако има балансиращият вал. Като се разреди маслото при загряване се получава гадно тракане от към ремъците все едно.
    Точно там е тракането.А на мен това ми го каза един приятел на брат ми който е доста на ТИ с нашите автомобили.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  10. #10
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    да аз знам за веригата! Те такова животно нема при тебе
    Добре ще да е като не са ти ясни някои работи поне да не ни бъркаш.Не като почнем да четем темите да да преситваме мненията.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  11. #11
    започва да се пристрастява MaD-BoY's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково
    Age
    36
    Posts
    68

    Default

    Мерси Колеги ,,,
    Who Likes To Fuckin' Partyy Alfa Romeo 1.4 TS

  12. #12
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    И аз го имам този проблем.Като е студена колата работи тихо и без странични шумове по двигателя.Като загрее обче ми иде да си сложа тапи в ушите и да не го слушам този дрънчащ звук.За сега въпреки голямото ми желание не мога да локализирам от къде идва този дразнеш шум.Единствено мога да определя че е от пред в дясно,точно там където се намира компресора на климатика.не знам дали не е от съединителя който зацепва компресора с шайбата.иначе съответния гаден звук съм го чувал и на други коли.
    да не кажа на всички които съм слушал как работят .И това вече ме безпокои защото логиката ме насочва към някаква фабрична недомислица която се проявява на всички дизелови 166-ци.Колеги,дайте малко по активно да се занимаем с този проблем,т.е. кой каквото чуе по въпроса да споделя или още по хубаво би било ако някой сподели как е успял да елеминира досадния проблем.

  13. #13
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Единствено мога да определя че е от пред в дясно,точно там където се намира компресора на климатика.не знам дали не е от съединителя който зацепва компресора с шайбата.иначе съответния гаден звук съм го чувал и на други коли.
    .
    Колега нали ти казах че не е от шайбата на компресора.Ако е от нея и при не включено положение ще дрънчи.А при теб на изключен климатик е добре.Тоест или вътре в компресора са заминали лагерчетата-което е по леко и не толкова скъпо.Ама при нас май важи закона за филйката с масло.От коя страна пада винаги-нали знаете.Най вероятно е буталцето на компресора.И при мен дрънчи.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  14. #14
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    И аз го имам този проблем.Като е студена колата работи тихо и без странични шумове по двигателя.Като загрее обче ми иде да си сложа тапи в ушите и да не го слушам този дрънчащ звук....
    ...
    ...И това вече ме безпокои защото логиката ме насочва към някаква фабрична недомислица която се проявява на всички дизелови 166-ци.Колеги,дайте малко по активно да се занимаем с този проблем,т.е. кой каквото чуе по въпроса да споделя или още по хубаво би било ако някой сподели как е успял да елеминира досадния проблем.
    Никаква недомислица не е, повечето 2,4 JTD, като минат 250 000-300 000 км (понякога по-рано, понякога по-късно), им се разтраква веригата на маслената помпа. Напълно нормално е. Много рядко се къса, но скъса ли се, си оставате на пътя. А ако не забележите навреме светналата лампа за маслото, ще блокирате и двигателя.

    Въпросната помпа и верига не се ремонтират, сменят се, и струват около 600 лева без труда - а той не е малко, щото помпата е завряна на кучето в гъза и за да се стигне до нея, се разглобява половината двигател.

    Когато веригата се разтрака, е силно препоръчително помпата да се смени, защото не се знае кога ще се скъса. На един приятел с Ланча Либра 2.4 ЖТД (на 210 000 км) така му тракаше, аз го предупреждавах, той обаче каза "Бал съм и мамата, нека си трака" и тая зима веригата му се скъса, докато беше на ски в Австрия, и гяволъка му излезе 1700 евро - щото там помпата е 600 евро, а не лева, труда също бил около 600 евро, отделно пътни помощи, репатраци (най-близкия сервиз на Фиат бил на 250 км), провалена почивка и т.н.

    Ето как изглежда:



    Last edited by pinko; 22-05-2009 at 03:15.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  15. #15

    Default

    здравейте,и при мен го има този проблем с тракане когато загрее,оказа се от маслената помпа.Едното краче с което се зацепва балансиращия вал беше счупено но си седеше там и след като смених помпата шума утихна но не изчезна напълно.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •