Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: любов от пръв поглед... алфа 147

  1. #1

    Default любов от пръв поглед... алфа 147

    здравейте, регистрирах се току що, но имам няколко въпроса за една кола. но ще започна с малък разказ:

    преди 2 години си търсих кола, всички ме позъветваха "купи си някоя евтина, масова кола да нямаш ядове" така и направих... много сбърках, ядове братче до гуша. значи купих си голф 3 GTI лимитед едишън бла бла 1996 г. е нема такъв дарак! много съм разочарован - уж народна кола, ама толкова повреди не съм виждал: всички ел стъкла, ел шибидах, ел огледала заминаха : общо платих за да ги оправя около 300 лева най вече заради шибидаха и трудното сваляне на цялата тапицерия на тавана. както и да е, после замина климатика - 500 лева. накладки, ремъци и консумативи не броя. ама тая гад гореше по 14 л/100. сложих газов инжекцион (1200 лева), после гарнитурата на главата даде фира, оправиха я за 500 лева... и още куп жила, дръжчици, копченца и тн... абе каквото имаше, всичко се счупи а колата беше гаражна от френската част на швейцария

    както и да е, продадох го тоя таралясник и тръгнах да търся нова кола гледах всичко до около 12 000 лв, гледах голф 4, фиеста, опели, японски. ама нищо не грабваше окото. докато не видях нещо ярко червено сбутано в един ъгъл на една автокъща. беше просто красота - червена алфа 147! тогава се влюбих в тая кола, толкова красива отвън. толкова приятни материали отвътре, наблъскана с екстри - климатроник, навигация, кожа, а уредите толкова красиви уникална!!! дизелче JTD ... когато запалих мотора, ох леле, като давах газчица направо нямам думи.не съм я купил още, но след месец, два 100% се присъединявам към сектата а за озвучаването забравих да кажа - BOSE! просто съм толкова впечатлен, въпреки че всички ми казват пак "абе луд ли си, тва се разваля сигурно страшно много!", но аз се подсмихвам само.

    само един въпрос имам, струва ли си да я купя (въпреки че знам че таква кола не се купува с разум, а със сърце!), защото съм студент още и доходите ми не са големи...
    благодаря Ви най-искрено за вниманието, когато я взема ще я покажа (може и да не е червената, но принципно говоря)

  2. #2

    Default

    купувай няма да съжеляваш но аз съм привърженик на бензина примерно 147 2.0 selespeed с кожа и BOSE задължително
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3

    Default

    Гледай да е пазена, иначе си се насочил правилно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Баце вярвай ми аз меко казано се разорих покрай таз така бленувана АЛфа 147...(виж ми разходите в темата http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=15262 ) , но кеф цена няма...Купувай смело!!! Прочети във форума какви са слабите места на модела и вземи някой, който разбира с теб като я купуваш....Отиди задължително на качествена диагностика преди да броиш парата!!!

    За да я имаш тази кола и да не се притесняваш от изникнали евентуални проблеми имай едни 1000-2000лв зад гърба и поне 300лв на месец, които ще можеш да отделиш за колата ( гориво, евентуално нещо дребно, ако изникне)...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Бате купувай я само я огледай за маслото течево мечеве направи як тест дрив аз така направихпреди да я взема иначе 147 1.9 ЖТД много доволно върви няма да сгрешиш ама коя година и кой фаис лифт ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Баце вярвай ми аз меко казано се разорих покрай таз така бленувана АЛфа 147...(виж ми разходите в темата http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=15262 ) , но кеф цена няма...Купувай смело!!! Прочети във форума какви са слабите места на модела и вземи някой, който разбира с теб като я купуваш....Отиди задължително на качествена диагностика преди да броиш парата!!!

    За да я имаш тази кола и да не се притесняваш от изникнали евентуални проблеми имай едни 1000-2000лв зад гърба и поне 300лв на месец, които ще можеш да отделиш за колата ( гориво, евентуално нещо дребно, ако изникне)...
    здравей! тия дни изчетох много мнения за тозно този модел в интернет, бяха доста противоречиви честно казано. затова съм се ориентирал към JTD-то, видях че най го хвалят . видях и твоята алфа и изглежда класи над други коли!
    иначе 200 лева ми струваше поддръжката на голф до скоро на месец, все имаше нещо да се развали и да се човърка

    исках само да попитам ще можете ли да ми дадете някакви координати на някой форумен човек, който се занимава с диагностики, ремонти, с една дума да има сервиз където бих могъл да закарам евентуално някоя кола която харесам да и хвърли едно око като специалист срещу съответното заплащане и впоследствие ще получи и един нов клиент (но не за сериозни ремонти)
    благодаря

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ддфсд
    Last edited by digitalundgrd; 09-06-2011 at 00:41.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тук изобщо има ли някой който да не се е разорил покрай колата си? То алфата е като хубавата жена. Все мрънка, все пари иска.... верно секса си е секс с нея ама и цената за него си се плаща.

    А какво става като имаш красива кола и красива жена? Заплатата още щом я вземеш и е отишла по предназначение
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Да абсолютно си прав !!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Баце вярвай ми аз меко казано се разорих покрай таз така бленувана АЛфа 147...(виж ми разходите в темата http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=15262 ) , но кеф цена няма...Купувай смело!!! Прочети във форума какви са слабите места на модела и вземи някой, който разбира с теб като я купуваш....Отиди задължително на качествена диагностика преди да броиш парата!!!

    За да я имаш тази кола и да не се притесняваш от изникнали евентуални проблеми имай едни 1000-2000лв зад гърба и поне 300лв на месец, които ще можеш да отделиш за колата ( гориво, евентуално нещо дребно, ако изникне)...

    Колега направо ми настръхнаха косите като видях кво си правил по колата, ужас. В сервизната ми книжка до сега гледам, само обслужване, един лагер и тва е.
    От както я имам само предкатализаторните тръби съм сменил, защото колето е ниско и се бяха спраскали тръбите. Очакваме една щангичка отзад, тампони на щангата и дискове, че тъпите немци уж като я обслужиха миналата година не видели, че съм без накладки и до БГ 3000км съм спирал на желязо!
    Сега върпосът е, тези повреди заради нашите убави пътища ли са или просто си имал късмет!?
    Last edited by hektor; 22-05-2009 at 22:20.
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    АМи сега ми предстои ремонт на задницата, че от както съм със 17-ки и се разтропа нещо!
    Ремонта по двигателя си е от чист карък...Колата беше много добре "позакърпена" за продан...
    А иначе ремонтите по окачването са си от БГ пътищата...Аз карам много градско и то в София...минавам ежедневно по какви ли не ПАВЕТА, шахти, трамвайни релси, дупки, кратери итн...Така, че да речем, че окачването е нормално да се потроши...
    ТО реално основния ремонт ме сломи психически, физически ( че бях пешеходец в най-големите студове зимата 2 месеца) и финансово...Иначе другите неща къде от "изгъзица" -(джанти манти, спортно окачване, спортни дискове итн), къде от необходимост ( Газов инжекцион, ксенон )....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    Алфахолик :) opala147's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    За JTD то няма какво да кажа, освен че е адската машина. Мисля, че разходите за подръжка и други ремонти в последствие може да се избегнат с качествена диагностика. За слаби места какво да ти кажа, освен дебитомер, ламбда сонда и лошия вариант турбина е хубаво да огледаш и окачването (носачи, тампони, рейки и др.) Аз моята като я взех всички ми казаха, че съм се набутал с парите който съм дал за нея ама списака за подръжка се свежда само до 6 реда и обща сума от 900лв.
    Alfa Romeo 147 1.9jtd - The real life party

  13. #13
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Много ми допада и на мен 147, но както казаха колегите, гледай да имаш 2-3к на разположение, след регистриране и обслужване
    Да попитам как и е возията сравнена с 156 ?

  14. #14
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    вземай колега, няма да съжеляваш, колега digitalundgrd ужас, ако бях на твое място да съм си теглил ножа, колата е като нова сега няма да мръдне

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А относно возията...До сега не съм имал проблеми със стабилността, ама никакви, а съм влизал с пълна газ по завоите (включва ми се VDC-то и почва да мига, но всичко остава под контрол)...Малко по-твърдичко вози като че ли...156 мисля, че малко по-безболезнено минава през неравностите...все пак е с по-голямо и тежко купе...
    Last edited by digitalundgrd; 09-06-2011 at 00:43.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •