Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Смених си хидравличната помпа сам!

  1. #1

    Talking Смених си хидравличната помпа сам!

    Колеги не било толкова сложно да си смениш хидравличната помпа,просто е малко по сложна процедурата но на полеви условия и подръчен инструмен за 2 дена и работата става.А в сервиза ми поискаха скромната сума от 250 лева!Не ги е срам и още 50 да ми зацепили ремъка!Тапаци-с извинение но е така.Значи процедурата е следната развивате ролката на помпата преди да се свали ремъка понеже самата помпа излиза назат от планката след което сваляте ремъка,отстранявате 2те ролки ,,оптяжна и паразитна'' развивате генератора от 2та болта които единия е 19 а другия 17 мисля 4е беше и бадете подготвени за контра ключове понеже болтовете са със гайки отзадния край.Сваляте казанчето на маслото за хидравликата и от там се бърка до от зад да хванете контра с ключовете захваштате ангренажния ремък със миши опашки или скоби както им се вика бележите на коляновия вал със коректор или бял маткер то4но положение и сваляте ролките пак оптяжна и паразитна.От тук нататък ви остава да развиете планката на която се държи генератора и хидравличната помпа и издърпате към вас и ето помпата е аут слагате новата и същата процедура на обратно.смяна на маслото ,обезбъздушаване на хидравликата с волана на ляво и на дясно при работещ мотор и пей сърце.Ако на някой не му е станало ясно как става може да ми пише на лично.Но да кажа голям зор си е,не очаквах чак толкова.Ето малко снимков материал:
    Ако модераторите сметнат темата за полезна дая направят важна.Благодаря.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0423.jpg   IMG_0419.jpg   IMG_0422.jpg   IMG_0424.jpg  
    Last edited by aleksander nikolaev; 22-05-2009 at 01:11.
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



  2. #2

    Default

    Това с бележенето само на ремъка ми се вижда малко някак си нещо..!!!!......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И после като опънеш ремъка и центровката ти отива подяволите.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    И на мен с ремька ми се струва малко странно но иначе евала за труда.
    0888515205

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не случайно шайбите на валовете са раздвижни.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Колеги помислете мало ремака няма каде да ходи няма никакъв ход както се жийда на снимката а доло е белязан от двете страни и засечен със ролката на коляновия вал дори и да мърда какво от това то си идва пак на същото положение или с дже думи както си е бил зацепен.
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by aleksander nikolaev View Post
    Колеги помислете мало ремака няма каде да ходи няма никакъв ход както се жийда на снимката а доло е белязан от двете страни и засечен със ролката на коляновия вал дори и да мърда какво от това то си идва пак на същото положение или с дже думи както си е бил зацепен.
    Щом ти харесва няма проблем. По принцип си прав.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Колега въпроса е не дали ми харесва а давам лесен пример за демонтаж и монтаж на хидравлична помпа.А и колата е запалена и върви както преди така че този начин е изпитан и не само от мен а и от други колеги.Не карам никой така да прави които му се дават толкова пари за подмяна на помпа нека ги даде хамалогията е голяма.
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by aleksander nikolaev View Post
    Колега въпроса е не дали ми харесва а давам лесен пример за демонтаж и монтаж на хидравлична помпа.А и колата е запалена и върви както преди така че този начин е изпитан и не само от мен а и от други колеги.Не карам никой така да прави които му се дават толкова пари за подмяна на помпа нека ги даде хамалогията е голяма.
    Мда, ако не го изкарваш от шлиците надали ще има ядове, но ако преди да го закрепиш и бележиш ако се изплъзне за малко става шоу......иначе и така става.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда, ако не го изкарваш от шлиците надали ще има ядове, но ако преди да го закрепиш и бележиш ако се изплъзне за малко става шоу......иначе и така става.....
    Е колега тук си много прав не е за секи тази работа но пак казвам бележи се сичко на събрано положение.
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



  11. #11
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Поздравления за ентусиазма и труда.Мисля, че смисъла на форума е точно това - кой с каквато хитринка да бъде полезен на колегите които имат желание да човъркат сами по колите си.
    Благодаря и успех!

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    хасково-димитровград
    Posts
    66

    Default

    ееее браво бе Сашо , тва в Варна на плажа ли го направи
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD `99 ex, new GTV 2.0 '97

  13. #13

    Wink

    Quote Originally Posted by t0ny View Post
    ееее браво бе Сашо , тва в Варна на плажа ли го направи
    ХАХАХАХАХАХА абе близко бях до плажа ама ми се размина иначе тена е гарантиран.
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



  14. #14
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Само за сведение(ако се разровите ще намерите и темата в която се дискутира смяна на хидр. помпа) на 4- ти януари си смених сам хидравличната помпа в един гараж за около 4 часа и то без да откачам ангренажи и т.н. Единствено е добре някой да ти придържа ремъка отгоре когато го монтираш. Това със ангренажните ремъци е абсурдно.
    А може би 1,8 двигателя е нещо коренно различен от моя 2,0.
    Не е нужна да разглобявате цялата кола за да си смените крушката на фара!!!!
    Last edited by fiore; 22-05-2009 at 19:41.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Само за сведение(ако се разровите ще намерите и темата в която се дискутира смяна на хидр. помпа) на 4- ти януари си смених сам хидравличната помпа в един гараж за около 4 часа и то без да откачам ангренажи и т.н. Единствено е добре някой да ти придържа ремъка отгоре когато го монтираш. Това със ангренажните ремъци е абсурдно.
    А може би 1,8 двигателя е нещо коренно различен от моя 2,0.
    Не е нужна да разглобявате цялата кола за да си смените крушката на фара!!!!
    Колега обясни ми само как я извади от толкова тясно място дето от нкаде не можеш и пръста си да набуташ че ми е малко трудно да си го обясня? А и магарето от доло е толкова голямо и пречи и картера е издължен назад с още една добавка.Много ми е интересно как си успял?
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •