Results 1 to 14 of 14

Thread: Много проблеми на едно място(Алфа 146 1,4 ТС)

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    11

    Default Много проблеми на едно място(Алфа 146 1,4 ТС)

    Колата е на приятелката ми. Та става вапрос за:
    1. Уж в Бургас са сменили вариатора=>Здраво придърпване и колата подскача като луда.
    2. Проблема бил уж в ламбда сондата=> откачат и буксата=> Изгорелите газове митишат на разтопена пластмаса
    3. Разхода е от типа Бургас-София 150 лева При бензин
    2лева/л.
    Колата вече 4 месеца седи на трупчета .
    Та кажете каде в София да я закарам да и направят диагностика и да видят какъв и е проблема на тая купчина ламарина.
    Nikoi ne moje da me spre

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Раздел Общ технически. Избери си между:

    Бобо- Екстриим сервиз
    Лисан Сервиз
    Ванто трейд.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by rado_thunder View Post
    Колата е на приятелката ми. Та става вапрос за:
    1. Уж в Бургас са сменили вариатора=>Здраво придърпване и колата подскача като луда.
    2. Проблема бил уж в ламбда сондата=> откачат и буксата=> Изгорелите газове митишат на разтопена пластмаса
    3. Разхода е от типа Бургас-София 150 лева При бензин
    2лева/л.
    Колата вече 4 месеца седи на трупчета .
    Та кажете каде в София да я закарам да и направят диагностика и да видят какъв и е проблема на тая купчина ламарина.
    Тука гледам си вмъкнал 1но УЖ,което е равно-пропорционално на АКО или(майсторът взе парите и каза ще видим).Много се пише за Бобо и Лисан, иди при тях.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    Та пичове малко се поразходих по майсторите. И какво стана първо ходих при братовчеда в Благоевград (Сервиз за диагностика в Еленово)и установи че имам цъфнала бобина и прецакана лула. Смени лулата и бобината почисти дроселовата клапа и моторчето на празен ход, също имах изкочил маркуч на смукателните тръби, какво стана след това колата оправи работата драстично оборотите на празен ход заспаха но заспаха на 1100 оборота. Понеже той не се занимава с алфи и няма софт. за тях ми каза да потарся сервиз в София та послушах съвета ви и отидох при Бобо та пича май ги разбира нещата ама самочувсвието му е в небесата. Та каза че високите обороти се дължът на смукане на въздух и че вариатора не бил зацепен правилно. Обаче цената която ми каза малко ме стресна 150 лв. за зацепване на вариатора и отделно за сваляне на колеторни тръби. Та за свалянето на колекторните тръби ако някой е имал такъв проблем нека сподели как го е отстранил. Мерси предварително. И само да вмъкна следващото ходене със сигурност няма да е при Бобо отношението кам клиентите му е ..........Ако имате добро мнение за Лисан пишете
    Last edited by rado_thunder; 05-06-2009 at 01:11.
    Nikoi ne moje da me spre

  5. #5
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by rado_thunder View Post
    Та пичове малко се поразходих по майсторите. И какво стана първо ходих при братовчеда в Благоевград (Сервиз за диагностика в Еленово)и установи че имам цъфнала бобина и прецакана лула. Смени лулата и бобината почисти дроселовата клапа и моторчето на празен ход, също имах изкочил маркуч на смукателните тръби, какво стана след това колата оправи работата драстично оборотите на празен ход заспаха но заспаха на 1100 оборота. Понеже той не се занимава с алфи и няма софт. за тях ми каза да потарся сервиз в София та послушах съвета ви и отидох при Бобо та пича май ги разбира нещата ама самочувсвието му е в небесата. Та каза че високите обороти се дължът на смукане на въздух и че вариатора не бил зацепен правилно. Обаче цената която ми каза малко ме стресна 150 лв. за зацепване на вариатора и отделно за сваляне на колеторни тръби. Та за свалянето на колекторните тръби ако някой е имал такъв проблем нека сподели как го е отстранил. Мерси предварително. И само да вмъкна следващото ходене със сигурност няма да е при Бобо отношението кам клиентите му е ..........Ако имате добро мнение за Лисан пишете
    Всеки си има мнение относно сервизите, но ще ги намериш в темата за всеки един от тях. Иначе само ще ти дам един съвет-не си изказвай мнението толкова гласно (макар, че няма нищо лошо в това) защото тук има доста докачливи хора. Особено като видят, че си новичък може да ти скочат на веждите като слон върху мравка Успех с оправянето на колата
    The greatest of all scientific hobbies!

  6. #6
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    ... Иначе само ще ти дам един съвет-не си изказвай мнението толкова гласно (макар, че няма нищо лошо в това) защото тук има доста докачливи хора. ....
    Колега, позволи ми да не се съглася с теб.
    Аз съм на мнение, че точно тук е мястото за такива коментари!!!
    Та нали трябва да даваме възможно най-актуална обратна връзка за всички сервизи и магазини?!
    Като някой се издъни, то той се дъни пред всички, губи клиенти , прави си изводи, евентуално си променя отношението.

    Иначе си търпим арогантното отношение ( а то е в над 90% от сервизите) и това е.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #7
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Колега, позволи ми да не се съглася с теб.
    Аз съм на мнение, че точно тук е мястото за такива коментари!!!
    Та нали трябва да даваме възможно най-актуална обратна връзка за всички сервизи и магазини?!
    Като някой се издъни, то той се дъни пред всички, губи клиенти , прави си изводи, евентуално си променя отношението.

    Иначе си търпим арогантното отношение ( а то е в над 90% от сервизите) и това е.
    Съгласен съм с теб! Казах го просто, за да се опитаме да запазим добрия тон, защото не се знае кой ще му се скара за някоя глупост. Но както и да е. Нека да спрем да му спамим в темата
    The greatest of all scientific hobbies!

  8. #8
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Тук ще прочетеш много мнения и отзиви от сервиза на Лисан... Според мен само хубави..
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=54
    Проблем с часовете за записване

    А това е сервиза, в който аз ходя за моята италианка и за италианките на всички мои познати вече 3години...
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=53

    Отноешение на топ ниво, обслужване също... Проблем с часовете за записване


    Сам направи своя избор защото разликата в км. при единия и при др е 30км

    Но гаранция, че от двата ще останеш доволен и то най-евтино...
    Успех
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by rado_thunder View Post
    Та пичове малко се поразходих по майсторите. И какво стана първо ходих при братовчеда в Благоевград (Сервиз за диагностика в Еленово)и установи че имам цъфнала бобина и прецакана лула. Смени лулата и бобината почисти дроселовата клапа и моторчето на празен ход, също имах изкочил маркуч на смукателните тръби, какво стана след това колата оправи работата драстично оборотите на празен ход заспаха но заспаха на 1100 оборота. Понеже той не се занимава с алфи и няма софт. за тях ми каза да потарся сервиз в София та послушах съвета ви и отидох при Бобо та пича май ги разбира нещата ама самочувсвието му е в небесата. Та каза че високите обороти се дължът на смукане на въздух и че вариатора не бил зацепен правилно. Обаче цената която ми каза малко ме стресна 150 лв. за зацепване на вариатора и отделно за сваляне на колеторни тръби. Та за свалянето на колекторните тръби ако някой е имал такъв проблем нека сподели как го е отстранил. Мерси предварително. И само да вмъкна следващото ходене със сигурност няма да е при Бобо отношението кам клиентите му е ..........Ако имате добро мнение за Лисан пишете

    Виж сега приятелю радвам се че имаш мнение ма заключенията са ти на годините Самочувствие си имам като нормален човек и то с покритие до колкото е възможно за разлика от много хора! и като не ти харесва избор колкото искаш при мен цената е толкова защото знем какво правим и как го правим Колата ти както сам си написал от евтини майстори е на тва дередже Само да знаеш че и колегите четат форума и ще имат едно на ум за теб като влезеш в сервиза им И ако имаш лични нападки към мен моля да ги изкажеш лично на мен лице в лице ! А не пред хората без да знам ! Мисля че перфектно съм си свършил работата и съм ти казал какво и е на колата. Успех ти желая
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Колега, позволи ми да не се съглася с теб.
    Аз съм на мнение, че точно тук е мястото за такива коментари!!!
    Та нали трябва да даваме възможно най-актуална обратна връзка за всички сервизи и магазини?!
    Като някой се издъни, то той се дъни пред всички, губи клиенти , прави си изводи, евентуално си променя отношението.

    Иначе си търпим арогантното отношение ( а то е в над 90% от сервизите) и това е.
    И аз съм съгласен колега ма по-добре първо вижте колко струва изказващия се и после съдете хората по някакви си мнения
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    ..по-добре първо вижте колко струва изказващия се и после съдете хората по някакви си мнения
    То това е най-добре.
    Всеки здравомислещ си формира крайното мнение от личният контакт.

    Към модераторите: Спирам със спама. Обещавам
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    Та Бобо, че работата си я сварши е така не съм казал нищо друго. Иначе за зацепване на вариатор на 2 места проверих ми искат по 80 лева, но всеки си определя цената. Иначе оборотите на празен ход си ги оправих сам. Колата не смучеше въздух от колекторните тръби или отнякой мъркуч. Проблема беше в стъпковото моторче някой си беше правил свободни съчинения и надупчил клапичката. Та сега колата държи перфектните 900 оборота на празен ход на газ 950. Мерси за помоща на всички.
    Nikoi ne moje da me spre

  13. #13
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    rado_thunder мисля че Bobo ти е казал разумна цена да не говорим че някъде взимат и повече
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  14. #14

    Default

    Опаа,АКО може да се вярва на момчето, излиза че Бобо не си е свършил работата перфектно,както твърди.Няма засмукване на въздух от колекторни тръби и неправилно зацепен вариатор.Поискал е много пари за грешна диагностика.Проблема е бил в моторчето.Така че да не говорим за високи самочувствия ами да бъдем по-коректни.
    ALFA 145 1.4 TS JUNIOR

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •