Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Алфа 156 или Хонда Акорд

  1. #1
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default Алфа 156 или Хонда Акорд

    Здравейте и от мене и се извинявам ако не съм улучил мястото на темата.Търсих инфо по въпроса, но не намерих. Та въпроса ми е : предстои ми покупка на кола и се колебая между 3-те марки Алфа 156 и хонда Акорд и в краен случай Волво S40. Битката е между 1-вите 2, знам че тук се пристрасни към марката и доста изчетох и за 2-те. Предпочитам като цяло Алфата, едно че като дизайн по ми харесва, ем е по нова за разлика от хондата.Бюджета ми е ограничен до около 5000 +-, зависи от доста фактори все пак.Колата ще е задължително бензинка.Кое ще ми препоръчате вие.

  2. #2
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Здравейте и от мене и се извинявам ако не съм улучил мястото на темата.Търсих инфо по въпроса, но не намерих. Та въпроса ми е : предстои ми покупка на кола и се колебая между 3-те марки Алфа 156 и хонда Акорд и в краен случай Волво S40. Битката е между 1-вите 2, знам че тук се пристрасни към марката и доста изчетох и за 2-те. Предпочитам като цяло Алфата, едно че като дизайн по ми харесва, ем е по нова за разлика от хондата.Бюджета ми е ограничен до около 5000 +-, зависи от доста фактори все пак.Колата ще е задължително бензинка.Кое ще ми препоръчате вие.
    Според мен за 5000лв.трудно ще си намериш хубава алфа/не е невъзможно,но е трудно/,измисли поне още 1000лв.,и Хондата е решение,но Алфата си е мания.Успех в избора
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  3. #3
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Според мен за 5000лв.трудно ще си намериш хубава алфа/не е невъзможно,но е трудно/,измисли поне още 1000лв.,и Хондата е решение,но Алфата си е мания.Успех в избора

    Ами да ти кажа гледам в мобиле.бг и вървят долу горе толкова.

  4. #4
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Искам да ти кажа че бюджета ти е напълно достатъчен, все пак всичко е до късмет. Мойта 2.0 ТС 98год излезе 4600 А е доста добра

    3 бензинови мотора са: 1.6/120к.с 1.8/144к.с 2.0/155к.с . И трите са добри, ама тея над 1.6 лапкат повече, но пък и вървят много. Друго незнам какво да кажа за алфата, а дали нея или Хондата сам си прецени

  5. #5
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Здравейте и от мене и се извинявам ако не съм улучил мястото на темата.Търсих инфо по въпроса, но не намерих. Та въпроса ми е : предстои ми покупка на кола и се колебая между 3-те марки Алфа 156 и хонда Акорд и в краен случай Волво S40. Битката е между 1-вите 2, знам че тук се пристрасни към марката и доста изчетох и за 2-те. Предпочитам като цяло Алфата, едно че като дизайн по ми харесва, ем е по нова за разлика от хондата.Бюджета ми е ограничен до около 5000 +-, зависи от доста фактори все пак.Колата ще е задължително бензинка.Кое ще ми препоръчате вие.

    От 156 тиците най - добре ще ти е 2.0 16 В 155 кончета за 5000 в момента на криза може сносна да си земеш недей се преебава обаче като мене не си зимай нов внос земи си от човек а за хондата незнам знам че е по икономична и знам че са здрави но за дизаин интериор Италианските са най - добрите кой кво иска да ми говори по добър дизайн никой не искарва успех в избора .... пак казвам мое мнение
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  6. #6
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Ако ти е ограничен бюджета си вземи кола с евтина поддръжка. Има тема в раздела на 156/147/GT за разходите по тях и си направи сметка. Успех.
    146 1.6TS CF1 '98


  7. #7
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Да попитам също, понеже пътувам често извънградско как е комфорта в колата, седалките удобли са, издържа ли се примерно от Бс до Сф. При по високи скорости около и над 140 как е шума в купето.

  8. #8
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Ако ти е ограничен бюджета си вземи кола с евтина поддръжка. Има тема в раздела на 156/147/GT за разходите по тях и си направи сметка. Успех.
    Ами според мене разходите по подръжката ще долу горе еднакви, е на алфата ще е малко по скъпа, но няма да е кой знае какво все пак.Иначе да чел съм темата за обслужването на 156-цата.Благодаря ти все пак, това е много важно да се има в предвид след покупката.

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Хондата е по-безшумна и гори по-малко /бензиновите/. Освен това като качество са по-добри. Вътре обаче са скука. Иначе и с двете можеш да си набиеш филм. Японските особено имат много специфични части, примерно в една година на производство 2-3разновидности на 1част. Гледай и да не са тунинг-мунинг!
    Last edited by code; 16-05-2009 at 16:39.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10

    Default

    Honda
    няма да сбъркаш
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  11. #11
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Да попитам също, понеже пътувам често извънградско как е комфорта в колата, седалките удобли са, издържа ли се примерно от Бс до Сф. При по високи скорости около и над 140 как е шума в купето.
    На мен от 140 нагоре почва да ми харесва как се чува в алфата хубава е с удобни седалки аз съм с пластмаса нямам махагон а и на мене не ми харесва махагона .... , по як салон е спортния 2.0 много върви и за дълго няма да даде голям разход ако искаш 8,9 на 100 зимаш 1.8 като мене също върви прилично
    http://www.youtube.com/watch?v=Ld5kL7iFDXo&NR=1 виж тука извинете за спама
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  12. #12
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Ако не искаш да се запознаваш в детайли с устройството на автомобила - Хондата.
    Ако не те интересува само мекото возене, комфорта и безпроблемното достигане от т.А до т.Б, а искаш да усетиш тръпката от шофирането - Алфата.
    Подръжката на двете е съпоставима. Хондата може и да се чупи по-рядко(в което не съм сигурен),ама от цените на някои "дребни" подробности може да те заболи главата.
    За Хондата не говоря от личен опит,но съм имал няколко японски коли и някоя и друга Алфа...
    Успех в тъсенето и най-важното - КЪСМЕТ.

    П.П.Ако те интересува Алфа 156 2,0 '98год. бордо металик -сега идва една от Италия в доста прилично състояние.Цената и е доста под 5000лв.
    Ако се интересуваш - 0878583031 или ЛС.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  13. #13
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Да попитам също, понеже пътувам често извънградско как е комфорта в колата, седалките удобли са, издържа ли се примерно от Бс до Сф. При по високи скорости около и над 140 как е шума в купето.
    С моята 155-ца (каката на 156) след пътуване от София до морето не ми се слиза от колата.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Здравейте и от мене и се извинявам ако не съм улучил мястото на темата.Търсих инфо по въпроса, но не намерих. Та въпроса ми е : предстои ми покупка на кола и се колебая между 3-те марки Алфа 156 и хонда Акорд и в краен случай Волво S40. Битката е между 1-вите 2, знам че тук се пристрасни към марката и доста изчетох и за 2-те. Предпочитам като цяло Алфата, едно че като дизайн по ми харесва, ем е по нова за разлика от хондата.Бюджета ми е ограничен до около 5000 +-, зависи от доста фактори все пак.Колата ще е задължително бензинка.Кое ще ми препоръчате вие.

    Писал съм ти лично съобщение колега.
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    за тия пари сигурно гледаш 5 поколение на акорда. сравнение с 156 двигателите са по-слабички разхода е малко надолу и е леееко скучна колата. май същите са продавани и като роувър. с частите е същата работата като при алфите, в сервизите също гледат тъпо и лошо що си си купил японско-британска бангия. ремонтира се и по-лесно щото при двигателя не е такъв гъч, но и е дългичка предницата. тенекиите са доста меки.
    точка

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •