Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Смених тампони на стаб. щанга

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Смених тампони на стаб. щанга

    Колеги днес смених тампоните. Сложих полиуретанови. Тропането спря. Обаче голям *уй е смяната им. Събрах един кашон с болтове. Не съм смъквал нито носачи, нито магарета. Само Отпуснах магаретата 3 см. на долу и цялата щанга излезе. После на земята на спокойствие си избих тампоните. Щангата не беше износена.

    Та това е. Исках да се похваля 3 часа ни отне. 3-ма души и подемник.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Поздравления колега за ентусиазма и майсторлъка..
    И на мен ми предстои тази манипулация и ще ти бъда благодарен за по-обстойно описание на смяната, а ако има и снимков материал.....

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колеги днес смених тампоните. Сложих полиуретанови. Тропането спря. Обаче голям *уй е смяната им. Събрах един кашон с болтове. Не съм смъквал нито носачи, нито магарета. Само Отпуснах магаретата 3 см. на долу и цялата щанга излезе. После на земята на спокойствие си избих тампоните. Щангата не беше износена.

    Та това е. Исках да се похваля 3 часа ни отне. 3-ма души и подемник.
    А центрирахте ли я?Че аз днес отново свалях почти всичко,понеже не обърнах внимание и от едната страна я бях дръпнал повечко.След 100 метра невероятно чукане и блъскане,се сетих какво не съм направил!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не ми беше никак до снимки. Иначе тя сама ли сегна на мястото. Първо качто закачиш биалетките и после стегнеш тампоните тя си е точно там на мястото.

    Иначе голям филм беше. Разхлабват се магаретата, тампона на двигателя се развива, рахзлабват се болтовете от рейката преди това обаче, че тя е хваната за магаретата и не е хубаво да я дърпаш и нея на долу. Магарето се разхлабва от всякъде само без от носачите. Трябва да увисне на носачите. Друго. Махат се ламарините на ауспуга. Дето са над меката връзка. И след това се маха щангата. Абе немога да обесня подробно. За пръв път ми беше и не мога да обесня кое под ред се развива. Щото аз развивах пробвах, развивах пробвах. Общо взето много неща се развиват.

    И важното е да имаш поне още 1 човек с теб. Сам няма как да извадиш щангата. И само на подемник. На канал не става.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    Е аз бях сам,с крик и бира
    И на място разбробих планките на тампоните.Не съм свалял нищо.Измъчих се доста,с премазани пръсти на двете ръце..
    Явно си късметлия щом имаш приятели да помагат
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Браво колега заслужаваш поздравления за цялата тази работаЧака ме и мен този филм просто като мина през спяш полизаи при това намалям се Чува едно туп,бум и тн.
    алфа 156 1.9 JTD '99

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Jicata View Post
    Браво колега заслужаваш поздравления за цялата тази работаЧака ме и мен този филм просто като мина през спяш полизаи при това намалям се Чува едно туп,бум и тн.
    При мен имаше голям луфт. Тампоните бяха станали пластмасови. По твърди от полиуретановите и поне с 2 мм луфт.

    Няма спящ полицай. През фас да мина и тропаше. Сега стъпва много мазно и като, че ли завива и по рязко вече и по стабилно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    При мен имаше голям луфт. Тампоните бяха станали пластмасови. По твърди от полиуретановите и поне с 2 мм луфт.

    Няма спящ полицай. През фас да мина и тропаше. Сега стъпва много мазно и като, че ли завива и по рязко вече и по стабилно.
    Носачи долни са сменени преди 2000км единия от горните прави жгъц ,но това досадно потропване го усещам в краката и за тва се си мисля да ги сменя тампоните на стаб. щанга с полиуретанови та дано ми мирне главата
    алфа 156 1.9 JTD '99

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Jicata View Post
    Носачи долни са сменени преди 2000км единия от горните прави жгъц ,но това досадно потропване го усещам в краката и за тва се си мисля да ги сменя тампоните на стаб. щанга с полиуретанови та дано ми мирне главата
    Ами то потопване в краката така проблема ти може да е по сериозен -Рейка но така или иначе ако не са сменяни тампоните на стабилизиращата щанга ги смени и сложи едни полиуретанови (ако сложиш някоя "италианска" марка с неизвестен произход ще ги сменяш през 5к км)
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Аз много изкам да ги сменям изчетох доста неща за тези тампони лоша дума не съм чул колко тампона има на тая щанга 2,3,4 ....Като влезна в магазин за авто части и попитам за тези тампони ме гледат като прокажен от каде ги купувате тези красавци?
    алфа 156 1.9 JTD '99

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Jicata View Post
    Аз много изкам да ги сменям изчетох доста неща за тези тампони лоша дума не съм чул колко тампона има на тая щанга 2,3,4 ....Като влезна в магазин за авто части и попитам за тези тампони ме гледат като прокажен от каде ги купувате тези красавци?
    Тампоните са 2 бр има ги САМО в един магазин в София пращат ги без проблем с наложен платеж някъде около 50 лв са двата, но преди това трябва да си замериш диаметъра на щангата със шублер сащото са 3 размера
    towa e sajta na magazina http://www.heed-auto.com/
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Хиляди длагодарности таакаа
    50лв тампони 60лв труд на края на месеца пак в сервиза
    алфа 156 1.9 JTD '99

  13. #13
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не ми беше никак до снимки. Иначе тя сама ли сегна на мястото. Първо качто закачиш биалетките и после стегнеш тампоните тя си е точно там на мястото.

    Иначе голям филм беше. Разхлабват се магаретата, тампона на двигателя се развива, рахзлабват се болтовете от рейката преди това обаче, че тя е хваната за магаретата и не е хубаво да я дърпаш и нея на долу. Магарето се разхлабва от всякъде само без от носачите. Трябва да увисне на носачите. Друго. Махат се ламарините на ауспуга. Дето са над меката връзка. И след това се маха щангата. Абе немога да обесня подробно. За пръв път ми беше и не мога да обесня кое под ред се развива. Щото аз развивах пробвах, развивах пробвах. Общо взето много неща се развиват.

    И важното е да имаш поне още 1 човек с теб. Сам няма как да извадиш щангата. И само на подемник. На канал не става.
    Благодарско и това е достатъчно..

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Потропването от щангата е много странно. Не е баш в краката да го усещаш ами някак си в таблото го усещаш или го усещащ на колелетата. Но не в краката. Поне така ми се струва.

    Свърши се този филм.

    П.С. Днеска като се загледах от долу. Много се зачудих ако трябва да сеням съединител. Как подяволите се сменя съединител на тая кола? От долу ли излиза, кутиятя смъква ли се? Или само се охлабва и излиза от горе? Тва сядхме днеска тримата и се чудихме.

    М/у другото алфичката я правих в сервиз на БМВ маняци. Оплюха я страшно като видяха за 2 тампона какво разчекване направихме. Само, че много ми беше интересно като я изкарах после пред сервиза как всички се накачулиха да я гледат през джама. И ми стана смешно чак. Трябваше да им направя една снимка. Ама не с лоши чуства де. Те са приятелчета и са пичове и ако не ми бяха услужили с подемника не знам на канала как щях да се гърча за което им благодаря безкрайно
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    но преди това трябва да си замериш диаметъра на щангата със шублер сащото са 3 размера
    На всеки различно ли е или по размера на двигатела, за нашите 1.8 колко е ?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •