Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Проблем с педала на газта

  1. #1

    Default Проблем с педала на газта

    Здравейте колеги, карам АР 145 1.9 JTD. Пускам темата тук защото има повече хора каращи JTD-та. Проблема ми е че примерно ако карам по павета и държа педала на газта в едно положение постоянно ту ще ми забива нос колата ту ще започне да набира рязко или пък ако мина през някоя дупка ще забие нос и след малко като мина през друга пък ще се оправи. Имам чувстото че като мина през дупка сякаш нещо се разкача букса ли някоя и аз не знам.
    Другото което е че на диагностика ми изписва грешка в педала на газта. Мисълта ми е ако някои знае поне как да го разглоба и да го зачиста или някакъв съвет да ми дадете.
    145 jtd

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by robertov View Post
    Здравейте колеги, карам АР 145 1.9 JTD. Пускам темата тук защото има повече хора каращи JTD-та. Проблема ми е че примерно ако карам по павета и държа педала на газта в едно положение постоянно ту ще ми забива нос колата ту ще започне да набира рязко или пък ако мина през някоя дупка ще забие нос и след малко като мина през друга пък ще се оправи. Имам чувстото че като мина през дупка сякаш нещо се разкача букса ли някоя и аз не знам.
    Другото което е че на диагностика ми изписва грешка в педала на газта. Мисълта ми е ако някои знае поне как да го разглоба и да го зачиста или някакъв съвет да ми дадете.
    'Грешка в педала на газта' означава,че ти е заминал TPS-а.Това е понтециометър,който казва на екуто в какво положение е дроселовата клапа.Не съм запознат,обаче с устройството на твоята кола особено на дизелаците,така че тва е което мога да ти кажа.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  3. #3
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by robertov View Post
    Здравейте колеги, карам АР 145 1.9 JTD. Пускам темата тук защото има повече хора каращи JTD-та. Проблема ми е че примерно ако карам по павета и държа педала на газта в едно положение постоянно ту ще ми забива нос колата ту ще започне да набира рязко или пък ако мина през някоя дупка ще забие нос и след малко като мина през друга пък ще се оправи. Имам чувстото че като мина през дупка сякаш нещо се разкача букса ли някоя и аз не знам.
    Другото което е че на диагностика ми изписва грешка в педала на газта. Мисълта ми е ако някои знае поне как да го разглоба и да го зачиста или някакъв съвет да ми дадете.
    TPs-a
    Имаше някъде таква тема със снимки как се чисти и дросела също ..... ма нека си кажат мнението дизелджийте
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колеги,тоя мотор дросел няма,а потенциометър е самия педал и е доста парици.
    Провери буксата и я почисти,дано се оправи.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Реостата на газта не се разглобява. Вероятно проблема е буксата му. Намира се над/до CPU-то, в краката на пасажера.
    Направи й профилактика и провери за грешка.

    п.п. При мен това бе проблема.
    Last edited by VladoG; 16-05-2009 at 20:06.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Колеги,тоя мотор дросел няма,а потенциометър е самия педал и е доста парици.
    Провери буксата и я почисти,дано се оправи.
    Е за тва идеше реч,понеже не съм наясно с дизелите,колегите те напътиха.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  7. #7
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Потенциометъра няма отваряне, трябва да го режеш, но тогава ще му видиш сметката.Виж къде му е буксата, често "клеясва" почисти я хубаво и я напръскай с контактен спрей.Изчисти грешката и се надявай да се оправи.

    Ако ли не - около 150лв си намери за втора употреба, онзи ден продадох такъв.Аз го сменях само за пробата

    Води се - АРР - acceleration pedal position sensor.

  8. #8

    Default

    Изключителна благодарност колеги! Само ако може да ме насочите къде точно се намира и как да стигна до буксата на самия потенциометър.
    Last edited by robertov; 17-05-2009 at 09:41.
    145 jtd

  9. #9
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Гледаш педала на газта в горната си част, нещо като ос се завива за въпросния потенциометър и дефакто като натискаш педала, тази ос върти потенциометъра.
    Буксата - не знам на 145 къде е, на Бравото ми е над жабката (сваля се).

  10. #10

    Default

    Значи буксата и самия потенциометър са на различни места, a aз не мога да въздействам по никакъв начин на потенциометъра, което ще рече, че свалянето му е безмислено. Значи само ако може някой да ме опъти къде да я търса тая букса, какво представлява или най-добре нещо снимка да и се изнамери.
    145 jtd

  11. #11
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ами да, няма смисъл да го сваляш.Все пак погледни над педала и проследи кабела къде отива.Може буксата да е наблизо.Кабела трябва да отива директно в ЕКУ.

  12. #12
    Младши алфист Draga6 15's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    10

    Default

    Има вариант да се отвори APPто но едва ли ще може да му помогнеш освен ако няма слаба спойка или няма някакво зацапване което може да се отстрани. Риска при втората ръка е че не знаеш в какво състояние е. Аз купих такъв сензор за 40лв. в идеално състояние но просто момчето в моргата нямаше и идея за цената му нов. Не е лошо и изобщо да отстраниш буксата като запоиш проводниците не рядко проблема ие в нея.

  13. #13
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Дали е в нея ще разбереш по степента на замърсяване на контактната площ.Ако изобщо е замърсена.

  14. #14

    Default

    Напръсках буксата на потенциометъра която се намира до ЕКУ-то с контакт шпрей и проблема изчезна. Много съм благодерен на всички колеги.
    145 jtd

  15. #15
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Браво, минал си леко

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •